Komunikaty PR

Kondycja, czyli potencjał do zagospodarowania

2020-10-09  |  04:00
Biuro prasowe
Kontakt
ConTrust
Communication

ul. 1 sierpnia 6A
02-134 Warszawa
contact|contrust.pl| |contact|contrust.pl
+48 22 370 28 87
media.contrust.pl
Do pobrania G-wall ( 4.58 MB )

Pandemia Covid-19 w Polsce wpłynęła na działalność wielu branż. Niektóre wyszły z kryzysu obronną ręką, inne poniosły straty. Są też takie - jak branża fitness - których słabnąca kondycja oznacza pogorszenie kondycji całego społeczeństwa.

Od lat nie było wydarzenia, które dotknęłoby światowe gospodarki aż w takim stopniu. Firmy i zakłady produkcyjne w wielu krajach musiały zawiesić, zmodyfikować a nawet zmienić profil swojej działalności. Wiele przeorganizowało ją tak, by maksymalnie uodpornić biznes na efekty pandemii. Po okresie izolacji także branża fitness szuka antidotum na problemy własne i Polaków, którzy chcą bezpiecznych rozwiązań, pomagających im dbać o własne zdrowie i odporność.

Potencjał do zagospodarowania

Według danych Ministerstwa Sportu brak aktywności fizycznej Polaków rocznie kosztuje około 7 mld zł, w tym 6 mld zł stanowią koszty absencji pracowniczej oraz 900 mln zł koszty publicznego systemu ochrony zdrowia. Jest więc nad czym pracować, szczególnie, że po pandemii część z nas nadal nie wróciła do wcześniejszych form aktywności, a spora grupa sygnalizuje pojawienie się negatywnych skutków braku ruchu.

Jak wynika z badania MultiSport Index Pandemia, zrealizowanego pod koniec kwietnia br. przez Kantar na zlecenie Benefit Systems, aż 74% z nas jako konsekwencje długiego pozostawania w domu wskazuje złe samopoczucie. Wśród następstw Polacy wymieniają również negatywny wpływ na zdrowie (65%) oraz na sylwetkę (61%). Jednocześnie 85% zadeklarowało, że chcą więcej ćwiczyć po zakończeniu pandemii koronawirusa.

Jednak po niemal 3 miesiącach od otwarcia siłowni i obiektów sportowych ich właściciele sygnalizują, że do ćwiczeń nie powrócili wszyscy, którzy wcześniej robili to systematycznie. Nie oznacza to, że Polacy składali deklaracje bez pokrycia. Obecnie spora część szuka dla siebie alternatywy poza siłowniami i klubami fitness, wybierając jogging, spacery i ćwiczenia w domu. Kluby, siłownie oraz setki dostawców i firm stanęły więc przez wyzwaniem jak wykorzystać aktywność tych, spośród prawie 3 mln Polaków, którzy nie są gotowi na powrót do obiektów sportowych.

Domowe rozwiązania

Nowe potrzeby aktywnych Polaków szybko zidentyfikowała polska firma IMG, dystrybutor profesjonalnego sprzętu sportowego i właściciel marki Gipara Fitness. Firma, nie mogąc dostarczać urządzeń do zamkniętych klubów i siłowni, postawiła na klientów indywidualnych i wprowadziła do oferty profesjonalny sprzęt do zastosowań domowych. Uwzględniając różne możliwości lokalowe ćwiczących oraz różny stopień zaawansowania treningów, IMG przygotowała zestaw Space SET, z którym można wykonać 35 różnych ćwiczeń na wszystkie partie ciała. Space SET jest kompaktowy, można go przechowywać w szufladzie i zabrać ze sobą w podróż. Dla sympatyków treningów z ciężarami, powstał Iron SET, designerska wersja klasycznych ciężarów. Najbardziej wymagających zainteresuje G-wall - domowa wersja siłowni, która pozwala ćwiczyć zaledwie na 1 m2 domowej przestrzeni.

Ponadto do każdej z serii urządzeń zostały przygotowane bezpłatne aplikacje treningowe, które pomagają zaplanować i realizować ćwiczenia oraz kontrolować postępy.

Alternatywne formy aktywności poza siłownią to także cel polskiego startupu FitAdept. Firma założona przez Michała Gębalę i Kamila Bąka, od kilku lat skupia się na rozwijaniu nowych technologii dla branży fitness. W marcu br., w momencie, gdy większość Polaków musiała zrezygnować z dotychczasowych form aktywności, uruchomiła platformę do umawiania i prowadzenia indywidualnych treningów on-line oraz narzędzie do optymalizacji planów treningowych. W tym czasie z rozwiązania zdalnych treningów 1:1 z trenerami FitAdept skorzystało wiele osób, a sesji treningowych zrealizowano już ponad 10 tysięcy.

Bezpiecznie i w zgodzie z naturą

Pandemia koronawirusa przewartościowała priorytety wielu Polaków, którzy teraz bardziej niż kiedykolwiek chcą dbać o siebie i środowisko. Zmieniając formułę aktywności w domu lub wracając na siłownię chcemy już nie tylko bezpiecznych rozwiązań, ale i takich które minimalizują negatywny wpływ na środowisko naturalne. W odpowiedzi na te właśnie potrzeby firma IMG, która od kilku lat ma w swojej ofercie i promuje ekologiczne urządzenia, opracowała matę treningową ERGO-ECOTM z trzciny cukrowej. Mata, którą po zużyciu można poddać recyklingowi, sprawdzi się nie tylko w klubach, ale i w domowych przestrzeniach. To ekologiczna zachęta do systematycznych ćwiczeń, które są kluczowe nie tylko w dbaniu o kondycję i zdrowie, ale i dobre samopoczucie.

"Ekologiczna mata, ubrania produkowane z butelek PET czy urządzenia cardio z linii ECO-POWRTM, które wytwarzają energię elektryczną, to nasz wkład w budowanie zaangażowania Polaków w minimalizowanie negatywnego wpływu na środowisko naturalne. To także próba zachęcania do uprawiania sportów i poszukiwania takich rozwiązań, które odpowiadają na zmieniające się, także eko potrzeby aktywnych ludzi. " – informuje Arkadiusz Paszun, prezes IMG SA, właściciel marki Gipara Fitness.

Powrót do dobrej formy

Nowe aplikacje, platformy treningowe, zestawy akcesoriów czy nawet domowe siłownie to tylko część nowości rynkowych. Wszystkie mogą być wsparciem w odbudowywaniu utraconej podczas pandemii kondycji nie tylko własnej, ale także branży fitness, która teraz bardziej niż kiedykolwiek szuka rozwiązań motywujących do uprawiania aktywności fizycznej. Tak więc - systematycznie, w domu, na siłowni lub w plenerze pracujmy nad kondycją!

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport DAZN ROZPOCZYNA EMISJĘ SWOICH PROGRAMÓW OFERUJĄC SPORĄ DAWKĘ BOKSU Biuro prasowe
2020-12-03 | 17:00

DAZN ROZPOCZYNA EMISJĘ SWOICH PROGRAMÓW OFERUJĄC SPORĄ DAWKĘ BOKSU

DAZN, wiodąca, streamingowa platforma sportowa, oficjalnie rozpoczyna emisję swoich programów w ponad 200 krajach i regionach na całym świecie, w tym i w Polsce. Miesięczny abonament
Sport ASICS GEL-NIMBUS 23 – flagowy model biegowy w odświeżonym wydaniu
2020-12-01 | 12:30

ASICS GEL-NIMBUS 23 – flagowy model biegowy w odświeżonym wydaniu

Marka ASICS wprowadza na rynek 23. edycję neutralnych butów dla entuzjastów biegania, preferujących długie dystanse – GEL-NIMBUS. Na przestrzeni ostatnich 20 lat model
Sport Sebastien Ogier o rok dłużej w Toyota Gazoo Racing WRT
2020-11-24 | 15:00

Sebastien Ogier o rok dłużej w Toyota Gazoo Racing WRT

Sześciokrotny mistrz świata w rajdach, Sébastien Ogier, przedłużył o rok kontrakt z zespołem Toyota Gazoo Racing. To znaczy, że Francuza zobaczymy za kierownicą Toyoty Yaris WRC

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Gwiazdy

Magda Pyznar: Pandemia to dla mnie czas, żeby przystanąć, powiedzieć „stop” i przemyśleć swoje życie

Uczestniczka „Warsaw Shore” podkreśla, że nie lubi siedzieć w domu z założonymi rękami. W czasie pandemii chce więc zrobić coś dobrego dla innych. Dlatego też zaangażowała się w akcję „Znani dla służby zdrowia” i pomaga organizować przekąski dla medyków, którzy walczą o zdrowie chorych na COVID-19. Aktywność charytatywna i obecność bliskich jest dla niej sposobem na przetrwanie tego trudnego czasu i okazją, by na nowo przemyśleć wiele spraw.

 
 
 
 

Media

Alicja Węgorzewska została jurorką w międzynarodowym talent show. Oprócz niej uczestników oceniali Placido Domingo i Gabriel Prokofiew

Śpiewaczka operowa czuje się zaszczycona tym, że mogła zasiąść w fotelu jurora międzynarodowego talent show dla najzdolniejszych i najmłodszych wykonawców muzyki klasycznej, który odbył się na Węgrzech. Oceniała występy uczestników z takimi sławami jak Placido Domingo czy Gabriel Prokofiew. Ta edycja to pierwsza międzynarodowa odsłona programu. Od listopada można ją obejrzeć również w TVP.