MISBHV nowym „Przyjacielem UNICEF”
Stowarzyszenie UNICEF Polska
ul. Rolna 175 D
02-729 Warszawa
mkacprzak|unicef.pl| |mkacprzak|unicef.pl
+48 509 224 588
www.unicef.pl/
Polska marka streetwearowa MISBHV została nowym „Przyjacielem UNICEF”. Łącząc siły z największą organizacją humanitarną działającą na rzecz dzieci, będzie nieść wsparcie najmłodszym z najuboższych krajów świata.
Firma MISBHV przekazała organizacji wsparcie finansowe na pomoc dzieciom na świecie dołączając do grona „Przyjaciół UNICEF”. Środki otrzymane od MISBHV zostaną przeznaczone na zapewnienie pomocy żywnościowej, medycznej, edukacyjnej czy wodno-sanitarnej najbardziej potrzebującym dzieciom w najuboższych krajach świata. MISBHV i UNICEF łączą siły, aby dzieci miały prawo do zdrowego i bezpiecznego dzieciństwa.
Cieszymy się, że do grona „Przyjaciół UNICEF” dołączyła młoda, polska firma odnosząca sukcesy na rynku międzynarodowym. Dzięki wsparciu firm takich jak MISBHV możemy zmienić życie dzieci i dać im szansę na lepszą przyszłość, powiedziała Renata Bem, Zastępca Dyrektora Generalnego UNICEF Polska.
2020 to rok nowej solidarności - który przypomniał nam o wadze wartości takich jak empatia, współczucie i bliskość. Dziękujemy UNICEF za niestrudzoną pracę na rzecz naszej wspólnej przyszłości, powiedziała Natalia Maczek, Założycielka i Właścicielka marki MISBHV.
Zaangażowanie biznesu odgrywa kluczową rolę w poprawie jakości życia dzieci na świecie. Dziś co czwarte dziecko na świecie żyje w kraju dotkniętym kryzysem humanitarnym. Nie mają one możliwości rozwinięcia w pełni swojego potencjału. Dzieje się tak z wielu powodów: z braku pożywienia, dostępu do wody pitnej i urządzeń sanitarnych czy z braku dostępu do odpowiedniej edukacji.
Każda marka i każdy przedsiębiorca, tak jak MISBHV, może wpływać na codzienne życie dzieci. Firmy, wspierając finansowo UNICEF mają pewność, że ich pomoc dotrze tam, gdzie jest najbardziej potrzebna. Jedną z form zaangażowania jest właśnie przystąpienie do programu „Przyjaciel UNICEF”. To program skierowany do średnich i dużych przedsiębiorstw, które chcą pomagać dzieciom, realizując koncepcję społecznej odpowiedzialności biznesu. Jest to szyta na miarę przedsiębiorców propozycja współpracy z organizacją, niosącą dzieciom pomoc żywnościową, wodno-sanitarną, medyczną czy edukacyjną. Więcej informacji na temat programu na stronie unicef.pl/biznes.
O MISBHV
MISBHV to polska marka modowa założona przez Natalię Maczek. Od 2015 roku reprezentuje kraj na nowojorskim i paryskim tygodniu mody oraz w najbardziej prestiżowych sklepach świata, współpracując z plejadą rodzimych artystów - m.in. Rosławem Szaybo, Rafałem Olbińskim czy Sławomirem Pawszakiem.
www.misbhv.pl
O UNICEF
UNICEF to organizacja humanitarna i rozwojowa od ponad 70 lat działająca na rzecz dzieci. Od ratujących życie szczepień, przez budowę szkół, po natychmiastową pomoc w sytuacji klęski humanitarnej - UNICEF robi wszystko, aby dzieciom żyło się lepiej. Pracuje w małych wioskach i z rządami państw, bo uważa, że każde dziecko, niezależnie od miejsca urodzenia, koloru skóry czy religii, ma prawo do zdrowego i bezpiecznego dzieciństwa. Więcej informacji na stronie unicef.pl

Moda w natarciu… ma szansę zmienić nasz świat na lepsze – ciekawe spojrzenie na trendy na konferencji w Osace

TATUUM i Miś Uszatek zaprezentowali łódzką modę na EXPO 2025 w Osace

Okulary i soczewki w sylwestrowej stylizacji
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.