Komunikaty PR

W co się ubrać na Wigilię i Sylwestra? Postaw na wygodę z nutą elegancji!

2020-12-23  |  12:32
Biuro prasowe

Wigilia, rozpoczynająca święta Bożego Narodzenia, jak i Sylwester to jedne z najbardziej uroczystych dni w roku. Mimo, że spędzimy je w mniejszym gronie niż zazwyczaj, w domowym zaciszu, warto podkreślić te uroczyste chwile wyjątkową stylizacją. Tym razem odradzamy krawaty i galowe sukienki, bo swoboda jest najważniejsza, jednocześnie zachęcając do założenia stroju z nutą elegancji, który sprawdzi się także na inne okazje. Oto nasze propozycje!

 

Bożonarodzeniowy dress code rządzi się swoimi prawami: ma być elegancko i odświętnie. Wyzywające kroje czy abstrakcyjne motywy w stylizacjach trzeba odłożyć na inną okazję. Co jest jeszcze ważne przy kompletowaniu stroju na kolację bożonarodzeniową? Oczywiście kolor! Tutaj od lat wygrywa klasyka: elegancka czerwień, ponadczasowa czerń, dostojna butelkowa zieleń i tak lubiany – granat.

– Grudniowy czas jest magiczny i tę magię odzwierciedlają także kolory strojów zarezerwowanych na świąteczne, sylwestrowe czy noworoczne spotkania. Wśród tej plejady odcieni, każdy typ urody znajdzie coś dla siebie. Kolor czerwony to niekwestionowany lider. Ożywia, dodaje uroku i pięknie prezentuje się w zimowej scenerii. Warto przypomnieć, że czerwień czerwieni nierówna i zwrócić uwagę na odcień – karminowy, bordowy, w typie czerwonego wina czy rubinowy będzie odpowiedni w przeciwieństwie do koralowych i truskawkowych tonów. Drugie miejsce ex aequo zajmują: butelkowa zieleń, granat i czerń. To klasyka gatunku, która nigdy się nie nudzi. Dlatego warto mieć w szafie przynajmniej jedną sukienkę czy spódnicę w tych odcieniach. To gwarancja udanej stylizacji, nie tylko bożonarodzeniowej czy sylwestrowej – komentuje stylistka marki KiK.

Wigilia – prosto, ale z klasą!

Dresy, legginsy i bluza to obecnie dla wielu z nas codzienność. Dlatego tym bardziej warto wykorzystać święta jako okazję do tego, by poczuć się odświętnie i elegancko. Uniwersalne kroje, zimowe kolory i wygodne oraz miękkie materiały to kwintesencja stylu smart casual, który będzie idealny na spotkanie w gronie najbliższych osób. Warto wybrać sukienkę czy połączenie spódnicy z koszulą lub czarnymi cygaretkami albo… włożyć kolorowy, świąteczny sweter. To opcja szczególnie dla tych, którzy nie wyobrażają sobie świąt bez „Kevina”, zabawnej mikołajowej czapki i pierniczków.

To, że nie będziemy się odwiedzali w święta, wcale nie oznacza, że mamy wyglądać jak na co dzień. Odskocznia od dresowej odzieży domowej zadziała na nasze samopoczucie jak balsam na spierzchnięte dłonie. Co warto wybrać na świąteczną kolację, żeby wyglądać odświętnie, jednocześnie czując się swobodnie? Odpowiedzią są sukienki – szczególnie te z miękkich, dzianinowych materiałów, w luźniejszych, np. trapezowych fasonach, które nie krępują ruchów. Wzór w pipetę, koronka, pensjonarski kołnierzyk czy wiązanie w talii będą eleganckim dodatkiem, który nada im odświętny charakter. Oczywiście równie ciekawe outfity można zbudować z koszuli i spódnicy. W świątecznym wydaniu najlepiej sprawdzą się bluzki z ozdobnymi kołnierzami, jak i te z wiązaniem pod szyją i spódnice – zarówno ołówkowe, jak i te plisowane. Ważne, aby czuć się w nich swobodnie – mówi ekspertka marki KiK.

Sylwestrowe (domowe) szaleństwo

Cekinowe, brokatowe i balowe kreacje są idealne na parkiet i szaleństwo do białego rana, ale niekoniecznie będą najlepszą opcją na sylwestra spędzonego w domu, na spokojnie. Oczywiście można zainwestować w kreację niczym z czerwonego dywanu, ale można także postawić na sukienkę z kategorii: „uniwersalna”, dorzucić błyszczące dodatki, postawić na bardziej elegancką fryzurę i bawić się równie dobrze w sylwestrową noc.

– W tym roku sylwestrowe trendy nieco się zmieniły, bardziej dopasowując do rzeczywistości. Jeśli wybieramy cekiny, brokat czy cyrkonie, to raczej powinny stanowić detal dopasowany do głównego stroju – np. sukienki. Zachęcam do tego, by postawić na klasyczną, małą czarną, czerwoną sukienkę z dekoltem w kształcie litery V albo sukienkę z – modnego w ostatnim czasie – weluru. Fasony te są uniwersalne, nie zdezaktualizują się i posłużą nam także na inne okazje – podsumowuje stylistka marki KiK.

Wygodnie, modnie i z nutą elegancji – takie powinny być nasze stylizacje świąteczno-sylwestrowe. Nie tylko dopasowane do szczególnej okazji i naszych preferencji, ale także portfela – oszczędności przydadzą się każdemu, szczególnie po tak trudnym czasie.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Moda Ponadczasowa klasyka i reinterpretacja trendów – wiosna/lato 2024 w modzie męsk Biuro prasowe
2024-06-28 | 01:00

Ponadczasowa klasyka i reinterpretacja trendów – wiosna/lato 2024 w modzie męsk

Jakie są trendy w modzie męskiej na obecny sezon wiosna/lato 2024? Magdalena Szawel: Sezon wiosna/lato 2024 to w modzie męskiej mieszanka ponadczasowej klasyki, reinterpretacji
Moda Kazar Care x woshwosh
2024-06-27 | 14:45

Kazar Care x woshwosh

W wyniku tej współpracy powstała nowa, innowacyjna usługa Kazar Care x woshwosh – abonament na  czyszczenie butów, która jest
Moda Marka Perwoll zorganizowała event Re:ThinkNew na temat zrównoważonej mody
2024-06-26 | 10:50

Marka Perwoll zorganizowała event Re:ThinkNew na temat zrównoważonej mody

Pokazy zrównoważonej mody, dyskusje o ekologicznym podejściu do ubrań, warsztaty recraftingu oraz panel o nowej formule Perwoll czekały na uczestników wydarzenia Re:Think New 12

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Martyna Wojciechowska: Pokolenie Z jest bardzo samotne i nie radzi sobie z codziennymi problemami. Jako mama nauczyłam się bardziej słuchać i więcej pytać, niż mówić

Dziennikarka podkreśla, że martwi się o pokolenie Z, bo z jej obserwacji i rozmów z młodymi ludźmi wynika, że czują się oni bardzo samotni i wręcz przerastają ich codzienne problemy. Sami nie potrafią sobie z nimi poradzić, a niestety często też nie mogą liczyć na wysłuchanie, wsparcie i pomoc ze strony dorosłych. Martyna Wojciechowska nie ukrywa, że ona również popełniła wiele błędów wychowawczych, bo wydawało jej się, że sama najlepiej wie, czego potrzebuje jej córka, bez pytania dziewczynki o zdanie. W porę jednak dostrzegła swój błąd i teraz już wie, że dzieci najbardziej oczekują od rodziców poświęcenia im uwagi i czasu, a także zrozumienia ich emocji.

Edukacja

Co 6,5 minuty ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu. Edukacja dzieci może zapobiec katastrofalnym skutkom i uratować życie dorosłym

Udar mózgu to druga najczęstsza przyczyna śmierci i trzecia najczęstsza przyczyna niepełnosprawności. Niewystarczająca wiedza i brak umiejętności rozpoznawania objawów udaru mózgu sprawiają, że większość pacjentów zgłasza się do szpitali zbyt późno. W odpowiedzi na ten problem powstał program FAST Heroes skierowany do przedszkolaków i uczniów klas 1–3. – Chcemy wykorzystać entuzjazm dzieci, aby to one stały się nauczycielami dla swoich dziadków – mówi Jan van der Merwe, międzynarodowy koordynator programu FAST Heroes, lider Inicjatywy Angels.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Żałuję, że dzisiaj tak rzadko pisze się sztuki wierszem. Dla aktora to prawdziwy sprawdzian umiejętności

Aktor gra jedną z głównych ról w spektaklu „Wypiór” w Teatrze IMKA. Zaznacza, że wielkim atutem spektaklu jest tekst napisany klasycznym trzynastozgłoskowcem z zachowaną średniówką po siódmej sylabie, ale traktujący o bieżących problemach młodych ludzi i w niebanalny sposób komentujący otaczającą rzeczywistość. Mateusz Banasiuk zapewnia, że on sam bardzo lubi grać w sztukach napisanych wierszem i żałuje, że twórcy teatralni odchodzą już od tej formy. Przyznaje też, że w tym przypadku nie ma mowy o improwizacji. Trzeba się wykazać niezwykłą dokładnością, by nie zgubić żadnego słowa, bo wtedy zostanie zaburzony cały rytm.