Najnowsze

Wszystkie newsy

Polecane

Zapraszamy do oglądania

Przegląd mediów

Biuro prasowe

2024-03-29Tłuczenie jajek i “wybuch wozu”, czyli Wielkanoc w krajach śródziemnomorskich
Tłuczenie jajek i “wybuch wozu”, czyli Wielkanoc w krajach śródziemnomorskich
Wielkanocne tradycje krajów śródziemnomorskich skrywają bogate dziedzictwo kulturowe i religijne, które wyznacza nie tylko sposób obchodzenia tego ważnego święta, ale także odzwierciedla głębokie związki społeczności z historią, wiarą i naturą.
2024-03-29Pupil na pokładzie. Bezpieczna i komfortowa świąteczna podróż z czworonogiem
Pupil na pokładzie. Bezpieczna i komfortowa świąteczna podróż z czworonogiem
W najbliższych dniach w świątecznych podróżach towarzyszyć będą nam nasze koty i psy. Podróżowanie samochodem ze zwierzęciem wiąże się z pewnymi wyzwaniami, które warto przemyśleć przed wyjazdem. Jak przygotować się do podróży, by wszyscy pasażerowie mogli cieszyć się wyprawą?
2024-03-28Dlaczego jajo jest symbolem Wielkanocy?
Dlaczego jajo jest symbolem Wielkanocy?
Najważniejszym atrybutem Wielkanocy i podstawowym produktem święconym w Wielką Sobotę jest oczywiście jajko. To również ozdoba świątecznego stołu, podarunek oraz rekwizyt świątecznych zabaw. Dlaczego jest tak ważne? Zapraszamy do przeczytania artykułu!
2024-03-28Słodkie święta z Haribo
Słodkie święta z Haribo
W czasie Wielkanocy na stołach i w koszyczkach królują kolorowe jajka, kurczaczki i zajączki. Znajdziemy je także w limitowanych produktach HARIBO.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Teatr

Joanna Trzepiecińska: W polskim kinie nie ma już ról dla kobiety w moim wieku. Weszło już inne pokolenie, które ma swoją widownię i są inne oczekiwania

Aktorka podkreśla, że na razie nie widzi dla siebie miejsca w polskich produkcjach. Z jej obserwacji wynika, że reżyserzy skupiają się teraz na innej grupie wiekowej i właśnie dlatego dużo pracy ma młode pokolenie. Joanna Trzepiecińska nie ubolewa jednak z tego powodu, bo choć nie dostaje propozycji od twórców filmów i seriali, to dużo występuje na teatralnych scenach – w spektaklach i recitalach.

Farmacja

Bioinformatyczne narzędzia ułatwiają diagnostykę opartą na danych genetycznych. W Polsce dostęp do niej wciąż jest niewystarczający

Głównie na rynek amerykański trafiają rozwiązania z zakresu diagnostyki genetycznej opracowywane na całym świecie, również w Polsce. Na rodzimym rynku wciąż brakuje spójnych działań na rzecz przeprowadzania takich badań i ich wykorzystywania w praktyce klinicznej. Strategia powinna obejmować m.in. stworzenie ram prawnych, odpowiednią wycenę i kształcenie kadr. Jak się okazuje, choć teoretycznie możemy w leczeniu nowotworów sięgać już po terapie celowane, to nakłady na badania umożliwiające ich odpowiedni dobór stanowią zaledwie ułamek procenta wydatków na onkologię.