Komunikaty PR

Suplementacja dla osób aktywnych fizycznie

2023-07-17  |  09:30
Biuro prasowe
Kontakt
Bartosz Sosnówka
2pr

ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
Do pobrania Komunikat ( 0.05 MB )

Suplementy diety stanowią wartościowy dodatek do codziennego menu, umożliwiając uzupełnienie brakujących składników odżywczych. Ma to szczególne znaczenie dla osób aktywnych fizycznie, u których wzrasta zapotrzebowanie na energię oraz składniki pokarmowe. Wynika to z utraty wody, elektrolitów i składników mineralnych, a także z odnowy biologicznej.

Sport stanowi doskonały sposób na utrzymanie prawidłowej sylwetki oraz zatroszczenie się o własne zdrowie. Wszelkiego rodzaju umiarkowana aktywność fizyczna, czy po prostu duża dawka ruchu wywierają pozytywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu, a także mogą redukować ryzyko wystąpienia niektórych chorób. Ogromną rolę odgrywa również prawidłowo  zbilansowana dieta, która może być wspomagana odpowiednimi suplementami. Właściwe preparaty to uzupełnienie codziennego żywienia i dostarczenie brakujących wartości odżywczych.

Sportowcy, zarówno amatorzy, jak i zawodowcy, mają zdecydowanie większe zapotrzebowanie na składniki mineralne, co wynika z wysokiego tempa przemiany biochemiczno-fizjologicznej podczas obciążenia fizycznego. Finalnie wraz z potem następuje szybsza utrata wartościowych minerałów, co może w sposób negatywny odbijać się na zdrowiu. Właśnie dlatego w momencie zwiększonego wysiłku fizycznego, nieodłączną częścią diety powinny być odpowiednio dobrane, sprawdzone suplementy diety, najlepiej pochodzenia naturalnego.

Rynek suplementów diety rozwija się bardzo dynamicznie. Sięgają po nie zarówno osoby aktywne fizycznie, jak i amatorzy, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sportem. Wraz z rozwojem rynku, rośnie również zainteresowanie działaniem poszczególnych składników preparatów. Należy jednak mieć świadomość, że wiele osób zażywa suplementy, aby nadrobić tzw. grzechy żywieniowe. To zazwyczaj nie jest właściwa droga. Podstawę stanowi odpowiednio zbilansowana dieta. Dopiero następnym krokiem jest weryfikacja, których składników może nam brakować, a nie jesteśmy w stanie ich dostarczyć organizmowi w odpowiednich ilościach wraz z dietą – mówi dr n. med. Edyta Blus, starsza specjalistka ds. badań w dziale R&D w onesano.

Suplementy diety spełniają swoje zadanie, pod warunkiem że zostaną dopasowane do indywidualnych potrzeb i preferencji. Tylko w taki sposób będą właściwie działać. Wśród preparatów zalecanych sportowcom znajdują się między innymi witaminy z grupy B, które przyczyniają się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego. Im więcej energii jest wydatkowanej, tym zwiększa się zapotrzebowanie na te witaminy. Są one niezwykle ważne w metabolizmie białka oraz glikogenu, a także wpływają na zmniejszenie uczucia zmęczenia i znużenia oraz wspierają układ odpornościowy. Natomiast witamina E, jako najsilniejszy naturalny antyoksydant, niweluje skutki stresu oksydacyjnego, który powstaje w trakcie intensywnego wysiłku fizycznego. Sód i potas to mikroskładniki, które są wydalane wraz z potem w trakcie aktywności fizycznej. Odpowiadają za regenerację po treningu. Suplementacja kolagenu, który stanowi naturalny składnik budulcowy stawów, jest niezbędna także dla prawidłowego funkcjonowania kości i chrząstek.

Suplementy diety są ogólnodostępne i każdy może po nie sięgnąć. Pamiętajmy jednak, że dobór odpowiedniej suplementacji zawsze powinien być dopasowany do częstotliwości i rodzaju wysiłku, typu uprawianego sportu lub sportów oraz do stylu życia.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: 2pr
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Krakowianie pobiegną po protezę dla Kasi i rehabilitację dla Filipa Biuro prasowe
2024-08-01 | 14:00

Krakowianie pobiegną po protezę dla Kasi i rehabilitację dla Filipa

W stolicy Małopolski po raz 13. odbędzie się największa charytatywna sztafeta biznesowa – Poland Business Run. W biegu weźmie udział ponad 40 000 osób na całym świecie, z
Sport STORM i OKAM zapraszają na testy jednośladów
2024-07-30 | 15:30

STORM i OKAM zapraszają na testy jednośladów

2 i 3 sierpnia br. na placu parkingowym przy dawnej bramie FSO pod adresem ul. Jagiellońska 88 w Warszawie odbędą się „Dni Testów rowerów STORM". W ramach
Sport Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024. Rewia mody i olimpijskich gadżetów na TikToku
2024-07-30 | 10:00

Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024. Rewia mody i olimpijskich gadżetów na TikToku

Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024 wystartowały w piątek 26 lipca. Sportowcy żyją jednak imprezą już od dawna, a wraz z nimi fani śledzący ich aktywność w mediach społecznościowych.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Zdrowie

Nauka

Zła dieta może powodować obniżenie nastroju i zdolności poznawczych. Naukowcy potwierdzają związek żywienia z neurochemią

Jedzenie niezdrowej żywności może prowadzić do zmian w mózgu, związanych z depresją i zaburzeniami lękowymi. Obniżeniu mogą też ulec zdolności poznawcze. Do takich wniosków doszli naukowcy z Wielkiej Brytanii, obserwując skany mózgów pacjentów z różnymi nawykami żywieniowymi. Uwidocznione zostały zmiany w neuroprzekaźnikach i objętości istoty szarej u osób, które mają złą dietę, w porównaniu z tymi, które stosują dietę śródziemnomorską. Badacze wciąż poszukują potwierdzenia mechanizmów, które sprawiają, że jedzenie ma taki wpływ na kondycję ośrodkowego układu nerwowego. Jedna z koncepcji zakłada powiązanie ich z nieprawidłowościami w mikrobiocie jelitowej.

Handel

Z programów lojalnościowych w sklepach korzysta 85 proc. Polaków. Ważne są dla nich promocje, personalizowane oferty i zbieranie punktów na nagrody

Przy wyborze sklepu stacjonarnego Polacy zwracają uwagę na dogodną lokalizację, duży wybór produktów i atrakcyjne ceny. Istotne są dla nich również programy lojalnościowe, z których korzysta już 85 proc. konsumentów, a 40 proc. decyduje się na zakupy właśnie ze względu na oferowane w nim rabaty – wynika z badania SW Research na zlecenie sieci Carrefour. Przyszłością rozwoju takich programów są spersonalizowane oferty, które pomagają klientom oszczędzać pieniądze na produktach kupowanych przez nich najczęściej. W taką stronę swoją platformę rozwija również Carrefour. Ostatnio sieć połączyła siły z programem Payback, przez co zasięg programu lojalnościowego zwiększył się do 10 mln klientów.