Komunikaty PR

66 medali Polaków na mistrzostwach świata w karate

2024-10-29  |  01:00
Biuro prasowe

28 złotych, 19 srebrnych i 19 brązowych medali przywieźli reprezentanci Polski w karate tradycyjnym z mistrzostw świata, które w weekend odbyły się w hiszpańskim Cambrils. Biało-czerwoni stawali na podium większości konkurencji najważniejszej imprezy roku. W MŚ uczestniczyło ponad 550 uczestników.

Do Cambrils pojechali reprezentanci kilkunastu polskich klubów m.in. z Krakowa, Aleksandrowa Łódzkiego, Łodzi, Lublina, Wrocławia czy też Zielonej Góry. Najbardziej utytułowaną zawodniczką w reprezentacji Polski była Magdalena Mielnik, która sięgnęła po złoty medal w indywidualnym kata, a także dwa brązowe krążki i dwa złote medale w drużynie. Po 3 złote krążki zdobyli też Patryk Jarosz (kategoria seniorzy) i Eliza Piszczek (kategoria młodzieżówki).

– Z Hiszpanii na pewno wywiozłem dużo miłych wspomnień. Drugi raz pojechałem na mistrzostwa i udało mi się spełnić marzenie z dzieciństwa, zostając indywidualnie mistrzem świata. Bardzo się z tego cieszę. Dodatkowo podczas całego wyjazdu dopisała nam pogoda, a atmosfera była naprawdę świetna – mówi Patryk Jarosz z Krakowskiego Klubu Karate Tradycyjnego.

Troje Polaków sięgnęło po indywidualne złote medale we więcej niż jednej kategorii. Oprócz Elizy Piszczek ta sztuka udała się dwóm zawodnikom - Franciszek i Feliks Kotuła zdobyli w Hiszpanii po dwa złote krążki, kolejno w kategoriach młodzik i kadet. Pełne wyniki można pobrać TUTAJ.

Polacy jako jedna z czołowych nacji w World Traditional Karate-Do Union odpowiadali za organizację turnieju w Hiszpanii. Impreza po raz drugi w historii odbyła się pod egidą WTKU. Polacy bronili tytułów mistrzowskich wywalczonych przed dwoma laty w Lublinie, a do Cambrils pojechała szeroka kadra 55 zawodniczek i zawodników.

Impreza ściągnęła do hali Cambrils Esport mnóstwo kibiców. Na wypełnionym po brzegi obiekcie przez cztery dni rywalizowało kilkuset zawodników. Oprócz uczestników MŚ na tatami stawali również najmłodsi w ramach Pucharu Świata Dzieci. Swoich reprezentantów miały w Cambrils 23 państwa. Kolejna edycja MŚ WTKU odbędzie się w październiku 2026 roku. Gospodarzem będzie włoskie Rimini.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Jak wsparcie psychologiczne buduje przyszłych mistrzów sportowych Biuro prasowe
2024-11-04 | 11:00

Jak wsparcie psychologiczne buduje przyszłych mistrzów sportowych

Psychologia sportowa odgrywa coraz większą rolę w rozwoju młodych sportowców, co w swojej debiutanckiej książce "Mistrzostwo umysłu" podkreśla Mateusz Brela, psycholog
Sport Angelika Szymańska: „KSG Olympic Dreams pomaga mi spełniać sportowe marzenia
2024-10-31 | 15:50

Angelika Szymańska: „KSG Olympic Dreams pomaga mi spełniać sportowe marzenia

Angelika Szymańska, jedna z czołowych polskich judoczek, przechodzi intensywny okres w swojej karierze. Niedawno wystąpiła na igrzyskach olimpijskich w Paryżu, a teraz opuszcza wieloletni
Sport Jak stworzyć skuteczny zespół piłki nożnej? Patent Polish Soccer Skills
2024-10-31 | 10:00

Jak stworzyć skuteczny zespół piłki nożnej? Patent Polish Soccer Skills

Piłkarze Polish Soccer Skills zagrali na murawie Stadionu Narodowego, na której dzień wcześniej Polska reprezentacja rozegrała mecz z Chorwacją w ramach Ligi Narodów. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Uroda

Konsument

Sztuczna inteligencja wzbudza w Polakach głównie ciekawość i obawy. Ponad połowa widzi w niej zagrożenie

Prawie połowa Polaków twierdzi, że myśląc o sztucznej inteligencji, odczuwa zaciekawienie, ale aż 39 proc. przyznaje, że są to głównie obawy. Dotyczą one niewłaściwego wykorzystania SI, utraty kontroli nad nią i marginalizacji roli człowieka na rynku pracy. Na razie jednak tylko 11 proc. badanych używa narzędzi opartych na sztucznej inteligencji w swojej pracy. Chociaż rozwiązania te zyskują zwolenników, to wciąż duża grupa pracowników nie wie, w jaki sposób mogłyby one wspomóc ich w obowiązkach zawodowych – wskazuje badanie „Polacy o AI. Codzienność, nadzieje, obawy”.

Ochrona środowiska

Polski rynek roślinny rozwija się wolniej niż na Zachodzie. Kraje z największą konsumpcją mamy szansę dogonić za kilkanaście lat

Wartość rynku roślinnego w Polsce przekroczyła już wartość 1 mld zł. Roślinne zamienniki nabiału stanowią ponad połowę tej kategorii, a silną pozycję w sprzedaży mają alternatywy dla mleka – wynika z raportu Polskiego Związku Producentów Żywności Roślinnej. Polski rynek z rocznymi wydatkami rzędu 4,23 euro na osobę wciąż jednak odbiega od kwot wydawanych na żywność roślinną na Zachodzie. Branża liczy na wsparcie państwa w wykorzystaniu potencjału konsumentów.