Komunikaty PR

Podróże z pupilem nie muszą być udręką. Poznaj kilka przydatnych porad!

2023-05-31  |  12:25
Biuro prasowe

Podróżowanie z psem lub kotem może być nie tylko uciążliwe, ale także stresujące zarówno dla zwierzaka, jak i dla kierowcy. Dlatego ważne jest, aby odpowiednio przygotować się do podróży i zapewnić swojemu pupilowi odpowiednie warunki, a także zabezpieczyć samochód przed ewentualnymi uszkodzeniami czy zabrudzeniami. W końcu każdy właściciel czworonoga wie, że podróżowanie ze zwierzakiem wiąże się z ryzykiem pojawienia się trudnych do usunięcia kłębków sierści, zabrudzeń na tapicerce czy nawet uszkodzeń wewnętrznych elementów auta. Poznaj kilka praktycznych wskazówek, dzięki którym unikniesz nieprzyjemnych sytuacji w trasie oraz utrzymasz wnętrze swojego pojazdu w czystości.

Po pierwsze – przygotuj zwierzaka do podróży

Odpowiednie przygotowanie pupila do podróży samochodem pozwoli uniknąć stresu i problemów podczas jazdy. Przede wszystkim warto upewnić się, że zwierzak nie ma żadnych problemów zdrowotnych, w tym… choroby lokomocyjnej. Dotyka ona nie tylko ludzi, ale i czworonogów, powodując stres i wymioty. Nie oznacza to jednak, że musisz całkowicie zrezygnować z podróżowania z psem. Zarówno w przypadku zdrowych, jak i chorych pupili, należy pamiętać o tym, aby nie karmić ich bezpośrednio przed podróżą. Pamiętaj, żeby pod żadnym pozorem nie podawać leków przeznaczonych dla ludzi w przypadku podejrzeń choroby lokomocyjnej. W takiej sytuacji najlepiej skonsultować się z weterynarzem, który doradzi odpowiednie rozwiązania.

Warto również zadbać o maksymalny komfort zwierzęcia podczas podróży, zapewniając mu odpowiednie warunki i unikając sytuacji, które mogą wywołać niepotrzebny stres i nieprzyjemności. Wewnątrz auta powinna panować optymalna temperatura – nie może być ani za zimno, ani za gorąco. Jeśli chcesz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa Twojego pupila w trakcie jazdy, daj mu jego ulubiony koc czy zabawkę do gryzienia.

Przewoź zwierzęta z głową

Przewożenie zwierzaków w samochodzie to kwestia nie tylko ich komfortu i bezpieczeństwa, ale również odpowiedzialności właściciela. Dlatego warto zadbać o odpowiednie wyposażenie auta, które zapewni czworonogowi wygodne i pewne miejsce podczas jazdy. W przypadku mniejszych pupili świetnie sprawdzą się szelki i pasy przypinane do siedzeń lub specjalne transportery.

Transportery są jednym z najbezpieczniejszych sposobów przewożenia zwierząt. Mocuje się je na tylnej kanapie w taki sposób, aby podczas jazdy czy w razie gwałtownego hamowania nie mogły się przemieścić. Należy pamiętać, żeby były dostosowane do wielkości i wagi pupila – zbyt mały lub zbyt duży rozmiar może negatywnie wpłynąć na komfort w trakcie jazdy – podpowiada Bartosz Frontczak, ekspert marki FroGum.

Zwykle miejscem przewożenia większych psów jest bagażnik. Ważne, aby przestrzeń była połączona z kabiną samochodu jak w autach typu SUV czy kombi. Chodzi o to, aby pies cały czas miał dostęp do świeżego powietrza. Przewożąc psiaka w bagażniku, można pokusić się o zakup specjalnej klatki samochodowej – dopasowanej do wielkości pupila – która będzie dla niego własnym, przytulnym kątem.

Uchroń samochód przed zabrudzeniami

Oprócz zadbania o wygodę i bezpieczeństwo zwierzaka, ważne jest także zabezpieczenie samochodu przed uszkodzeniami czy plamami. Podróżowanie z pupilem wiąże się z ryzykiem zniszczenia oryginalnej tapicerki i wykładziny. W końcu kto nie zmagał się z trudnymi do usunięcia z siedzeń kłębkami sierści po wizycie u groomera czy pełnym błota i piachu bagażnikiem po radosnym hasaniu w lesie? Chcąc osłonić tylną kanapę, postaw na dedykowany pokrowiec. Zwykły koc nie sprawdzi się w tej roli najlepiej – może się podwijać i spadać oraz trudno jest go wyczyścić. Welurowe dywaniki dobrze zamienić na takie z gumy lub TPE, które nie pochłaniają wilgoci i zapobiegają rozwijaniu się brzydkiego zapachu. Na plamy – z błota, psich smaczków czy brudnych łapek – wrażliwe jest również wnętrze bagażnika, które bez odpowiedniego zabezpieczenia może łatwo ulec zniszczeniu. Dobrym pomysłem okazują się specjalne maty chroniące wykładzinę przed wodą, brudem, porysowaniem czy pogryzieniem. Ze względu na łatwość w czyszczeniu, doskonale sprawdzą się w przypadku psów, które gubią dużo sierści przez cały rok oraz tych, które obficie się ślinią.

Nie można zaprzeczyć, że przewożenie psiaków – szczególnie tych większych – w bagażniku może powodować zniszczenia oryginalnej wykładziny, która mając do czynienia z piachem, wodą, błotem czy brudem wnoszonym przez pupila, będzie po prostu wymagać kosztownego czyszczenia lub wymiany. Dedykowana wkładka do bagażnika stanowi świetne zabezpieczenie przed plamami i uszkodzeniami. Warto wybrać taką wykonaną z tworzywa TPE odznaczającego się dużą wytrzymałością. Taki gadżet pomaga utrzymać wnętrze bagażnika w czystości, jednocześnie chroniąc go przed zadrapaniami spowodowanymi psimi pazurami. Co więcej, mieszanka, z której wykonana jest wkładka nie zawiera w sobie żadnych toksycznych substancji, więc absolutnie, nie musimy w tej sytuacji martwić się o zdrowie naszego pupila  – mówi ekspert marki FroGum.

Podróżowanie z pupilem może być wspaniałą przygodą, jeśli odpowiednio się do niej przygotujemy. Ważne, aby zadbać o wygodę i bezpieczeństwo zwierzaka, a także zabezpieczyć samochód przed uszkodzeniami. Pamiętajmy, że to my jesteśmy odpowiedzialni za dobre samopoczucie naszych czworonogów, także w czasie podróży.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podróże WORKATION I CALMCATION – GDZIE JECHAĆ, BY WYPOCZĄĆ I NIE REZYGNOWAĆ Z PRACY? Biuro prasowe
2024-08-05 | 01:00

WORKATION I CALMCATION – GDZIE JECHAĆ, BY WYPOCZĄĆ I NIE REZYGNOWAĆ Z PRACY?

Pandemia przeformatowała model pracy w XXI wieku – bardzo dużo firm przeszło na pracę zdalną lub hybrydową. Co więcej, okazało się, że system ten ma liczne zalety tak
Podróże Rekordowe wyniki sprzedaży Fru.pl
2024-07-31 | 13:00

Rekordowe wyniki sprzedaży Fru.pl

Lato w pełni, a to oznacza czas wakacyjnych wyjazdów. Jak pokazują dane sprzedażowe Fru.pl Polacy planują podróże i szukają najlepszych ofert już od początku roku. Od
Podróże Kiwi.com sprawdza, w jakie role najczęściej się wcielamy na urlopie.
2024-07-30 | 13:00

Kiwi.com sprawdza, w jakie role najczęściej się wcielamy na urlopie.

Jak wskazują wyniki badania przeprowadzonego wśród respondentów z Polski na zlecenie Kiwi.com, Polacy mają bardzo bogate plany podróżnicze. Co trzeci ankietowany ma zamiar

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Podróże

Bankowość

Polki nie inwestują z myślą o emeryturze. Problemem są zarobki niższe niż mężczyzn i obawa o stratę środków

Dane demograficzne nie pozostawiają złudzeń – kobiety żyją średnio siedem lat dłużej niż mężczyźni. Jeśli uwzględnić wiek emerytalny dla obu płci, emerytura pań trwa dwa razy dłużej niż panów. Jak pokazują badania mBanku, Polki niewiele robią, by zabezpieczyć sobie finanse na jesień życia. Wprawdzie 74 proc. kobiet deklaruje, że myśli o emeryturze, ale tylko co trzecia podejmuje działania, które mogą wpłynąć na jej zwiększenie. Jedynie 6 proc. inwestuje na rynkach finansowych.

Zdrowie

Lenka Klimentová: Od 12. roku życia męczą mnie silne migreny. Najbardziej cierpiałam w czasie ciąży, kiedy nie mogłam brać tabletek

Tancerka przyznaje, że ataki migreny uniemożliwiają jej normalne funkcjonowanie i czasami nie jest w stanie nic zrobić, nawet wykonać najprostszych czynności. I choć próbowała już wielu metod, by złagodzić tę niezwykle uciążliwą dolegliwość, to na dłuższą metę wszystko staje się nieskuteczne. Pomagają jedynie silne tabletki. Lenka Klimentová wspomina, że kiedy była w ciąży, przez pierwsze miesiące nie mogła się ratować w ten sposób i z ogromnym bólem musiała wziąć udział w pokazie tańca.