Przedświąteczne spotkania z autorami – Adam Leszczyński i Agnieszka Cegielska
Choć przedświąteczne przygotowania potrafią pochłonąć, warto znaleźć w zgiełku chwilę na relaks z lekturą. Inspirację można odnaleźć podczas spotkań autorskich poświęconych premierowym tytułom. W najbliższym tygodniu podczas wydarzeń z cyklu #premieraonline o swoich najnowszych dziełach opowiedzą Adam Leszczyński, autor „Ludowej historii Polski” oraz Agnieszka Cegielska, której książka „Naturalnie dla zdrowia” właśnie się ukazała.
Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy.
Adam Leszczyński – wtorek, 15 grudnia, godz. 18:00
Z okazji premiery książki „Ludowa historia Polski” (Wydawnictwo W.A.B.) odbędzie się spotkanie z jej autorem, Adamem Leszczyńskim. Rozmowę poprowadzi Agata Szczęśniak.
Ludowa historia Polski to książka o tym, co wyparte z pamięci – dzieje kraju napisane z perspektywy „dolnych 90 proc.” jego mieszkańców. Opowiada o instytucjach, za pomocą których bogaci odbierali pieniądze i zasoby biednym, legalnie i nielegalnie, oraz historię buntów i oporu tych, którzy nie dysponowali niemal żadną władzą. To także historia tego, w jaki sposób elity w Polsce uzasadniały swoje panowanie i swój przywilej oraz przemocy, którą powszechnie stosowały.
Agnieszka Cegielska – środa, 16 grudnia, godz. 18:00
Sposoby na pozostanie w dobrym zdrowiu mogą okazać się zaskakująco proste do stosowania. W książce „Naturalnie dla zdrowia” (Wydawnictwo Burda Media) Agnieszka Cegielska postanowiła porozmawiać ze specjalistami, którzy zajmują się zdrowiem. O pracy nad książką opowie podczas spotkania autorskiego online. Rozmowę z autorką poprowadzi Weronika Wawrzkowicz.
Jak bardzo mogą pomóc odpowiednia dieta, osteopatia, terapia krzyżowo-czaszkowa, chiropraktyka, hirudoterapia i wiele innych terapii? Co możemy zrobić, aby w naturalny sposób wesprzeć naszą odporność i jak robią to ci, którzy na co dzień pomagają innym? Co zrobić, aby uwolnić z organizmu nagromadzony latami stres i pokochać niedoskonałości swojego ciała? Odpowiedzi na te pytania czytelnicy znajdą w najnowszej książce propagatorki zdrowego stylu życia, Agnieszki Cegielskiej.

„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty

O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?

Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.