Przedświąteczne spotkania z autorami – Adam Leszczyński i Agnieszka Cegielska
Choć przedświąteczne przygotowania potrafią pochłonąć, warto znaleźć w zgiełku chwilę na relaks z lekturą. Inspirację można odnaleźć podczas spotkań autorskich poświęconych premierowym tytułom. W najbliższym tygodniu podczas wydarzeń z cyklu #premieraonline o swoich najnowszych dziełach opowiedzą Adam Leszczyński, autor „Ludowej historii Polski” oraz Agnieszka Cegielska, której książka „Naturalnie dla zdrowia” właśnie się ukazała.
Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy.
Adam Leszczyński – wtorek, 15 grudnia, godz. 18:00
Z okazji premiery książki „Ludowa historia Polski” (Wydawnictwo W.A.B.) odbędzie się spotkanie z jej autorem, Adamem Leszczyńskim. Rozmowę poprowadzi Agata Szczęśniak.
Ludowa historia Polski to książka o tym, co wyparte z pamięci – dzieje kraju napisane z perspektywy „dolnych 90 proc.” jego mieszkańców. Opowiada o instytucjach, za pomocą których bogaci odbierali pieniądze i zasoby biednym, legalnie i nielegalnie, oraz historię buntów i oporu tych, którzy nie dysponowali niemal żadną władzą. To także historia tego, w jaki sposób elity w Polsce uzasadniały swoje panowanie i swój przywilej oraz przemocy, którą powszechnie stosowały.
Agnieszka Cegielska – środa, 16 grudnia, godz. 18:00
Sposoby na pozostanie w dobrym zdrowiu mogą okazać się zaskakująco proste do stosowania. W książce „Naturalnie dla zdrowia” (Wydawnictwo Burda Media) Agnieszka Cegielska postanowiła porozmawiać ze specjalistami, którzy zajmują się zdrowiem. O pracy nad książką opowie podczas spotkania autorskiego online. Rozmowę z autorką poprowadzi Weronika Wawrzkowicz.
Jak bardzo mogą pomóc odpowiednia dieta, osteopatia, terapia krzyżowo-czaszkowa, chiropraktyka, hirudoterapia i wiele innych terapii? Co możemy zrobić, aby w naturalny sposób wesprzeć naszą odporność i jak robią to ci, którzy na co dzień pomagają innym? Co zrobić, aby uwolnić z organizmu nagromadzony latami stres i pokochać niedoskonałości swojego ciała? Odpowiedzi na te pytania czytelnicy znajdą w najnowszej książce propagatorki zdrowego stylu życia, Agnieszki Cegielskiej.
„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty
O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?
Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Teatr
Jadwiga Jankowska-Cieślak i Daniel Olbrychski po 50 latach znów zagrają małżeństwo w sztuce „Przebłyski”. „To duża rozkosz spotkać się po tylu latach”
Twórcy sztuki zatytułowanej „Przebłyski” podkreślają, że jest to spektakl – lustro każdej pary. Kreowani przez Jadwigę Jankowską-Cieślak i Daniela Olbrychskiego Rosa i Abrasza przez lata byli małżeństwem, a w chwili śmierci mężczyzny widzowie dostają kompendium wiedzy o ich niełatwym życiu. Odtwórca głównej roli cieszy się, że znów może się spotkać na scenie z aktorką, która od lat robi na nim ogromne wrażenie. Przyznaje też, że Serge Kribus napisał ten tekst z myślą o nim i zależało mu, żeby zagrał tę sztukę w Paryżu. Najpierw jednak przedstawienie zostanie zaprezentowane w polskiej wersji.
Edukacja
Kompetencje STEM wchodzą szerzej do edukacji. Inicjatywa edukacyjna Amazon objęła już pół miliona dzieci w Polsce
Na warszawskiej Pradze Północ otwarto właśnie pierwszą STEM Kindlotekę, czyli przestrzeń edukacyjną dla dzieci i młodzieży, która stawia na rozwój kompetencji w obszarze nauki, technologii, inżynierii i matematyki. To inicjatywa Amazon i stowarzyszenia Cyfrowy Dialog rozwijana od 2019 roku, w ramach której funkcjonuje ponad 100 takich placówek, a z prowadzonych w nich zajęć skorzystało już pół miliona dzieci. STEM uważane są za kompetencje przyszłości, a badania wskazują, że można je rozwijać już u najmłodszych uczniów.
Prawo
Zmieni się definicja mobbingu. Nowe prawo da skuteczniejsze narzędzia ochrony nękanym pracownikom
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce uprościć prawną definicję mobbingu. Dodatkowo opracowywana nowelizacja przepisów ma nałożyć nowe obowiązki na pracodawców, których celem będzie określenie zasad przeciwdziałania mobbingowi i to na poziomie regulaminu pracy lub innych wewnętrznych regulacji. Dzięki któremu podwładni będą bardziej świadomi swoich praw i będą mogli lepiej reagować na przypadki ich łamania.