Na polskim rynku pojawią się nowe, ekologiczne produkty
Me & My Friends
Podwale 7/5
50-043 Wrocław
julita.pacana|mamf.pl| |julita.pacana|mamf.pl
500 388 727
https://mamfgroup.com/
Każdy może i powinien mieć swój wkład w ochronę środowiska, ponieważ natura jest naszym wspólnym dobrem. Marka Paclan rozumie to doskonale i wprowadza na rynek nową, ekologiczną linię artykułów gospodarstwa domowego - For Nature. Tym samym nie tylko poszerza swoją ofertę handlową, ale przede wszystkim daje klientom możliwość wyboru. Papierowe worki na odpady żywnościowe, artykuły wykonane z przetworzonych butelek PET, z wiskozy, agawy, kukurydzy i bambusa już wkrótce pojawią się obok standardowych produktów w sklepach Auchan, Carrefour i Kaufland.
Obowiązek ochrony przyrody spoczywa na każdym z nas. Jesteśmy tego coraz bardziej świadomi, dlatego z roku na rok chętniej angażujemy się w prośrodowiskowe ruchy. Bierzemy udział w ekologicznych akcjach. Zmieniamy swoje przyzwyczajenia na bardziej eko – segregujemy śmieci, oszczędzamy wodę i energię. Staramy się także robić bardziej przemyślane zakupy, zwracając uwagę między innymi na to, z czego rzeczy przez nas kupowane zostały zrobione.
Rynek nie pozostaje obojętny na te przeobrażenia i wraz ze zmianą konsumenckich zachowań rośnie oferta produktów ekologicznych i organicznych, w tym także opakowań przyjaznych środowisku. Dziś opakowania wykonane z makulatury i tworzyw biodegradowalnych stosowane są we wszystkich branżach, w szczególności zaś w przemyśle spożywczym. Tam, gdzie jest to możliwe, rezygnuje się z plastiku. Dlatego też już w listopadzie 2018 roku marka Paclan odeszła od produkcji plastikowych jednorazowych naczyń i słomek.
Czas na kolejny krok
Teraz producent, który na polskim rynku artykułów gospodarstwa domowego obecny jest od ponad 20 lat, postanowił jeszcze mocniej wpisać się w trend produkcji ekologicznej i jako jeden z pierwszych stworzył całą linię produktów eko.
„Przywiązujemy ogromną wagę do ochrony środowiska. Jesteśmy liderem w zakresie przetwarzania śmieci pochodzących z gospodarstw domowych, czyli tzw. odpadów pokonsumenckich. Angażujemy się w różne ekologiczne inicjatywy i wdrażamy nowoczesne technologie. Kolejnym krokiem jest wprowadzenie na rynek linii For Nature, składającej się z trzynastu artykułów, z których każdy jest w jakiś sposób przyjazny dla środowiska” – podkreśla Marta Krokowicz, Marketing Manager marki Paclan.
Opakowania artykułów z nowej linii wykonane są z makulatury lub z papieru z certyfikatem FSC. A każdy produkt spełnia przynajmniej jeden z wymogów, jakie marka narzuciła sobie przy tworzeniu tej serii, a więc został wyprodukowany z:
- tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu
- materiałów naturalnych, takich jak m.in. kukurydza, agawa i wiskoza
- zużytych butelek PET
- materiałów biodegradowalnych, takich jak PLA (polilaktyd).
Czas dla natury
W produktach z linii For Nature ekologiczne są zarówno artykuły gospodarstwa domowego, jak i ich opakowania. To dziś jedyna, tak kompleksowa i pełna, oferta na rynku. Wraz z jej pojawieniem się w sklepach, klienci otrzymują możliwość wyboru. W ten sposób każdego dnia mogą przyczyniać się do ochrony natury. Wystarczy, że sięgną po For Nature:
- artykuły do gotowania i pieczenia takie jak: papier do pieczenia o długości 6 m, filtry do kawy (80 sztuk), papierowe foremki do pieczenia (3 sztuki w opakowaniu) i folia aluminiowa o długości 15 m. Papier, filtry i foremki wykonane zostały z niebielonego papieru, a ich opakowania – podobnie jak kartonik i tuleja folii aluminiowej – zostały zrobione z makulatury lub certyfikowanego papieru FSC.
- artykuły do sprzątania takie jak: zmywak celulozowy (2 sztuki w opakowaniu), ściereczki z mikrofibry (3 sztuki w opakowaniu), ściereczki kuchenne (3 sztuki w opakowaniu), uniwersalna ścierka na rolce (40 sztuk na rolce) oraz czerwone rękawice gumowe (1 para). Każdy z tych produktów zasługuje na uwagę ze względu na skład. Fibra zmywaków kuchennych powstała z włókien agawy i butelek PET. Z odzyskanych butelek PET wykonane są również ściereczki z mikrofibry. Natomiast ściereczki kuchenne zrobione zostały z wiskozy i kukurydzy, a uniwersalne ściereczki na rolce – z włókien bambusa. Gumowe rękawice powstały z kauczuku pochodzącego z certyfikowanej plantacji FSC.
- worki na śmieci – o pojemności 35 litrów (30 sztuk) i 60 litrów (20 sztuk) wyprodukowane z przetworzonych odpadów plastikowych. Worki nie zawierają barwników i dodatków zapachowych. Mają etykiety zrobione z papieru makulaturowego.
- worki na odpady BIO – stojące worki na odpady BIO o pojemności 10 litrów (10 sztuk) i worki na odpady BIO o pojemności 12 litrów (15 sztuk). Pierwsze wykonano z papieru makulaturowego, drugie – z kwasu polimlekowego (PLA). Oba produkty są kompostowalne, a materiał wykorzystany do produkcji etykiety na workach z PLA to oczywiście papier z recyklingu.
Natura jest naszym wspólnym dobrem, a ziemia wspólnym domem. Marka Paclan wprowadza na rynek nowe, ekologiczne produkty, abyśmy mogli zadbać o naszą planetę tak, jak dbamy o nasze domy. Z tego względu sieci dystrybucji produktów For Nature zostanie poszerzona o sklepy Auchan, Carrefour i Kaufland. Czy konsumenci będą zainteresowani taką ofertą? Wkrótce się przekonamy.
CENA PRODUKTU
Ceny produktów z linii For Nature marki Paclan zaczynają się od 3,45 zł.
Sianko, jemioła i inne świąteczne produkty dostępne "na jush"
Wyjątkowe obrączki ślubne - na co zwrócić uwagę przy ich wyborze
Świąteczne zakupy Polaków – gdzie kupujemy i jak płacimy?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.