Komunikaty PR

Lato w wielkim mieście – jak radzić sobie z upałami, gdy nie jesteś na urlopie?

2021-06-30  |  15:00
Biuro prasowe

Lato w wielkim mieście – jak radzić sobie z upałami, gdy nie jesteś na urlopie?

Marzysz o wakacyjnym wypoczynku nad wodą, ale do urlopu wciąż daleko? Przedstawiamy kilka porad i niezbędnych gadżetów, które pomogą przetrwać lato w mieście i sprawią, że poradzimy sobie z nadchodzącymi upałami, nawet kiedy nie jesteśmy na urlopie.  

Bez kremu z filtrem ani rusz

Jak przekonują dermatolodzy, krem z filtrem powinniśmy stosować codziennie, jeśli planujemy ekspozycję na słońce. Niestety wielu z nas wciąż robi to za rzadko lub tylko podczas opalania. Wiadomo jednak, że promienie słoneczne są szkodliwe także w mieście (nawet, gdy wybraliśmy się tylko na spacer do parku), dlatego krem z filtrem powinien być naszym przyjacielem nie tylko podczas urlopu. Zbyt intensywna ekspozycja na promienie słonecznie może w długoterminowej perspektywie wpłynąć na pojawienie się nielubianych i nieestetycznych zmarszczek i przebarwień i w ten sposób postarzyć skórę. Zadbajmy więc o nią stosując  kremy do opalania, które zawierają filtr UV – nie mniejszy niż 30 SPF dla dorosłych i 50 SPF dla dzieci. 

Okulary przeciwsłoneczne – noś dla wygody i dla zdrowia oczu

Noszenie okularów latem ma co najmniej kilka korzyści. Świetnie pasują do letnich stylizacji, a także sprawiają, że w słoneczny dzień słońce nas nie „razi”, dzięki czemu swobodnie możemy oddawać się przyjemnościom letnich aktywności. Najważniejsze jest jednak to, że ten modny, letni gadżet chroni nasze oczy przed negatywnym wpływem promieni słonecznych.

Niewątpliwie szkodliwe dla wzroku jest promieniowanie UV, emitowane przez promienie słoneczne. Dlatego tak ważne jest noszenie odpowiednio dobranych i zakupionych w certyfikowanym miejscu okularów przeciwsłonecznych z filtrem UV.  Ponadto, niestety jak najbardziej możliwe jest poparzenie delikatnej skóry powiek – to jest kolejny powód, by nosić okulary słoneczne - komentuje dr n.med. Anna Groblewska,  specjalista chorób oczu, ekspertka kampanii „Chroń oczy przed alergią”.

Krople do oczu, z którymi zadbasz o odpowiednie nawilżenie

Gdy temperatura powietrza jest wysoka, a przy tym powietrze jest bardzo suche, możemy odczuwać problemy związane z zespołem suchego oka. Dolegliwości  nasila też wiatr czy przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach. Jeśli w ciągu dnia zaczynamy odczuwać, że oczy pieką, szczypią i są zaczerwienione, może to oznaczać, że są nadmiernie przesuszone. Do nawilżania oczu warto zastosować krople (np. Hyal-Drop multi), które pozwolą zminimalizować problem suchego oka. Krople te nie zawierają konserwantów, dzięki czemu nie powodują podrażnienia oka oraz można je stosować aż przez 6 miesięcy po otwarciu. 

Wielorazowy bidon

Podczas upałów niezwykle ważne jest dbanie o nawodnienie organizmu. Gdy temperatura niebezpiecznie szybuje w górę, znacznie mocniej się pocimy.  Przez to tracimy wodę, a wraz z nią cenne składniki mineralne. Nasz organizm składa się w głównej mierze z wody, dlatego codziennie powinniśmy wypijać jej około 2 litrów. Jednak ta reguła nie obowiązuje w czasie upałów, bowiem wtedy jej spożycie powinno być zdecydowanie większe. Wychodząc z domu dobrze jest zabrać ze sobą wielorazowy bidon, który w każdej chwili będziemy mogli uzupełnić świeżą porcją wody. Jest to rozwiązanie zdecydowanie bardziej wygodne i ekologiczne niż kupowanie płynów w butelkach plastikowych.

Dzięki tym poradom będziemy przygotowani na lato w mieście i unikniemy wielu nieprzyjemnych niespodzianek. Zdecydowanie lepiej jest skupiać się na tym, co #przyjemnedlaoka, niż denerwować się poparzeniami słonecznymi czy wysuszonymi od gorącego powietrza oczami.

Bibliografia:

  1. https://www.bausch.com.pl/produkty/krople-do-oczu/hyal-dropr-multi/
  2. Materiały prasowe Hyal-Drop multi
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia ‘Eko-Mural’ w mieście Murali Biuro prasowe
2024-07-03 | 07:00

‘Eko-Mural’ w mieście Murali

Fundacja Pracownicza Grupy VKR w 2023 roku w ramach programu „Zdrowe nawyki” wsparła wykonanie największego muralu w Namysłowie. Projekt ten powstał dzięki
Styl życia Wielorazowa torba – czy to już nawyk Polaków? 43% ma ją zawsze przy sobie
2024-07-02 | 18:00

Wielorazowa torba – czy to już nawyk Polaków? 43% ma ją zawsze przy sobie

43% Polaków zawsze ma przy sobie wielorazową torbę na zakupy, prawie ¼ korzysta z niej często, bo 3 razy w tygodniu, od czasu do czasu (raz w tygodniu) pamięta o niej ponad 14%.
Styl życia Let’s colour Centrum Zdrowia Dziecka!
2024-07-02 | 13:35

Let’s colour Centrum Zdrowia Dziecka!

Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie jest jedną z największych placówek medycznych dla małych pacjentów w Polsce. To miejsce szczególne na mapie naszego

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.