Komunikaty PR

Kolor „Moc Ziemi” ogłoszony przez AkzoNobel Kolorem Roku 2021

2020-09-24  |  09:00

Międzynarodowy zespół ekspertów AkzoNobel ds. koloru i designu ogłosił „Moc Ziemi” Kolorem Roku 2021. To właśnie ta ciepła i naturalna barwa oraz towarzyszące jej palety ColourFutures królować będą we wnętrzach w nadchodzącym roku, wnosząc równowagę i stabilność do naszego otoczenia.

 

Global Aesthetic Center AkzoNobel już po raz 18. zaprosiło czołowych projektantów i ekspertów do spraw trendów z całego świata do przeanalizowania trendów światowego wzornictwa i stylu życia. Efektem ich wnikliwych badań jest ogłoszony właśnie Kolor Roku 2021 – „Moc Ziemi” (ang. Brave Ground), oraz towarzyszące mu modne palety kolorystyczne ColourFutures.

 

Zdaniem specjalistów ten ciepły, naturalny Kolor Roku zapewnia solidną podstawę do przyjęcia zmian. „Moc Ziemi” skłania do powrotu do natury i prostoty. Kolor sam w sobie jest piękny i mocny, a jednocześnie neutralny, przez co może stanowić doskonałe tło dla innych barw. Ziemisty i inspirujący, daje poczucie bezpieczeństwa, pobudza chęć rozwoju i świadomość drzemiącego w nas potencjału.

 

Cztery palety ColourFutures 2021, korespondujące z Kolorem Roku, wprowadzą ten ciepły odcień brązu w bardzo różne obszary naszego życia i otoczenia, umożliwiając nam wyrażenie swojej osobowości, a także potrzeb za pomocą barw.

 

Przekształcenie kluczowych światowych trendów w inspirujące palety kolorów stanowiło w tym roku nie lada wyzwanie – mówi Heleen van Gent, Creative Director w Global Aesthetic Center AkzoNobel. – Byliśmy świadkami bezprecedensowych zmian zachodzących globalnie i każdy z nas zmierzył się z doświadczeniami, które nie współgrają ze współczesnym światem. W tym samym czasie na nowo odkryliśmy bardziej pozytywne aspekty: solidarność społeczną i hojność obcych osób oraz uświadomiliśmy sobie, że wspólnie możemy dokonać niesamowitych rzeczy. Mamy odwagę podnieść się i ruszyć naprzód. Nasze domy stanowią azyl miejsce do odbudowy, odnowy oraz przygotowania się do regeneracji.

 

Paleta kolorów Ekspresyjnych to połączenie odważnych różów i czerwieni z subtelniejszymi odcieniami w tym samym kolorze. Te wyraziste barwy doskonale sprawdzą się, jeśli będziemy chcieli dodać wnętrzu werwy i witalności. To paleta, która energetyzuje i zaskakuje, a żywe kolory są harmonizowane przez barwy neutralne.

 

Paleta kolorów Bezpiecznych to dopełniające się kolory Ziemi z każdego zakątka świata. Stonowane brązy, szarości i neutralne tony pomagają stworzyć jednolite pomieszczenie i zharmonizować wystrój każdego wnętrza. Paleta sprawdzonych kolorów łagodzi ostre linie nowoczesnych pomieszczeń i subtelnie unowocześnia przestrzenie bardziej tradycyjne, pomagając uzyskać ciepłą i przyjazną atmosferę.

 

Paleta kolorów Ponadczasowych to zarówno klasyczne, jak i nowoczesne żółcie, ochry i stonowane brązy. Dodają wnętrzom energii, a przy tym nie są przytłaczające. W połączeniu z Mocą Ziemi wprowadzają do pomieszczeń pozytywną i inspirującą atmosferę.

 

Paleta kolorów Ziemi – błękitów, szarości i zieleni, sprawia, że do przestrzeni miejskich przenika duch natury. Wprowadza spokój do tradycyjnych, jak i nowoczesnych wnętrz, dodając im wysmakowanej prostoty. To doskonałe tło do odpoczynku i duchowej odnowy.

 

Główne badania i trendy związane z wyborem Koloru Roku, mają znaczenie nie tylko w obszarze farb dekoracyjnych, lecz wykraczają o wiele dalej. Kolor Roku jest inspiracją m.in. dla rynków: motoryzacyjnego, lotniczego, architektonicznego, produktów budowlanych, meblarskiego oraz artykułów AGD, aby zaspokoić zróżnicowane potrzeby klientów z całego świata.

 

Więcej informacji o Kolorze Roku 2021 znajduje się na stronie www.dulux.pl oraz w mediach społecznościowych pod hasztagiem #ColoroftheYear.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Zrób przedświąteczne #dobreporzadki, wesprzyj seniorów! Biuro prasowe
2020-12-04 | 12:00

Zrób przedświąteczne #dobreporzadki, wesprzyj seniorów!

Zbliżające się święta będą inne niż dotychczas. Druga fala pandemii i zamrożone sektory gospodarki to trudny czas dla nas wszystkich. Tym bardziej jest ważne, abyśmy się nawzajem
Styl życia Branża winiarska w dobie pandemii.
2020-12-04 | 01:00

Branża winiarska w dobie pandemii.

Witold Franczak, Dyrektor Generalny Platinum Wines Pandemia znacząco uderzyła w handel, jednak obserwujemy, że na tle całego sektora, pozytywnie wyróżnia się branża
Styl życia Repertuar Ofert Tygodniowych pełen wyjątkowych smaków Costa Coffee
2020-12-03 | 12:28

Repertuar Ofert Tygodniowych pełen wyjątkowych smaków Costa Coffee

Już od 1 grudnia, sieć kawiarni Costa Coffee zaprasza do odkrycia wyjątkowych produktów z "Repertuaru Ofert Tygodniowych”, pełnego bestsellerowych smaków w

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Gwiazdy

Magda Pyznar: Pandemia to dla mnie czas, żeby przystanąć, powiedzieć „stop” i przemyśleć swoje życie

Uczestniczka „Warsaw Shore” podkreśla, że nie lubi siedzieć w domu z założonymi rękami. W czasie pandemii chce więc zrobić coś dobrego dla innych. Dlatego też zaangażowała się w akcję „Znani dla służby zdrowia” i pomaga organizować przekąski dla medyków, którzy walczą o zdrowie chorych na COVID-19. Aktywność charytatywna i obecność bliskich jest dla niej sposobem na przetrwanie tego trudnego czasu i okazją, by na nowo przemyśleć wiele spraw.

 
 
 
 

Media

Alicja Węgorzewska została jurorką w międzynarodowym talent show. Oprócz niej uczestników oceniali Placido Domingo i Gabriel Prokofiew

Śpiewaczka operowa czuje się zaszczycona tym, że mogła zasiąść w fotelu jurora międzynarodowego talent show dla najzdolniejszych i najmłodszych wykonawców muzyki klasycznej, który odbył się na Węgrzech. Oceniała występy uczestników z takimi sławami jak Placido Domingo czy Gabriel Prokofiew. Ta edycja to pierwsza międzynarodowa odsłona programu. Od listopada można ją obejrzeć również w TVP.