Komunikaty PR

Muzyka klasyczna - co to znaczy?

2023-05-22  |  01:00
Biuro prasowe

Symfonie, sonaty, kwartety smyczkowe, opery, oratoria... są to nasze pierwsze skojarzenia, gdy mówimy Wolfgang Amadeus Mozart, czy Ludwig van Beethoven. Nie o tym jednak myśleli wielcy kompozytorzy.

Bach,  Vivaldi , Chopin,  Beethoven,  Schubert

Johann Sebastian Bach poprzez swoją mistrzowską grę na fortepianie, chciał przede wszystkim oddziaływać na intelekt i emocje słuchacza. Oprócz wirtuozerii i precyzji wykonania, za to oddziaływanie na odbiorcę właśnie był ceniony. Wykorzystywał doskonale technikę kontrapunktu i wielogłosowości, aby stworzyć bogate i złożone brzmienie, by jego utwory były wzruszające i pełne duchowego przesłania.

Antonio Vivaldi, mistrz koncertu instrumentalnego, chciał dawać radość. Jego muzyka określana jest jako lekka, pełna energii, wirtuozerska, ekspresyjna, pełna witalności i pozytywnych wibracji.

Z kolei Muzyka Fryderyka Chopina jest pełna romantycznego liryzmu, uczuć. Jego zmysłowe kompozycje: mazurki, walce, polonezy, etiudy zawsze wzruszały. Łączył w sobie wrażliwość romantycznego artysty z mistrzostwem technicznym. Podobnie Schubert chciał pełną liryzmu muzyką poruszać najgłębsze emocje. Ich muzyka wzruszała, pobudzała, dotykała, budziła sentymenty.

Natomiast Ludwig van Beethoven zawsze przekazywał słuchaczom energię, siłę ducha, wolność, niezależność. Był pionierem w eksplorowaniu nowych możliwości technicznych instrumentu i wprowadzał do swojej muzyki gwałtowne zmiany dynamiczne, silne akordy i wirtuozowskie pasaże. Jego muzyka dawała siłę.

ARTur Moon

Co proponuje nam ARTur Moon? Nie bez powodu stawiamy go obok wielkich kompozytorów, którzy zdawali sobie sprawę z siły i możliwości muzyki i wykorzystywali jej moc. To awangardowy artysta, występujący na światowych scenach muzycznych: USA, Grecji, Francji, Szwajcarii, Niemczech, Indonezji, Filipinach i wielu innych.  W czerwcu zagra w Filharmonii Narodowej w Warszawie.  Tak jak wielcy kompozytorzy zaserwuje nam kunszt techniczny, wirtuozerię, która jest dla niego narzędziem i środkiem by połączyć się ze słuchaczami i zabrać ich w duchową podróż. Kompozytor proponuje nam nową estetykę słuchania. Jego innowacyjny projekt muzyczny "Koncert w Ciemności" to wydarzenie wielowymiarowe, które angażuje wszystkie zmysły odbiorców. Artysta stworzy przestrzeń, która umożliwia smakowanie dźwięków, widzenie emocji, głębokie duchowe przeżycie sztuki. To co proponuje nie jest zwykłym koncertem, ale performance, który zostaje w pamięci na długo.

ARTur nazywany jest Piano Healerem ze względu na występujące po koncertach głębokie przemiany wewnętrzne, przez które prowadzi słuchaczy. 

"Wiele razy słyszałem od publiczności, że umiem hipnotyzować dźwiękami fortepianu, słuchacz daje się zaprowadzić w nieznane dotąd muzyczne przestrzenie"  - mówi ARTur Moon - “Koncert w Ciemności” jest zaproszeniem do niesamowitej przygody wewnętrznej, dzięki której możesz odzyskać harmonię

18 czerwca w Filharmonii Narodowej W Warszawie ARTur Moon pokaże jak potężną moc ma muzyka. Wybierając się na to wydarzenie zrealizujecie receptę na wewnętrzna przemianę.

ARTur Moon czyli Artur Sychowski jest absolwentem Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Wejherowie. Artysta wszechstronny, doskonale poruszający się w obszarze muzyki zarówno klasycznej, jak i improwizowanej, co zdecydowanie jest jego domeną. Awangardowy pianista występujący na światowych scenach muzycznych. Laureat prestiżowych nagród.

18 czerwca w Filharmonii Narodowej w Warszawie odbędzie się "Koncert w ciemności".

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Muzyka Klasyka w szortach: Filmowo-rozrywkowy wieczór z kwartetem Biuro prasowe
2024-08-05 | 15:10

Klasyka w szortach: Filmowo-rozrywkowy wieczór z kwartetem

W programie koncertu połączyli swoje sympatie do muzyki rozrywkowej i miłość do kina. W ramach cyklu koncertowego „Klasyka w szortach” usłyszymy muzykę z klasycznych już
Muzyka Irena Santor gościem honorowym 3. edycji „Vistula Sounds” w Ciechocinku
2024-08-03 | 11:00

Irena Santor gościem honorowym 3. edycji „Vistula Sounds” w Ciechocinku

Tegoroczna edycja festiwalu „Vistula Sounds” ponownie zawita do nadwiślańskiego Ciechocinka. Okrzyknięte „Małą Eurowizją” wydarzenie przyciąga coraz liczniejsze
Muzyka Instrument UFO rozbrzmi w Galerii Północnej
2024-07-26 | 13:00

Instrument UFO rozbrzmi w Galerii Północnej

Z wyglądu przypominają UFO, a ich dźwięk potrafi relaksować nawet najbardziej zestresowaną osobę. Handpany, bo o nich mowa, coraz częściej rozbrzmiewają w stolicy. Gry na tym nietypowym

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Podróże

Bankowość

Polki nie inwestują z myślą o emeryturze. Problemem są zarobki niższe niż mężczyzn i obawa o stratę środków

Dane demograficzne nie pozostawiają złudzeń – kobiety żyją średnio siedem lat dłużej niż mężczyźni. Jeśli uwzględnić wiek emerytalny dla obu płci, emerytura pań trwa dwa razy dłużej niż panów. Jak pokazują badania mBanku, Polki niewiele robią, by zabezpieczyć sobie finanse na jesień życia. Wprawdzie 74 proc. kobiet deklaruje, że myśli o emeryturze, ale tylko co trzecia podejmuje działania, które mogą wpłynąć na jej zwiększenie. Jedynie 6 proc. inwestuje na rynkach finansowych.

Zdrowie

Lenka Klimentová: Od 12. roku życia męczą mnie silne migreny. Najbardziej cierpiałam w czasie ciąży, kiedy nie mogłam brać tabletek

Tancerka przyznaje, że ataki migreny uniemożliwiają jej normalne funkcjonowanie i czasami nie jest w stanie nic zrobić, nawet wykonać najprostszych czynności. I choć próbowała już wielu metod, by złagodzić tę niezwykle uciążliwą dolegliwość, to na dłuższą metę wszystko staje się nieskuteczne. Pomagają jedynie silne tabletki. Lenka Klimentová wspomina, że kiedy była w ciąży, przez pierwsze miesiące nie mogła się ratować w ten sposób i z ogromnym bólem musiała wziąć udział w pokazie tańca.