Komunikaty PR

Krata – idealna na pogodę (nie tylko) w kratkę!

2020-12-13  |  10:46
Biuro prasowe

Kraciasty wzór na przestrzeni dziesięcioleci odkrywał swoje liczne twarze. Wystarczy wspomnieć szkocki tartan, tak często wykorzystywany w kiltach, regularny motyw gingham, który rozpowszechniła Brigitte Bardot czy biało-czarną pepitę, którą w swoich projektach często wykorzystywała Coco Chanel. Krata nie wychodzi z mody, a w okresie jesienno-zimowym staje się szczególnie popularna. Sprawdzamy, z czym ją nosić w każdym wieku!

Kraciaste wzory uatrakcyjniają jednobarwne tkaniny, pozwalają tworzyć bardziej wyszukane stylizacje i bawić się modą. Jak pokazują wybiegi czy profile znanych influencerek motyw ten w jesienno-zimowym wydaniu można nosić na kilka sposobów i dopasować go do własnych preferencji. Przemycając barwną tkaninę w dodatkach – szaliku, czapce czy rękawiczkach albo tworząc odważny kraciasty total look z płaszczem czy garniturem w roli głównej.

To pierwsze rozwiązanie jest idealne dla osób, które z rezerwą podchodzą do kraty, chciałyby ją włączyć do garderoby, jednak obawiają się przesadzonego efektu, bo nie brakuje tutaj barw i linii. Uspokajam, czerwono-czarna krata w typie tartan czy elegancka, beżowa połączona z jednobarwnymi elementami odzieży o podobnej kolorystyce stworzy spójny, ale i ciekawy zestaw, np. flanelowa koszula i czarna ramoneska. Ważne, aby zachować zasadę – gładkie tło i kraciasty dodatek. To będzie dobry początek przygody z tym modnym motywem – komentuje stylistka marki KiK.

Krata w młodzieńczym wydaniu

Krata w młodzieżowych stylizacjach jest jak najbardziej trendy. Wystarczy spojrzeć na popularność, jaką cieszy się flanelowa, rozpinana koszula z charakterystycznym pasiastym wzorem czy plisowane spódniczki przypominające mundurki z brytyjskich szkół. To niemalże kultowe elementy ubioru każdej nastolatki. Mocną stroną odzieży z kraciastym motywem jest jej uniwersalność – możemy wyczarować grunge’owy look z ramoneską i mocnymi butami czy bardziej elegancki strój z modnym kaszkietem, gładkim golfem i kozakami. Opcji jest wiele.

Krata lubi się z młodzieńczym, nieco szalonym lookiem – tak w jednym zdaniu można byłoby podsumować ten motyw. Luźne, flanelowe koszule, plisowane spódnice i oversizowe, koszulowe kurtki w kratę to już niemal pewnik w szafach przygotowanych na jesień i zimę. Na uwagę zasługują także kraciaste dodatki – kolorowe trampki i plecaki, które podkreślają luźny styl, czy obszerne szale, które akcentem kolorystycznym przełamują monochromatyczną czerń czy szarość zimowych okryć. Mając do wyboru tak wiele elementów garderoby z tym motywem, można stworzyć naprawdę ciekawą stylizację na ten cieplejszy okres jesieni, ale i chłodniejsze, zimowe dni. Krata jest łaskawa – zaakcentuje rockowy styl z pazurem, sprawdzi się jako ciepła odzież pod wełniany sweter na wyjazd w góry, ale też podkreśli uroczysty moment przy pomocy eleganckiej sukienki w pipetę z à la pensjonarskim kołnierzykiem – komentuje stylistka KiK.

Krata w dojrzałym wydaniu

O ile flanelowe, kraciaste koszule w wyrazistej czerwieni i czerni pasują raczej do swobodnych stylizacji i młodzieńczego szaleństwa, o tyle ten sam motyw w wydaniu beżowym, szarym czy bordowym to zdecydowanie propozycja na okazje wymagające elegancji.

– Kraciasty wzór i stonowane odcienie to doskonałe połączenie, co udowadniają kultowe torebki i odzież Burburry czy szaliki z kratą Księcia Walii. Proste kroje tworzą idealne tło dla subtelnej kraty, która podkreśla szykowność stylizacji, a w oficjalnym wydaniu – także profesjonalizm. Warto czerpać z takich wzorów, szczególnie jeśli kompletujemy strój do pracy, który ma nie tylko wpisywać się w dress code, ale także zachować indywidualny charakter. Kraciaste marynarki, eleganckie spodnie w drobną kratę czy proste sukienki w pipetę odnajdą się w garderobie każdej kobiety, która lubi elegancję – podsumowuje ekspertka KiK.

Drobna, duża, kwadratowa, z rombami czy w jodełkę – jeśli przyjrzymy się bliżej kracie, zauważymy, że ma wiele do zaoferowania. To bogactwo nie tylko przecinających się linii o różnych grubościach, ale także mix kolorów. Nie bójmy się jej – sprawdzi się w szafie zarówno dwudziestolatki, jak i dojrzałej kobiety.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Moda Majówka z modą za różowymi drzwiami – weekend otwartych pracowni w OFF Biuro prasowe
2024-04-29 | 16:00

Majówka z modą za różowymi drzwiami – weekend otwartych pracowni w OFF

Majówka z modą za różowymi drzwiami – weekend otwartych pracowni w OFF Piotrkowska Center   Tu wiosenna energia połączy się z umiłowaniem
Moda Concept store PRM w Fabryce Norblina już otwarty
2024-04-29 | 11:00

Concept store PRM w Fabryce Norblina już otwarty

Jedyny w Polsce, niemal 600-metrowy concept store marki PRM można już odwiedzać w kompleksie z portfolio Grupy Capital Park przy Żelaznej 51/53 w Warszawie. PRM to nowa marka na mapie Europy,
Moda Spełnij swoje ślubne marzenia z marką SHEIN
2024-04-23 | 14:30

Spełnij swoje ślubne marzenia z marką SHEIN

Ślub to nie tylko wyjątkowe wydarzenie w życiu każdej pary, ale również czas, kiedy marzenia o pięknej ceremonii i eleganckich strojach stają się rzeczywistością. Sezon ślubny

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Konsument

Tanie dekoracje do domu coraz poważniejszym problemem dla środowiska. Eksperci ostrzegają przed skutkami fast homeware

Sztuczne dekoracje kwiatowe, wiosenne wianki, puchate króliki, kurczaczki wielkanocne czy plastikowe świecidełka bożonarodzeniowe – ostatnie lata to prawdziwy boom na sezonowe dekoracje do domu. Trend ten znacząco zyskał na popularności w czasie pandemii, kiedy w domach pracowaliśmy i spędzaliśmy większość wolnego czasu, a podchwyciły go sklepowe marki, które wprowadziły do oferty taki asortyment i kuszą sezonowymi promocjami na niego. Eksperci podkreślają, że o ile w dekorowaniu domu nie ma nic złego, o tyle wybieranie tanich dekoracji i zmienianie ich co kilka tygodni czy miesięcy to trend szkodliwy i dla naszych portfeli, i dla środowiska. I porównują fast homeware do szkodliwości fast fashion, czyli taniej mody w naszych szafach.

Psychologia

Beata Pawlikowska: To wszystko, czego doświadczyłam w dżungli amazońskiej, wstrząsnęło mną i pokazało mi prawdę o sobie samej. To właśnie był początek zmian w moim życiu

Pisarka preferuje podróżowanie w pojedynkę. Lubi wyjeżdżać w trudne, niedostępne rejony świata, bo takie wyprawy są także podróżą w głąb siebie. Chociażby w dżungli amazońskiej przekonała się, że decyzje, jakie podejmujemy na różnych etapach naszego życia, wynikają właśnie z naszego postrzegania samych siebie i świata. A z kolei to postrzeganie zależy od podświadomych przekonań, które są naszym wewnętrznym programem wgranym w dzieciństwie. W swojej książce zatytułowanej „Kody podświadomości” podróżniczka tłumaczy, że jeśli ktoś podświadomie wierzy na przykład w to, że nie ma prawa do szczęścia i jest gorszy od innych, to jego życiowa droga będzie właśnie wiernym odbiciem tych przekonań.