Komunikaty PR

Wrzesień i październik z walką o tytuły mistrzów Polski juniorów na żużlu

2023-09-19  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Maria Poławska
Agencja Face It

ul. Bagatela 10 lok. 31
00-585 Warszawa
m.polawska|agencjafaceit.pl| |m.polawska|agencjafaceit.pl
+22 241 12 36
https://agencjafaceit.pl/

Jesień to okres, kiedy poznajemy mistrzów Polski na żużlu, również wśród juniorów. W poniedziałek 18 września rozpoczną się turnieje finałowe Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów na żużlu, a dwa dni później, w środę 20 września, poznamy tegorocznych Młodzieżowych Mistrzów Polski Par Klubowych na żużlu. Wszystkie turnieje będziecie mogli oglądać na żywo w Motowizji.

Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów oraz Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Par Klubowych to najważniejsze zespołowe rozgrywki żużlowe dla juniorów. To tutaj swoje pierwsze sukcesy odnosili późniejsi indywidualni mistrzowie świata - Tomasz Gollob i Bartosz Zmarzlik. Oba cykle swoją historią sięgają końcówki lat osiemdziesiątych minionego wieku.

Mistrzostwa zarówno w DMPJ, jak i MMPPK rok temu zdobyli zawodnicy Motoru Lublin. Było to uzupełnienie fenomenalnego ich sezonu, zwieńczonego zwycięstwem w najwyższej ligowej klasie rozgrywkowej PGE Ekstralidze. Drużyna z Lublina nie obroni jednak tytułu w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów. Młodzieżowcy tego zespołu nie zdołali wyjść ze swojej grupy półfinałowej.

Ta sztuka powiodła się za to przedstawicielom Maszewski GKM Grudziądz oraz Falubazu Zielona Góra. W finałach zmierzą się z zawodnikami Orlen Cellfast Wilków Krosno i Stali Gorzów. Każdy z klubów będzie gospodarzem jednego z turniejów finałowych DMPJ.

Atut własnego stadionu będą mieli żużlowcy Włókniarza Częstochowa podczas finału Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych. Ich rywalami dwudziestego września będą zawodnicy Arged Malesa TŻ Ostrovii Ostrów, Stali Gorzów, Motoru Lublin, Orlen Cellfast Wilków Krosno, Maszewski GKM Grudziądz i Fogo Unii Leszno.

Motowizja aktywnie wspiera młodzieżowy żużel juniorów. To kolejny rok z transmisjami najważniejszych zawodów na antenie kanału motoryzacyjnego.

- Żużel, a zwłaszcza rywalizacja młodzieżowców, ma bardzo ważne miejsce w ramówce Motowizji. W zawodach Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów czy Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych obserwujemy przecież przyszłe gwiazdy, potencjalnych mistrzów świata za kilka lat. Wielu z tych zawodników startuje już z sukcesami w PGE Ekstralidze, tak więc możemy się spodziewać rywalizacji na najwyższym poziomie – mówi Krzysztof Mikulski prezes Motowizji.

  • 1. Finał Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów - Zielona Góra: poniedziałek, 18 września, godz. 16:45
  • Finał Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych - Częstochowa: środa, 20 września, godz. 17:00
  • 2. Finał Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów - Gorzów Wielkopolski: czwartek, 21 września, godz. 16:45
  • 3. Finał Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów - Krosno: środa, 27 września, godz. 16:45
  • 4. Finał Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów - Grudziądz: wtorek, 3 października, godz. 16:45

 

 

Motowizja to kanał dla wszystkich pasjonatów motoryzacji. W ofercie ma ponad 10 produkcji polskich oraz ponad 30 wyselekcjonowanych europejskich i amerykańskich formatów. To wyjątkowa telewizja, która przez 24 godziny na dobę daje pełen obraz świata motoryzacji. Kanał prezentuje spojrzenie na technologię, ekologię oraz nowości ze świata motoryzacji, a także niezapomniane spotkania z legendami i klasykami. Motowizja oferuje interesujące polskie programy, zarówno dla wielbicieli czterech (Motojazda – Garaż Motowizji, gdzie nowości na drogach testuje Marek Wieruszewski, Piotr Zelt z programem Na Osi prezentującym ciężką motoryzację czy Autoportret Ostrego – nowy format Aleksandra Ostrowskiego) jak i dwóch kółek (Motoślad, którego gospodarzem jest również Aleksander "Ostry" Ostrowski). Programy jak Motowizja Sport PL i AutoSpeed dostarczą widzom aktualnych relacji o polskim motosporcie. Motowizja to także wielkie sportowe emocje: w tym transmisje z licznych zawodów żużlowych, a także wyścigów serii NASCAR Cup Series, ADAC GT Masters, Porsche Carrera Cup Germany, Euroformula Open, Ferrari Challenge Europe oraz transmisje i relacje z WRC, ERC, WRX, RSMP, GSMP, FIA WTCR, FIM EWC, IOM TT.


Motowizja dociera do ponad 4 mln gospodarstw domowych, czyli do 12 milionów Polaków osiągając zasięg techniczny na poziomie 30%. Motowizja jest dostępna w dystrybucji satelitarnej na Platformie Canal+ na pozycji 190, w Orange TV – pozycja 128,  w sieciach kablowych: UPC – pozycja 516 oraz 572,  Vectra – pozycja 215, Multimedia Polska – pozycja 127, TOYA - pozycja 34 oraz w Inea na kanale 532 oraz 150 (Hiway) jak również w ofercie PLAY NOW w pakiecie Ekstra i Sport, w player.pl – pakiet Moto oraz WP Pilot, a także w innych sieciach kablowych, m.in. Elsat, Echostar, Evio, InterArena, SGT. Wyłącznym dystrybutorem kanału jest Frame by Frame.

WWW: https://www.motowizja.pl

FACEBOOK: www.facebook.com/motowizja

INSTAGRAM: https://www.instagram.com/motowizja/

TWITTER: https://twitter.com/motowizja

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Agencja Face It
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową Biuro prasowe
2024-12-31 | 09:00

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Montis poleca latarkę do biegania Sposób na spalenie świątecznych kilogramów, zwiększenie odporności i wytrzymałości oraz poprawę krążenia, a także humoru. Bieganie
Sport Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
2024-12-31 | 01:00

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa

W ostatnich dniach siatkarki KSG Warszawa, drużyny rywalizującej w 1. Lidze Kobiet, odwiedziły małych pacjentów w dwóch warszawskich szpitalach - Klinice Pediatrii Państwowego
Sport Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
2024-12-27 | 12:30

Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół

W ostatnich dniach siatkarki KSG Warszawa zawitały do dwóch warszawskich szkół podstawowych - SP 403 i SP 388 - aby podzielić się swoją pasją do sportu i zachęcić

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.