Komunikaty PR

Czworo ambasadorów ASICS z minimum na igrzyska w Tokio

2021-04-20  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Bartosz Sosnówka
2pr

ul. Kopernika 34/7
00-336 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
Do pobrania Komunikat ( 0.09 MB )

Aleksandra Lisowska i Arkadiusz Gardzielewski w Dębnie oraz Marcin Chabowski i Adam Nowicki w Enschede w weekend wywalczyli minima olimpijskie w maratonie na igrzyska w Tokio. W uzyskaniu kwalifikacji na imprezę czterolecia pomógł im najnowszy model ASICS METASPEED Sky, który pojawił się na rynku niewiele ponad dwa tygodnie temu.

Lisowska podczas mistrzostw kraju w Dębnie wyrównała 20-letni rekord Polski, finiszując z wynikiem 2:26:08’ i pewnie sięgając po złoto. Wśród mężczyzn bezkonkurencyjny okazał się Gardzielewski, który poprawił rekord życiowy z 2012 roku, meldując się na mecie z wynikiem 2:10:31’.

Za mną najpiękniejszy dzień w moim życiu. Wyrównałam rekord Polski, obroniłam tytuł sprzed roku i na dodatek wywalczyłam minimum olimpijskie. Czego chcieć więcej? Dokonałam czegoś absolutnie nieprawdopodobnego i jestem gotowa na nowe wyzwania – powiedziała Aleksandra Lisowska.  – Nie ukrywam, że trafiłem na „dzień konia”, a buty same niosły mnie do zwycięstwa. Zrealizowałem swój cel, jestem bardzo szczęśliwy. ASICS w tym roku przygotował model stworzony do bicia rekordów życiowych, dlatego tym bardziej cieszę się, że sukces osiągnąłem, mając na nogach METASPEED Sky – dodał Arkadiusz Gardzielewski.

Chabowski oraz Nowicki w ten weekend wzięli udział w NN Mission Marathon, który został rozegrany w holenderskim Enschede. Impreza pierwotnie miała odbyć się tydzień wcześniej w Hamburgu, ale w wyniku pandemii zmieniony został nie tylko termin, ale również lokalizacja. Ostatecznie, pierwszy z nich uzyskał najlepszy wynik – 2:10:17’ – od dziewięciu lat, kończąc zmagania na 9. pozycji. Nowicki pobił z kolei rekord życiowy i z rezultatem 2:10:21’ zamknął pierwszą „dziesiątkę”. – Cieszę się, że organizatorom udało się stanąć na wysokości zadania i w tych trudnych czasach zaprosić do rywalizacji dobrych zawodników z całej Europy. Sam byłem ciekaw swojej dyspozycji, tym bardziej że wiele imprez jest obecnie odwoływanych. Bieg ułożył się perfekcyjnie. Ponadto, otrzymałem w ostatnich dniach tyle wsparcia, że po prostu nie mogło być inaczej – stwierdził Marcin Chabowski. Zrobiłem to, lecę do Tokio. Jestem po prostu przeszczęśliwy. Przed startem czułem się mocny, wiedziałem, że ciężkie treningi zaprocentują. Maraton jest jednak dystansem, na którym może zdarzyć się dosłownie wszystko. METASPEED Sky spisały się na medal. Odczuwam ogromną satysfakcję z tego startu – podsumował swój występ Adam Nowicki.

Wszyscy ambasadorzy ASICS wywalczyli minima olimpijskie, biegnąc w nowym modelu METASPEED Sky.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, gdyż ten weekend należał do ambasadorów naszej marki. Cieszymy się, że mogliśmy dołożyć swoją cegiełkę do tych sukcesów. Nasi ambasadorzy od lat zdobywają medale mistrzostw Polski. W ostatni weekend potwierdzili, że jeszcze nie powiedzieli ostatniego słowa – skomentował Daniel Bogacki, Activation Specialist w ASICS Polska.

Już w najbliższą sobotę w Paryżu marka ASICS będzie gościć czołowych biegaczy z całego świata podczas wydarzenia „Be (at) Your Personal Best” (pol. „Osiągaj najlepsze wyniki”). Wszyscy spróbują pobić rekordy życiowe na dwóch dystansach – 5 i 10 km. Polskę będzie reprezentować Damian Kabat. Uczestnicy pobiegną w najnowszym modelu japońskiej marki, ASICS METASPEED Sky.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Po mistrzostwo BTCC Toyotą Corollą w barwach Motul Biuro prasowe
2021-04-29 | 17:00

Po mistrzostwo BTCC Toyotą Corollą w barwach Motul

Rory Butcher swój wyścig numer 100 w British Touring Car Championship (BTCC) pojedzie Toyotą Corollą w barwach TOYOTA GAZOO Racing UK oraz marki Motul. “Naszym celem jest
Sport Turniej o Brązowy Kask na żywo w Motowizji
2021-04-28 | 16:00

Turniej o Brązowy Kask na żywo w Motowizji

W sobotę 1 maja na stadionie imienia Zbigniewa Podleckiego w Gdańsku odbędzie się finał Brązowego Kasku - zawody dla najlepszych żużlowców do lat 19. Zmagania transmitować będzie
Sport ASICS wprowadza nową, ekologiczną kolekcję z okazji Dnia Ziemi
2021-04-28 | 11:00

ASICS wprowadza nową, ekologiczną kolekcję z okazji Dnia Ziemi

Marka ASICS wprowadziła na rynek nową kolekcję odzieży oraz butów do biegania, która została wyprodukowana wyłącznie w oparciu o materiały ponownego użytku pochodzące z

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Iwona Węgrowska: Bardzo chciałabym ważyć 50 kg. Mam jednak problem z zatrzymywaniem się wody w organizmie i często nawet jak mało jem, to wyglądam jak balon

Wokalistka postanowiła wykorzystać ostatnie tygodnie na to, żeby zadbać o formę, zrzucić kilka zbędnych kilogramów i z gracją zaprezentować się na plaży w kostiumie kąpielowym. Założyła sobie, że chce osiągnąć wagę 50 kg. Dlatego też stosuje oczyszczającą dietę dr Dąbrowskiej i całkowicie zrezygnowała z jedzenia mięsa. Piosenkarka przyznaje też, że niezwykle uciążliwe jest dla niej zatrzymywanie się wody w organizmie. Przez to czuje się bardzo niekomfortowo.

Media

Piotr Gruszka: Cierpliwość przydała się w programie „Power Couple”. Pierwszy raz byliśmy tak długo bez dzieci i to był dla nas test

Nowy program TVN „Power Couple” był sprawdzianem zaufania dla par, które wzięły w nim udział. Uczestnicy, aby potwierdzić siłę związku, wykonują ciekawe, a niekiedy czasami nawet ekstremalne zadania. Wśród par, które walczą w pierwszej edycji show, znaleźli się siatkarz Piotr Gruszka wraz z żoną Aleksandrą Szettel-Gruszką. Małżeństwo bardzo dobrze się bawiło na planie programu. Sportowiec zaznacza, że dzięki trudnym konkurencjom jeszcze lepiej poznał swoją żonę i docenił jej wytrwałość.

Robotyka i SI

Sztuczna inteligencja rewolucjonizuje futbol. Analizuje mecz i zagrania zawodników oraz pozwala opracować strategię pod konkretnego przeciwnika

Według szacunków 30–35 proc. bramek podczas meczów piłki nożnej pada w wyniku stałych fragmentów gry. Dogłębna analiza działań ma kluczowe znaczenie, aby móc je maksymalnie zoptymalizować, a tym samym uzyskać przewagę nad rywalami. Dzięki sztucznej inteligencji można łatwo zanalizować wybrane fragmenty gry poszczególnych zawodników czy sprawdzić taktykę. Kamery wspierane przez SI pozwalają mierzyć prędkość podań, rotację piłki czy śledzić pozycje zawodników. Co równie ważne, sztuczna inteligencja może przewidywać szanse powodzenia dla różnych taktyk gry. Takie rozwiązania są już dostępne w polskiej piłce.