Skandynawska filozofia marki ASKO
ASKO, wiodąca marka premium urządzeń kuchennych i pralniczych, wkracza na polski rynek. Skandynawskie pochodzenie marki szczególnie przejawia się w jej unikatowej filozofii i niekonwencjonalnym podejściu do tworzenia rozwiązań AGD.
ASKO to skandynawska marka, która rozwija, projektuje i produkuje zrównoważone i inteligentne duże urządzenia domowe, które są inspirowane skandynawską naturą, tradycją i rzemiosłem.
Historia
Historia marki rozpoczęła się w latach 50-tych XX wieku od młodego rolnika z Jung koło Lidköping w Szwecji, który zbudował solidną i niezawodną pralkę z żelwa i stali nierdzewnej, aby uwolnić swoją matkę od czasochłonnych codziennych obowiązków. Pierwsza pralka ASKO była wyrazem miłości syna do matki. Obecnie ASKO jest wiodącą na rynku skandynawską marką wysokiej jakości urządzeń kuchennych, pralniczych i profesjonalnych, zbudowaną na 70-letnim dziedzictwie. Historia marki ASKO i jej produkty doskonale odzwierciedlają skandynawskie wartości: długotrwałość i funkcjonalność, prostotę i minimalizm, troskę o ludzi i odpowiedzialność za środowisko.
Inspirowane naturą
To właśnie skandynawska natura stała się głównym źródłem inspiracji dla ASKO. Silny związek i szacunek do środowiska naturalnego w dużej mierze definiuje sposób działania marki. ASKO wykorzystuje zasoby w sposób przemyślany, aby tworzyć najbardziej przyjazne dla środowiska rozwiązania, a wszystkie fabryki ASKO działają zgodnie z wytycznymi certyfikacji ISO 14001, spełniając najwyższe standardy UE.
Jakość i trwałość
Skandynawskie korzenie marki przejawiają się także w jakości, trwałości i funkcjonalności samych urządzeń. ASKO wykorzystuje w swoich produktach innowacyjne rozwiązania technologiczne oraz najwyżej jakości materiały, co przekłada się na długoletnią trwałość urządzeń – nawet do 20 lat użytkowania.
Ponadczasowe wzornictwo
Design i estetyka są również częścią skandynawskiego DNA marki ASKO. Ich podstawę stanowią elegancja, wysokiej jakości rzemiosło, czysta paleta kolorów i naturalne materiały. ASKO tworzy urządzenia doskonale odpowiadające na potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. Urządzenia ASKO cechuje ponadczasowe minimalistyczne wzornictwo, dzięki czemu łatwo integrują się z każdą kuchnią, łazienką czy pralnią. Wysokiej klasy design urządzeń i zastosowanie w nich najnowszych rozwiązań technologicznych potwierdzają liczne nagrody w dziedzinie designu: iF GOLD AWARD, iF DESIGN AWARD czy RED DOT AWARD.
Skandynawska filozofia szczęścia
ASKO tworzy solidne urządzenia, które w myśl skandynawskich wartości, zapewniają spokój i oszczędność czasu. Produkty ASKO mają za zadanie pomagać w codziennych obowiązkach, pozwalając użytkownikom w tym pędzie współczesnego świata odnaleźć chwilę wytchnienia.
Kultura Skandynawii w ciągu ostatnich lat uczy ludzi na całym świecie wprowadzać nieco więcej radości do swojej codzienności, wyróżniając nie tylko atrybuty szczęścia, ale też sposoby jego osiągania. Jeden ze stylów życia, w którym Skandynawowie upatrują szczęście, określają krótkim słowem hygge. Filozofia ta bazuje na komforcie, wygodzie, przytulności i poczuciu bezpieczeństwa. Jej podstawą jest przekonanie, że życie powinno składać się z przyjemnych chwili, w których czujemy się zrelaksowani i bezpieczni. Niezależnie od tego, czy jesteśmy sami czy w otoczeniu bliskich. Najwięcej takich chwil spędzamy właśnie w domu – w miejscu, w którym czujemy się najlepiej. W ten koncept wpisuje się idea tworzenia wygodnego, a zarazem przytulnego otoczenia. A wszystko po to, aby wnętrze stanowiło harmonijną całość, a dom zamieniał się w przystań spokoju i relaksu.
Znajduje to odzwierciedlenie w wyjątkowych produktach ASKO. Współczesne tempo życia bowiem sprawia, że kiedy jesteśmy w domu, chcemy cieszyć się każdą chwilą - zarówno w trakcie gotowania, jak i podczas wspólnej kolacji z najbliższymi. Współczesny sprzęt AGD musi temu sprzyjać. Urządzenia domowe ASKO są zaprojektowane tak, aby wzajemnie się uzupełniały, dzięki czemu gotowanie czy nawet sprzątanie staje się dużo prostsze i przyjemniejsze.
Dla jednych hygge to wspólne gotowanie posiłku, albo biesiadowanie przy stole w gronie najbliższych. Dla innych hygge to delektowanie się aromatem porannej kawy przygotowanej we własnej kuchni dzięki intuicyjnemu ekspresowi. ASKO chce pomóc w celebrowaniu tych momentów codzienności.
Już od ponad 70 lat ASKO spełnia najbardziej wyrafinowane oczekiwania i sprawia, że miliony użytkowników na całym świecie doświadczają przyjemności z użytkowania najwyżej klasy urządzeń AGD.

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo
Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Farmacja
Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.