Komunikaty PR

Postanowienia noworoczne - jak zacząć trenować pod okiem eksperta

2024-01-22  |  01:00
Biuro prasowe

Trening personalny dla wielu osób kojarzy się wciąż bardzo „luksusowo”. Tymczasem jest to coraz bardziej popularna forma dbania o zdrowie i kondycję, na którą mogą sobie pozwolić nie tylko celebryci. Decydując się na treningi pod okiem profesjonalnego trenera zadbamy nie tylko o ciało, ale także o nasz dobrostan psychiczny. Plan treningowy ułożony przez trenera, który weźmie pod uwagę nie tylko naszą aktualną kondycję, aktywność fizyczną czy sposób odżywiania się, będzie krokiem ku zmianom, które mogą mieć kluczowy wpływ na nasze zdrowie.

 

Styczeń i początek roku to doskonała okazja do analizy starego roku i podsumowań. Tradycją w naszej kulturze stało się już planowanie nowych działań i formułowanie ambitnych celów. Stawiamy sobie wyzwania, którymi chcemy zaimponować sobie i innym.  Chcemy wywołać pozytywne zmiany, a do najczęstszych należą m.in. aktywne podejście do kondycji i dbałość o zdrowie. Niestety, niekiedy ta motywacja jest krótkotrwała i już po kilku dniach szukamy miliona wymówek, którymi usprawiedliwiamy swoją opieszałość. Jak wynika ze statystyk, tylko 8% z nas potrafi wytrwać w noworocznych postanowieniach, a niektóre źródła podają, że 80% osób rezygnuje z wyznaczonych celów do końca lutego. Jak nie znaleźć się w ich gronie?

 

Świadomość korzyści wzmacniania motywację

Pod każdym noworocznym postanowieniem kryje się powód, dla którego potrzebujemy coś zmienić – świadomość tego, to pierwszy krok do dotrzymania noworocznego postanowienia – podkreśla Natalia Głowicka, marketing manager Klub Fitness UP. – Zrozumienie korzyści płynących z danego postanowienia, np. – w nowym roku poprawię swoją sylwetkę, zadbam o ciało, bo nie czuję się atrakcyjnie lub odczuwam dyskomfort w czasie czynności fizycznych – spowoduje, że trudniej będzie zrezygnować z podjętego działania – dodaje.

Postanowienia na nowy rok związane ze zdrowiem i kondycją są ważną decyzją. Dużo łatwiej jest je realizować, gdy mamy wsparcie – droga do osiągnięcia celów staje się wtedy mniej wyboista. Samo pójście na siłownię, gdzie jesteśmy otoczeni ludźmi o podobnych celach, wzmacnia naszą determinację i utrzymuje nasz poziom motywacji na wysokim poziomie. Aktywność pod okiem trenera może przynieść jeszcze bardziej spektakularne efekty.

 

Trening personalny – jak zacząć współpracę?

Na rynku nie brakuje ofert treningów pod okiem specjalistów. Jak wybrać najlepszą opcję dla siebie? – Przede wszystkim trzeba wybrać klub, który oferuje przyjazną atmosferę, jest otwarty na każdego klienta i pomaga w zrozumieniu, dlaczego świadome i systematyczne treningi przyczynią się do poprawy naszej kondycji i zdrowia. Mając wybrany klub fitness, możemy umówić się na pierwsze spotkanie z trenerem. Zanim ustalimy plan treningowy i żywieniowy, warto po prostu porozmawiać. Skoro mamy spędzić razem kolejne miesiące na treningach, współpraca z pewnością będzie bardziej owocna, jeśli między trenerem a podopiecznym narodzi się nić sympatii – wylicza Natalia Głowicka, marketing manager Klub Fitness UP.

Podczas pierwszych treningów zazwyczaj przeprowadzana jest ankieta, podczas której trener poznaje jak do tej pory wyglądała nasza aktywność fizyczna, jakie kontuzje lub urazy mamy za sobą, jak się odżywiamy i przede wszystkim – jakie mamy oczekiwania względem treningów. Nieodłącznym elementem pierwszego spotkania jest pomiar masy ciała na profesjonalnej wadze, która umożliwia także pomiar procentowy mięśni i tkanki tłuszczowej. Po pierwszym spotkaniu, trener personalny przygotowuje plan treningowy, w którym trening jest rozpisany na dni, ćwiczenia, serie i powtórzenia. Ponadto może wyliczyć zapotrzebowanie na kalorie.

 

Spersonalizowany plan treningowy – dla kogo?

Treningi personalne są świetnym rozwiązaniem dla wszystkich, także dla osób po ciężkich kontuzjach, które mają obawy przed samodzielnym powrotem do ćwiczeń lub dla osób, które ćwiczą samodzielnie, ale nie widzą efektów, bo niestety brakuje im odpowiedniej wiedzy i informacji zwrotnej, jakiej udziela trener.

Niemniej nie każdy lubi tego typu aktywność. – Jeśli po pierwszej wizycie w klubie fitness okaże się, że treningi pod okiem specjalisty nie są tym, co nam odpowiada, Klub Fitness UP oferuje zajęcia typu joga, ABT, HIIT, zumba i wiele innych. Inna opcją są treningi personalne, ale w grupach do 6 osób - jest to dobra alternatywa dla zajęć indywidualnych – podpowiada Sebastian Gazda, dyrektor generalny UP Klub Fitness.

Mało który klub fitness podchodzi z takim zaangażowaniem do tego, by klienci nie rezygnowali z własnego zdrowia, a szukali motywacji i opcji, które będą dla nich optymalnym rozwiązaniem. Już niedługo z takich udogodnień będą mogli skorzystać mieszkańcy Wrocławia, dla których UP otwiera nowoczesny klub w budynku Infiniti, a na nowych klubowiczów będą czekać trenerzy, którzy wesprą ich na każdym etapie drogi po lepsze zdrowie i kondycję.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową Biuro prasowe
2024-12-31 | 09:00

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Montis poleca latarkę do biegania Sposób na spalenie świątecznych kilogramów, zwiększenie odporności i wytrzymałości oraz poprawę krążenia, a także humoru. Bieganie
Sport Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
2024-12-31 | 01:00

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa

W ostatnich dniach siatkarki KSG Warszawa, drużyny rywalizującej w 1. Lidze Kobiet, odwiedziły małych pacjentów w dwóch warszawskich szpitalach - Klinice Pediatrii Państwowego
Sport Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
2024-12-27 | 12:30

Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół

W ostatnich dniach siatkarki KSG Warszawa zawitały do dwóch warszawskich szkół podstawowych - SP 403 i SP 388 - aby podzielić się swoją pasją do sportu i zachęcić

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Problemy społeczne

Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie

Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.