Komunikaty PR

Krakowianie pobiegną po protezę dla Kasi i rehabilitację dla Filipa

2024-08-01  |  14:00
Biuro prasowe

W stolicy Małopolski po raz 13. odbędzie się największa charytatywna sztafeta biznesowa – Poland Business Run. W biegu weźmie udział ponad 40 000 osób na całym świecie, z czego 13 000 pobiegnie w Krakowie. Biegacz i biegaczki z firm i organizacji wystartują, aby pomóc osobom z niepełnosprawnością ruchową, po amputacji czy mastektomii. Wśród nich są Kasia i Filip z Krakowa.

Poland Business Run to inicjatywa, która narodziła się 12 lat temu w Krakowie.
Od czterech lat bieg dzięki formule wirtualnej odbywa się na całym świecie, ale stacjonarnie niezmienne w naszym mieście. W tym roku w zawodach wokół Błoń pobiegnie aż 13 000 osób. Jednocześnie w Parku Jordana odbędzie się bieg dla dzieci PBR Kids oraz piknik z licznymi atrakcjami. Celem całego wydarzenia jest pomoc w zakupie sprzętu, protez, wózków, rehabilitacji i wszystkiego, co jest niezbędne beneficjentom i beneficjentkom Poland Business Run do codziennego funkcjonowania, samodzielności i realizacji marzeń.  

Jednym z beneficjentów jest 23-letni Filip z Krakowa, który od 10 lat zmaga się z nowotworem kości. W tym roku, po długim leczeniu, konieczna była amputacja lewej nogi. Aktualnie próbuje się odnaleźć w nowej sytuacji i lepiej funkcjonować w domu i na uczelni.

Pomimo niepełnosprawności całą swoją edukację, dzięki nauczaniu indywidualnemu, przeszedłem bez przeszkód, a już dwa tygodnie po tegorocznej amputacji udało mi się wrócić na uczelnię. Chciałbym dalej się rozwijać i jak najwięcej działać. Moim największym marzeniem jest odzyskanie pełnej mobilności, samodzielności i możliwości aktywnego życia. Wierzę, że rehabilitacja z nauką chodu o protezie, którą otrzymałem dzięki biegaczom, postawi mnie na nogi – mówi Filip, podopieczny Fundacji Poland Business Run.

Do Fundacji Poland Business Run każdego roku dociera kilkaset historii pacjentów, którzy stają w obliczu choroby, amputacji czy mastektomii. Potrzebują protez, wózków, rehabilitacji i wsparcia psychologa, by normalnie żyć i pracować. Koszt protezy czy wózka to wydatek rzędu od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych, a sprzęt ten trzeba serwisować i wymieniać.

Kasia z Krakowa urodziła się bez prawej dłoni. Ma 34 lata, pracuje w międzynarodowej korporacji jako menadżerka zespołu szkoleniowego. Teraz ma szansę otrzymać swoją pierwszą protezę – specjalistyczną, bioniczną, którą będzie zintegrowana z jej układem nerwowym. To rozwiązanie, które przywraca pełną funkcjonalność kończyny i pozwala sterować nią za pomocą własnych mięśni i nerwów. 

Żyję na 110%, cały czas uczę się nowych rzeczy i rozwijam zawodowo, ale nie ukrywam, że funkcjonowanie z niepełnosprawnością wymaga sporej energii, aby dostosować się do rzeczywistości i znaleźć sposoby na radzenie sobie z codziennymi wyzwaniami. Proteza pozwoli mi zaoszczędzić tę energię i poświęcić ją na wspieranie i inspirowanie innych. Marzę, aby czerpać z życia pełnymi garściami dwiema garściami! – opowiada Kasia, tegoroczna beneficjentka Poland Business Run.

 

W Krakowie odbędzie się również dziecięca odsłona biegu Poland Business Run. Mali bohaterowie pobiegną po protezę dla 5-letniego Aleksandra.

Pobiegniesz-Pomożesz!

Historie beneficjentów Poland Business Run są ważną motywacją dla firm i ich pracowników do uczestnictwa w sztafecie. Główne zapisy do biegu zakończyły się w czerwcu z rekordową liczbą ponad 40 tys. biegaczy, ale można do nich dołączyć w ramach pakietu wirtualnego do 6 września – wystarczy wejść na www.pbr.pl, zarejestrować swoją drużynę i wybrać pakiet Virtual Eco (z wirtualnym medalem i numerem startowym).

Sponsorami Strategicznymi wydarzenia zostały firmy: UBS, Standard Chartered, Enea.

Więcej informacji na www.pbr.pl.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport STORM i OKAM zapraszają na testy jednośladów Biuro prasowe
2024-07-30 | 15:30

STORM i OKAM zapraszają na testy jednośladów

2 i 3 sierpnia br. na placu parkingowym przy dawnej bramie FSO pod adresem ul. Jagiellońska 88 w Warszawie odbędą się „Dni Testów rowerów STORM". W ramach
Sport Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024. Rewia mody i olimpijskich gadżetów na TikToku
2024-07-30 | 10:00

Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024. Rewia mody i olimpijskich gadżetów na TikToku

Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024 wystartowały w piątek 26 lipca. Sportowcy żyją jednak imprezą już od dawna, a wraz z nimi fani śledzący ich aktywność w mediach społecznościowych.
Sport Karate zdrowszą i tańszą alternatywą dla rozwoju dzieci
2024-07-26 | 09:00

Karate zdrowszą i tańszą alternatywą dla rozwoju dzieci

Kilka, a czasem kilkanaście i kilkadziesiąt tysięcy złotych rocznie to wydatki, z którymi muszą liczyć się rodzice posyłający swoje pociechy na treningi sportowe. Wartą

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Handel

Z programów lojalnościowych w sklepach korzysta 85 proc. Polaków. Ważne są dla nich promocje, personalizowane oferty i zbieranie punktów na nagrody

Przy wyborze sklepu stacjonarnego Polacy zwracają uwagę na dogodną lokalizację, duży wybór produktów i atrakcyjne ceny. Istotne są dla nich również programy lojalnościowe, z których korzysta już 85 proc. konsumentów, a 40 proc. decyduje się na zakupy właśnie ze względu na oferowane w nim rabaty – wynika z badania SW Research na zlecenie sieci Carrefour. Przyszłością rozwoju takich programów są spersonalizowane oferty, które pomagają klientom oszczędzać pieniądze na produktach kupowanych przez nich najczęściej. W taką stronę swoją platformę rozwija również Carrefour. Ostatnio sieć połączyła siły z programem Payback, przez co zasięg programu lojalnościowego zwiększył się do 10 mln klientów.

Handel

Co jedenasta osoba na świecie głoduje, a jednocześnie gwałtownie przybywa ludzi otyłych. Dużym problemem jest marnowanie żywności

W 2023 roku głodowało 733 mln ludzi, a ponad 2,3 mld zmagało się z umiarkowanym bądź poważnym brakiem bezpieczeństwa żywnościowego, czasami nie jedząc przez cały dzień lub dłużej. Z powodu ostrego niedożywienia każdego roku umiera około miliona dzieci – pokazuje nowy raport „Stan bezpieczeństwa żywnościowego i żywienia na świecie”, opracowany przez pięć wyspecjalizowanych agend ONZ. Z publikacji wynika, że w walce z głodem i niedożywieniem świat cofnął się o kilkanaście lat, do poziomu notowanego w latach 2008–2009. – System żywnościowy potrzebuje głębokich, strukturalnych zmian, ponieważ w tej chwili jest zorientowany na maksymalizację zysków, a nie wyżywienie ludzi – wskazują eksperci.

Media

Rafał Zawierucha: Trzeba być do zawodu aktora w jakimś stopniu powołanym. Nie można jednak mówić ludziom, jak mają żyć, na kogo głosować i co jeść

Zdaniem Rafała Zawieruchy, żeby zostać aktorem, trzeba poczuć w sobie powołanie do wykonywania tego zawodu, mieć talent i charyzmę, ale też być świadomym tego, że niesie on ze sobą wiele trudności i niełatwych decyzji. Na dobrą rolę i na sukces trzeba ciężko zapracować, ale sława jest ulotna, konkurencja duża i szybko można zostać zapomnianym. Artysta sądzi też, że nawet zdobywając dużą popularność i będąc na szczycie, nie wolno się wywyższać, uważać się za wyrocznię i dyktować innym, co mają robić i jak żyć.