Rozbiła bank w Opolu a teraz wydaje nowy singiel!
Utwór „Leć głosie” otwiera projekt piosenek inspirowanych polską muzyką rodzimą oraz muzyką mniejszości narodowych zamieszkujących na terenie Polski. Sam tytuł nawiązuje do tradycyjnych pieśni ludowych pochodzących z terenów Kurpi, w kompozycji zaś słychać też wpływy ludności greckiej czy serbskiej.
Karolina Lizer w ostatnich miesiącach powołała do życia własną Folk Orkiestrę. Oprócz Karoliny w jej składzie znalazło się siedmiu wspaniałych muzyków, którzy razem z artystką wykonali utwór „Leć głosie”. Duży udział w charakterystycznym brzmieniu ma dobór instrumentów takich jak tuba, trąbka czy mandolina. W piosence biorą udział zaproszone przez artystkę trzy wokalistki i tancerki, z którymi na co dzień współpracuje w Ludowym Zespole Artystycznym Promni. Artystki umiejętnością białego śpiewu idealnie dobarwiły kompozycję. Utwór, choć niecodzienny, wśród fanów młodej wokalistki już wzbudził duże zainteresowanie. Na koncertach towarzyszy mu charakterystyczny taniec, wykonywany przez samą Karolinę, jej chórzystkę Zuzię i publiczność.
https://youtu.be/tusdh7T5Qeg
Karolina Lizer dała się szerzej poznać publiczności jako trzykrotka zwyciężczyni KFPP w Opolu (Premiery: Nagroda Jury, Publiczności i ZAIKS). Ta utalentowana wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów jest absolwentką szkół muzycznych I i II st. w Warszawie. Jest wieloletnią uczennicą Szkoły Piosenki Elżbiety Zapendowskiej i Andrzeja Głowackiego oraz Autorskiej Szkoły Musicalowej M. Pawłowskiego przy Teatrze Roma. Solistka w programie „Muzyka Zespołu ABBA Orkiestrowo”. Należy do Ludowego Zespołu Artystycznego „PROMNI” przy SGGW w Warszawie, gdzie występuje w roli solistki w repertuarze folkowym. Wykonuje utwory spektakularnym białym głosem. Laureatka Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla Uczniów Szkół Artystycznych 2021. Podczas koncertów na żywo zachwyca i urzeka widzów swoją niezwykłą osobowością sceniczną. Finalistka Koncertu Debiuty 56 KFPP w Opolu 2020 ma na swoim koncie trzykrotny udział, w tym własny recital (2021), na Festiwalu Warszawa Singera. Zdobyła m.in.: Grand Prix I Festiwalu Piosenki Polskie KRYSZTAŁOWY KAMERTON 2021.
https://www.facebook.com/karolinalizermusic
https://www.instagram.com/karolinalizer/
https://spoti.fi/3qZvfxv
https://www.youtube.com/c/KarolinaLizer
Płyta „Onyks” jest dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyczny ślad”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.
Foto: Sielanka Studio/ Patrycja Poterała

Enej z napisem LOVE. To nowa trasa zespołu

BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę...

"Święta cały rok" - Czadoman w duecie z Ciocią Agą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo
Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Farmacja
Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.