KROSS ORLEN Cycling Team o 3 sezony przedłuża kontrakt z Ondrejem Cinkiem
Paweł Świąder
Prepare Sp. z o.o.
Świętokrzyska 18
00-052 Warszawa
pawel.swiader|prepare.pl| |pawel.swiader|prepare.pl
783917437
www.prepare.pl
KROSS ORLEN Cycling Team o trzy kolejne sezony przedłuża kontrakt z Ondrejem Cinkiem, jednym z najlepszych kolarzy MTB na świecie
Ondrej Cink przez trzy kolejne sezony (do końca 2024 roku) będzie reprezentował barwy KOCT – drużyny wspieranej przez polskiego producenta rowerów KROSS oraz PKN ORLEN. Ten utalentowany zawodnik wielokrotnie udowodnił, że należy do światowej czołówki kolarzy górskich. To kolejna świetna wiadomość z obozu KOCT, po informacjach o rozbudowaniu składu zespołu o Matyldę Szczecińską, Aleksandrę Podgórską oraz Thomasa Litschera. Grupa kolarska zostanie wzmocniona jeszcze jednym zawodnikiem. Jego nazwisko poznamy już niedługo.
Ondrej Cink to aktualny mistrz Czech MTB i filar drużyny, w której barwach zdobywa najważniejsze trofea od 2019 roku. Poprzedni sezon był dla niego bardzo udany, zawodnik zakończył go na trzeciej pozycji w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i czwarty w rankingu UCI.
- W 2022 roku wiążemy z Ondrejem ogromne nadzieje, mamy też ambitne cele – mówi Kornel Osicki, Team Manager KROSS ORLEN Cycling Team. Podpisanie kontraktu, w ramach którego Ondrej wystartuje także na igrzyskach olimpijskich w Paryżu w 2024 roku, na rowerze polskiego producenta KROSS, to bardzo dobra wiadomość. To działanie istotnie wzmacnia pozycję naszej drużyny – dodaje Osicki.
Celem na 2022 rok jest zwycięstwo w przynajmniej jednej edycji wyścigów Pucharu Świata oraz walka o medale mistrzostw świata, które będą rozgrywane we francuskim Les Gets, a także powtórzenie sukcesu z ostatniego sezonu, czyli zajęcie miejsca w czołowej piątce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.
- Fakt, że zawodnik zdecydował się na przedłużenie kontraktu potwierdza, że dobrze czuje się w naszej drużynie, co nas bardzo cieszy. Ondrej świetnie się rozwija, odnosi kolejne zwycięstwa zajmując miejsca na podium i liczę, że tak będzie nadal – dodaje Team Manager KOCT Kornel Osicki.
Obecnie barwy KROSS ORLEN Cycling Team reprezentują:
- Ondrej Cink, aktualny mistrz Czech, czwarty zawodnik w rankingu UCI oraz trzeci w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata MTB,
- Bartłomiej Wawak, mistrz Polski XCO oraz XCC, 8 zawodnik w rankingu UCI,
- Thomas Litscher, utytułowany zawodnik ze Szwajcarii, mistrz świata w kolarstwie górskim w kategorii do 23 lat oraz wicemistrz świata w kategorii elita z 2017 r.
- Matylda Szczecińska, mistrzyni Polski kategorii młodzieżowej XCO i jedenasta zawodniczka mistrzostw Europy w kolarstwie górskim
- Aleksandra Podgórska, wicemistrzyni Polski XCO w kategorii elita w latach 2019 i 2020
KROSS ORLEN Cycling Team to jedna z najlepszych grup kolarskich na świecie obecna na trasach rowerowych od dekady. W skład grupy wspieranej przez polskiego producenta rowerów KROSS oraz PKN ORLEN oprócz Matyldy Szczecińskiej i Aleksandry Podgórskiej wchodzą: trzeci zawodnik klasyfikacji generalnej Pucharu Świata MTB 2021 Ondrej Cink, Olimpijczyk i Mistrz Polski XCO i XCC Bartłomiej Wawak oraz Thomas Litscher, mistrz świata do lat 23 oraz wicemistrz świata w kategorii elita.
Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową
Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.