Komunikaty PR

Warszawa: powstanie starożytne miasteczko. Dzieci nauczą się w nim hieroglifów

2023-06-22  |  16:00
Biuro prasowe
Kontakt

Tomasz Pietrzak
Guarana Public Relations

ul. Żelazna 2
40-851 Katowice
tomasz.pietrzak|guaranapr.pl| |tomasz.pietrzak|guaranapr.pl
509106256
www.guaranapr.pl
Do pobrania IP ( 0.04 MB )

Jak spędzić pierwszy weekend wakacji? Może na nietypowej lekcji historii. Piramida, grobowiec faraona i mumia, a do tego zabawa w archeologów i wykopaliska – to tylko niektóre z atrakcji, które już 24 i 25 czerwca czekać będą na dzieci w Galerii Północnej w Warszawie. Powstanie tam interaktywne miasteczko, które przybliży dzieciom cywilizację znad Nilu.


Egipt faraonów ze wszystkimi swoimi tajemnicami nieustannie fascynuje archeologów, którzy co rusz odkrywają kolejne jego sekrety. Teraz także najmłodsi będą mogli zaspokoić swoją ciekawość i zajrzeć do grobowca dawnego władcy, nauczyć się czytać hieroglify, a nawet spotkać z mumią.

Wszystko za sprawą jedynej w pełni bezpłatnej w Warszawie interaktywnej ekspozycji o starożytnym Egipcie, która już 24 i 25 czerwca zawita do Galerii Północnej w Warszawie. Dzięki niej najmłodsi będą mogli poznać historię faraonów i życie codzienne Egipcjan oraz bawić się z rówieśnikami w krainie sprzed tysięcy lat.

Zapewnią to jedyne w swoim rodzaju atrakcje edukacyjne, jakie przygotowano na ten weekend. W Północnej powstanie bowiem miasto zaginionej cywilizacji z aż 7 olbrzymimi starożytnymi budowlami, do których odwiedzający będą mogli zajrzeć.

Do samego miasta wchodzić będzie się przez bramę faraonów. Za nią znajdzie się m.in. wysoka na kilka metrów piramida wypełniona zagadkowymi hieroglifami, tajemniczy grobowiec z ukrytą w środku mumią, a także tron pokryty pradawnymi malowidłami, przedstawiającymi życie nad Nilem.

– Starożytne miasteczko przybliża dzieciom świat Kleopatry i Ramzesa II. Zaznajamia z wyjątkowymi konstrukcjami, pismem czy religią dawnych Egipcjan. Jest interaktywną lekcją historii i archeologii, dzięki której dziecko może poszerzyć swoją wiedzę, ale także odkryć w sobie nowe zainteresowania i wcielić się w odkrywcę – mówi Barbara Andrzejewska, marketing manager Galerii Północnej.

Tym bardziej, że cała nauka odbywać będzie się tu poprzez dobrą zabawę. Najmłodsi, którzy odwiedzą Północną będą mieli okazję: rozwiązać kilka zagadek starożytności, nauczyć się rozszyfrowywać i czytać prawdziwe hieroglify, a także wziąć udział w wykopaliskach w piaskach pustyni niczym Howard Carter 100 lat temu.

Ponadto dzieci dowiedzą się, jak zbudować piramidę i jak stworzyć papirus - taki sam, na jakim pisano tysiące lat temu. Co więcej, każdy będzie mógł się tu wcielić w starożytnego Egipcjanina, zakładając specjalnie przygotowane stroje z epoki – zapowiadają organizatorzy.

– Ekspozycja została tak przygotowana, aby każdy mógł się na niej poczuć jak mały archeolog, który przeczesuje pustynię w poszukiwaniu skarbów. To prawdziwa gratka dla tych, których ciekawi historia, odkrywanie zaginionych światów i przygoda rodem z filmów o Indiana Jones. Wrażenia gwarantowane – dodaje.

Dodatkowo każde dziecko, które przejdzie przez całą wystawę otrzyma specjalny „Dyplom Superarcheologa”. Wydany zostanie on po zebraniu pieczątek we wszystkich atrakcjach, jakie przygotowano w Północnej. Uczestnicy będą mieli też możliwość zapozowania do pamiątkowego zdjęcia na tronie faraona.

Wstęp na ekspozycję „Zostań małym królem historii” jest bezpłatny. Ulokowana zostanie ona na 1. piętrze Galerii Północnej. 24 i 25 czerwca (sobota, niedziela) , będzie można ją odwiedzać w godzinach od 11.00 do 19.00.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Guarana Public Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Za mało porcji zbóż w diecie polskich dzieci, pełne ziarno zbyt rzadko na ich ta Biuro prasowe
2024-08-02 | 11:58

Za mało porcji zbóż w diecie polskich dzieci, pełne ziarno zbyt rzadko na ich ta

W codziennym jadłospisie najmłodszych brakuje produktów zbożowych – spożywają je w niewystarczającej ilości, a na dodatek jedzą za mało posiłków z pełnego
Dziecko Spędźcie FestiwaLove wakacje w Atrium Biała!
2024-08-01 | 13:55

Spędźcie FestiwaLove wakacje w Atrium Biała!

FestiwaLove wakacje w Atrium Biała wciąż trwają! Przed nami pięć festiwalowych spotkań, a każde z nich poświęcone innej tematyce, związanej z różnymi wydarzeniami. Zapraszamy
Dziecko Start akcji „Powrót do szkoły” w sklepach sieci Netto
2024-07-31 | 12:15

Start akcji „Powrót do szkoły” w sklepach sieci Netto

Mimo że za nami dopiero półmetek tegorocznych wakacji, już teraz warto zacząć zastanawiać się nad stopniowym kompletowaniem szkolnej wyprawki. Jak pokazują badania, 9 na 10

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Zdrowie

Nauka

Zła dieta może powodować obniżenie nastroju i zdolności poznawczych. Naukowcy potwierdzają związek żywienia z neurochemią

Jedzenie niezdrowej żywności może prowadzić do zmian w mózgu, związanych z depresją i zaburzeniami lękowymi. Obniżeniu mogą też ulec zdolności poznawcze. Do takich wniosków doszli naukowcy z Wielkiej Brytanii, obserwując skany mózgów pacjentów z różnymi nawykami żywieniowymi. Uwidocznione zostały zmiany w neuroprzekaźnikach i objętości istoty szarej u osób, które mają złą dietę, w porównaniu z tymi, które stosują dietę śródziemnomorską. Badacze wciąż poszukują potwierdzenia mechanizmów, które sprawiają, że jedzenie ma taki wpływ na kondycję ośrodkowego układu nerwowego. Jedna z koncepcji zakłada powiązanie ich z nieprawidłowościami w mikrobiocie jelitowej.

Handel

Z programów lojalnościowych w sklepach korzysta 85 proc. Polaków. Ważne są dla nich promocje, personalizowane oferty i zbieranie punktów na nagrody

Przy wyborze sklepu stacjonarnego Polacy zwracają uwagę na dogodną lokalizację, duży wybór produktów i atrakcyjne ceny. Istotne są dla nich również programy lojalnościowe, z których korzysta już 85 proc. konsumentów, a 40 proc. decyduje się na zakupy właśnie ze względu na oferowane w nim rabaty – wynika z badania SW Research na zlecenie sieci Carrefour. Przyszłością rozwoju takich programów są spersonalizowane oferty, które pomagają klientom oszczędzać pieniądze na produktach kupowanych przez nich najczęściej. W taką stronę swoją platformę rozwija również Carrefour. Ostatnio sieć połączyła siły z programem Payback, przez co zasięg programu lojalnościowego zwiększył się do 10 mln klientów.