Komunikaty PR

Nowa historia wnętrza

2022-09-30  |  11:00

Rewitalizacja budynków pozwala ocalić architektoniczne perełki przed zniszczeniem i wykreować przestrzeń do życia, charakteryzującą się niepowtarzalną urodą i niezwykłym klimatem. Dowodem jest projekt wnętrza pracowni KODO.

Maksymalne zachowanie atmosfery historycznego budownictwa było założeniem aranżacyjnym niewielkiego, niespełna 40-metrowego, przeznaczonego na wynajem okazjonalny mieszkania w centrum Wrocławia. Inwestorowi zależało na przeniesieniu kamienicznej elegancji starego budynku z początku XX wieku do jego wnętrza oraz umiejętnym połączeniu jej z nowoczesnymi akcentami. Najważniejszą rolę w mieszkaniu odgrywają wysokie okna, w których zachowano historyczny design – ich oryginalna forma oraz wpadające przez nie światło stanowią główny element dekoracyjny. Jego przedłużeniem są lustra umieszczone na górnych szafkach w kuchni – taka kompozycja znacząco wpływa na przestrzenną optykę połączonych stref funkcjonalnych. Klimat starego budynku podbija drewniana jodełka francuska na podłodze, elementy z marmuru oraz sztukaterie ścienne i meblowe, a także – utrzymane w klasycznych formach z I połowy XX wieku tapicerowane krzesła i kanapa. Współczesne akcenty stanowią z kolei designerskie oprawy oświetleniowe i abstrakcyjna grafika ścienna.

Mieszkanie składa się z dwóch pomieszczeń – strefy dziennej, łączącej kuchnię, jadalnię, sypialnię, salon i korytarz oraz osobnej łazienki. Zachowano w nim przejrzysty podział na strefy użytkowe, przewidziano nawet niewielkie miejsce do pracy, a także przestrzeń do przechowywania.

Metryczka:

Lokalizacja: centrum Wrocławia, zabytkowy budynek byłego Urzędu Celnego z początków XX wieku, tuż nad Odrą

Powierzchnia mieszkania: 38 m²

Pomieszczenia: strefa dzienna (łącząca kuchnię, jadalnię, sypialnię, salon i hol), łazienka

Przeznaczenie: wynajem weekendowy

Założenia:

Zachowanie klimatu historycznego budynku. Zintegrowanie funkcjonalności poszczególnych stref. Naturalne materiały, przeniesienie kamienicznej elegancji budynku do wnętrza.

Wyzwania:

Funkcjonalne zagospodarowanie niewielkiej przestrzeni, zapewnienie odpowiedniej ilości miejsca na przechowywanie. Wysokie sufity – 3 m. Wykorzystanie potencjału okien i naturalnego światła.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje Biuro prasowe
2025-06-18 | 06:00

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

W życiu każdego z nas pojawiają się sytuacje, w których nagromadzone przez lata przedmioty muszą na jakiś czas opuścić nasze mieszkania i domy. Niezależnie od
Dom Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących
2025-06-17 | 10:30

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

Własna szklarnia to marzenie wielu ogrodników, gdyż dzięki niej można cieszyć się świeżymi, naturalnymi warzywami i ziołami. Chcąc stać się jej posiadaczem, powinniśmy
Dom BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
2025-06-02 | 16:00

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce

Wyobraź sobie, że urządzasz salon marzeń albo wreszcie wymieniasz kuchnię na nową, a wszystko to bez czekania na wypłatę czy wizyty w banku. Teraz to możliwe dzięki nowej metodzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo

Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.

Infrastruktura

Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.

Farmacja

Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.