Odkryj źródło inspiracji „Biblioteczka Inspiracji Paradyż” - przestrzeń dla r
![Biuro prasowe](/files/_uploaded/glownekonf_1986069874.jpg)
Odkryj źródło inspiracji „Biblioteczka Inspiracji Paradyż” - przestrzeń dla rozwoju osobistego
W obliczu szybkich zmian, rozwój osobisty staje się kluczowym elementem sukcesu w różnych dziedzinach, od zarządzania po projektowanie, a także w naszym codziennym życiu. Szybki postęp wymaga nieustannego poszerzania umiejętności i zgłębiania wiedzy, czyniąc czytanie niezwykle istotnym narzędziem rozwoju. Inicjatywa udostępnienia przez Ceramikę Paradyż księgozbioru o tej tematyce nie tylko dla swoich pracowników, ale i lokalnych społeczności, cieszy się dużym zainteresowaniem.
Pasja z Paradyżem
Od października 2022 roku polski producent płytek ceramicznych nawiązał współpracę z filiami Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Opocznie oraz Tomaszowie Mazowieckim, aby stworzyć innowacyjny projekt, jakim jest „Biblioteczka Inspiracji Paradyża”. To miejsce to więcej niż zwykła kolekcja książek – to przestrzeń, w której słowo drukowane nabiera mocy. To nie tylko półka z książkami, lecz zaproszenie do ciągłego poszerzania wiedzy, rozwoju oraz doskonalenia umiejętności. Do bibliotek właśnie trafiły kolejne publikacje, które można zarezerwować również poprzez katalog online.
Biblioteczka inspiracji: moc literatury
Co wyróżnia tę biblioteczną kolekcję? „Biblioteczka Inspiracji Paradyż” przybliża czytelnikom tajniki zarządzania zespołem, skuteczności czy organizacji czasu i efektywności, stając się niezwykłą bazą wiedzy. Inicjatywa, która przyciąga studentów, nauczycieli i profesjonalistów z różnych dziedzin, ale również pracowników Paradyża, tworząc tym samym przestrzeń do zdobywania nowych kompetencji. W zbiorach podręczników znajdziemy także bliskie marce pozycje dotyczące designu, projektowania wnętrz, sztuki, tworzenia ceramiki – wszystko, co w praktyczny sposób może przybliżyć pracę i karierę w takiej firmie, jak Ceramika Paradyż.
- Od października 2022 roku w naszej filii funkcjonuje dedykowana półka: #BiblioteczkaInspiracjiParadyż, która cieszy się ogromnym powodzeniem. Przekazane pozycje są wartościowym wsparciem teoretycznym z przykładami wykorzystania uzyskanej wiedzy w praktyce. Są więc pomocne zarówno dla uczniów, studentów, osób stawiających pierwsze kroki w karierze zawodowej jak i wykwalifikowanych kadr – mówi Karolina Kalinowska, Kierownik CRE WŁ w Piotrkowie Trybunalskim Filii Biblioteki Pedagogicznej w Opocznie.
Ta inicjatywa nie tylko przyciąga studentów ekonomii, zarządzania czy marketingu, ale również profesjonalistów pracujących w tych obszarach oraz osoby planujące własny biznes. Co więcej, korzystanie z „Biblioteczki Inspiracji Paradyża” pozwala na poszerzenie wiedzy i zdobycie inspiracji oraz stanowi istotny element w procesie podnoszenia kompetencji pracowników Ceramiki Paradyż, przyczyniając się do ich ciągłego rozwoju zawodowego. Pomaga również poszerzać horyzonty myślowe uczniom szkół ponadpodstawowych, wspierając ich w rozwoju indywidualnym czy podczas warsztatów organizowanych w trakcie zajęć lekcyjnych.
Wszystkie publikacje oraz ich dostępność można sprawdzić w katalogu online https://piotrkowtryb-ped.sowa.pl/ poprzez wybranie z listy „Kolekcje” pozycji „Biblioteczka Inspiracji Paradyż”.
Ceramika Paradyż traktuje wsparcie pracowników i lokalnej społeczności jako kluczową wartość oraz część swojej misji. Od lat angażuje się w działania z zakresu odpowiedzialnego biznesu, które stanowią fundamenty jej działalności.
![„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty Biuro prasowe](/files/_uploaded/glownekonf_1198643224,w_169,wo_300,ho_169,_small.jpg)
„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty
![O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?](/files/_uploaded/glownekonf_1019332985,w_300,wo_300,ho_169,_small.jpg)
O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?
![Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe](/files/_uploaded/glownekonf_884434667,w_300,wo_300,ho_169,r_png,_small.png)
Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-innowacje_1.png)
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-biznes_1.png)
Dom i ogród
![](/files/1922771799/majdan-dom-foto-ram,w_274,_small.jpg)
Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B
Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
![](/files/1922771799/kmon-karpinska-seniorzy-foto2-1,w_133,_small.jpg)
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.
Farmacja
Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi
![](/files/1922771799/podanie-ma-znaczenie-foto,w_133,_small.jpg)
Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.