Piknik rodzinny w Mielnie – moc atrakcji dla całej rodziny!
Gotowi na wakacyjny piknik pełen wrażeń? Już 17 lipca przy ul. Lechitów 2A w Mielnie odbędzie się pierwszy w tym roku piknik rodzinny organizowany w ramach Kampanii Kolejowe ABC. Akcję realizuje Urząd Transportu Kolejowego. Impreza pod hasłem „Hej przygodo! Odwiedź Peronowo!” to pomysł na spędzenie czasu wolnego z dziećmi i zapoznanie ich z najważniejszymi zasadami bezpiecznego podróżowania koleją.
Lista atrakcji dla najmłodszych jest długa. Na gości pikniku czekać będą: familijne gry edukacyjne, warsztaty kreatywne, koncert figlującej DJ MIKI oraz liczne konkursy i quizy! Dodatkową rozrywkę będą stanowiły dmuchańce, eurobungee oraz malowanie buziek i brokatowe tatuaże. Podczas wydarzenia chętni będą mogli uczestniczyć w interaktywnych zajęciach Kampanii Kolejowe ABC, obejrzeć wystawę fotograficzną o rozwoju kolei w Polsce oraz zrobić zdjęcie w specjalnie przygotowanej fotobudce. Dzieci będą miały również okazję spotkać bohatera Kampanii Kolejowe ABC, nosorożca Rogatka.
– Realizując Kampanię Kolejowe ABC, uczymy dzieci, jak bezpiecznie zachowywać się na terenach kolejowych, w pobliżu torów, na dworcach, a także w pociągach. W wakacje można połączyć przyjemną zabawę z pożyteczną nauką o bezpieczeństwie. A wszystko dzięki piknikom Kampanii Kolejowe ABC. Na każdej imprezie na najmłodszych czeka wiele wyjątkowych atrakcji. Oczywiście jest to także niepowtarzalna okazja, by spotkać nosorożca Rogatka – do odwiedzenia pikniku zachęca Ignacy Góra, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego.
Piknik odbędzie się w godzinach 15:00-20.00. Wstęp na wydarzenie i udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny.
Kolejne pikniki rodzinne organizowane w ramach Kampanii Kolejowe ABC odbędą się w drugiej połowie lipca i w sierpniu.
„Kampania Kolejowe ABC” realizowana przez Urząd Transportu Kolejowego to ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna, propagująca zasady bezpieczeństwa oraz wartości i wzorce związane z odpowiedzialnym zachowaniem się podczas korzystania z transportu kolejowego. Kampania jest współfinansowana ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Szczegółowe informacje dotyczące projektu oraz aktualnych wydarzeń dostępne są na stronie internetowej www.kolejoweabc.pl.
Dodatkowych informacji udziela:
Natalia Krapacz, Zastępca Dyrektora Departamentu Przewozów Pasażerskich
e-mail: natalia.krapacz@utk.gov.pl, tel. 22 749 13 67
SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień?
MP3 | Stres Polaków. 75% zmaga się z napięciem każdego tygodnia
Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.