realme zaprasza na Puchar Świata w skokach narciarskich w Wiśle
realme z dumą ogłasza swoją obecność podczas nadchodzącego Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle. Już w najbliższy weekend na skoczni Adama Małysza w Malince będzie okazja oglądać rywalizację najlepszych skoczków narciarskich świata. Kibice będą mogli odwiedzić specjalną strefę realme i poznać najnowszy smartfon marki, a także wziąć udział w konkursie fotograficznym. Na zwycięzcę czeka wyjątkowa nagroda – smartfon realme 11 5G.
Zmagania po Turnieju Czterech Skoczni przenoszą się do naszego kraju, gdzie po raz pierwszy rozegrany zostanie tzw. PolSKI Turniej. Konkurs w Wiśle rozpoczyna ten cykl, następnie skoczkowie przeniosą się na jeden konkurs do Szczyrku (17 stycznia), by całość zakończyć w kolejny weekend w Zakopanem (20-21 stycznia).
Podczas wydarzenia realme będzie obecne ze swoją strefą, gdzie kibice będą mieli okazję bliżej poznać najnowszy smartfon marki: realme 11 5G. Nie tylko będzie to doskonała okazja do zobaczenia z bliska czołowych skoczków, ale także do przetestowania innowacyjnych funkcji telefonu i odkrycia jego możliwości fotograficznych. Z tej okazji marka przygotowała wyjątkowy konkurs, w którym na zwycięzcę czeka najnowszy smartfon realme.
- Jesteśmy podekscytowani uczestnictwem w Pucharze Świata w Skokach Narciarskich w Wiśle. To świetna okazja, aby połączyć pasję do sportu z technologią. Wierzę, że nadchodzące wydarzenie stanie się niezapomnianym przeżyciem dla fanów sportu i nowoczesnych technologii - dodaje Tomasz Nowicki, PR Manager realme Polska.
Program zawodów w Wiśle:
12 stycznia (piątek):
18:00 - Kwalifikacje do niedzielnego konkursu
13 stycznia (sobota):
16:00 - Pierwsza seria konkursu duetów
14 stycznia (niedziela):
16:00 - Pierwsza seria konkursu indywidualnego
As średniego segmentu
realme 11 5G oferuje wiodącą w swoim segmencie jakość zdjęć i otwiera przed miłośnikami fotografii mobilnej nowe możliwości. Został wyposażony w aparat główny o rozdzielczości 108 MP i matrycę Samsung ISOCELL HM6. Smartfon korzysta z tego samego rozwiązania, które można znaleźć w urządzeniach z serii realme 11 Pro 5G - obsługuje tryb 3-krotnego bezstratnego zoomu w matrycy.
Telefon oferuje technologię szybkiego ładowania SUPERVOOC o mocy 67 W. Umożliwia to naładowanie wydajnej baterii 5000 mAh od 0 do 50% zaledwie w 17 minut.
Wysoką wydajność nowego smartfona realme zapewnia procesor MediaTek Dimensity 6100+ 5G oraz 8 GB pamięci RAM, którą można powiększyć o dodatkowe 8 GB, uzyskując aż 16 GB dynamicznego RAM. Dzięki temu, użytkownik może cieszyć się płynnym działaniem w codziennym korzystaniu z urządzenia. Dodatkowo, 256 GB pamięci wewnętrznej realme 11 5G, umożliwia zapisanie wielu ulubionych zdjęć, nagrań wideo, aplikacji czy gier.
realme 11 5G pracuje na autorskiej nakładce opartej na systemie Android 13 - realme UI 4.0. Smartfon został wyposażony w moduł NFC, obsługuje technologię Bluetooth 5.2, a także posiada złącze audio jack 3,5 mm oraz USB typu C.
Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową
Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.