Newsy

Agata Załęcka: aktorzy podczas pracy poznają mnóstwo ludzi, ale tylko z nielicznymi nawiązują głębsze relacje

2014-10-21  |  06:50

Podczas pracy na planie filmowym lub reklamowym aktorzy poznają wiele ciekawych osób – innych aktorów, reżyserów i filmowców. Agata Załęcka, aktorka, twierdzi, że najczęściej takie kontakty utrzymuje się tylko podczas pracy, choć zdarzają się przyjaźnie, które zostają na dłużej.  

Na planach można poznać dużo znakomitych postaci ze świata filmu i telewizji. Ostatnio pracowałam z reżyserem Radosławem Piwowarskim, który wybrał mnie do projektu. Miałam mnóstwo energii, on dawał fajne wskazówki, profesjonalista. Partnerował mi Piotr Cyrwus, którego wcześniej nie znałam. Na tyle, na ile go poznałam przez jeden dzień – pracowaliśmy 12 godzin – to wydaje się, że Piotr jest zabawnym, wyluzowanym człowiekiem, ale też poważnym i bardzo profesjonalnym. Miałam wrażenie, że rozmawiam z aktorem, a postać, którą grał w „Klanie”, czyli Rysio – to jest zupełnie inna osoba. Naprawdę wykreował tę postać. Zrobił na mnie pozytywne wrażenie jako kolega i jako aktor na planie – mówi Agata Załęcka, aktorka w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

Agata Załęcka, która grała m.in. w serialu „Komisarz Aleks” oraz występuje w spektaklu „Andropauza 2” twierdzi, że znajomości z planu filmowego, reklamowego lub serialowego mogą przetrwać, chociaż jest tak, że częściej ma okazje spotkać się ze znajomymi aktorami w pracy niż poza nią.

Zdarzają się przyjaźnie, które potrafią przetrwać. Stosunkowo często widuję się z koleżankami i innymi znajomymi na castingach lub planie, więc mamy ze sobą kontakt. Udaje nam się czasami spotkać na kawie. Z aktorami nie jest tak łatwo się spotkać. Bo każdy gdzieś pędzi, ma swoją rodzinę, kredyty do zapłacenia i każdy wraca do swojego świata. Brakuje trochę integracji – mówi aktorka.

Dodaje, że życie najszybciej biegnie w stolicy i najłatwiej jest utrzymywać jej kontakty z tymi, z którymi spotyka się w pracy.

Szczególnie w Warszawie życie jest tak szybkie, że ludzie biegną za tym chlebem i do domu odpocząć. Ale utrzymuję kontakt ze znajomymi z branży, bo uwielbiam przebywać wśród ludzi z teatru, lubię z nimi rozmawiać o sztuce, dywagować, oceniać, analizować. Widujemy się całą ferajną m.in. na festiwalu w Gdyni. Ostatnio byłam też na fantastycznej premierze filmu „Bogowie” w reżyserii mojego kolegi Łukasza Palkowskiego. Jeżeli się dużo pracuje, to jest się non stop w niezamierzonym kontakcie – tłumaczy Agata Załęcka.

Agata Załęcka, aktorka i artystka kabaretowa, w latach 1999-2003 współpracowała z Teatrem Buffo w Warszawie, w roku 2003 z Teatrem Muzycznym Roma. W 2008 roku ukończyła Warszawską szkołę Filmową. W 2011 roku dołączyła do Kabaretu Moralnego Niepokoju, z którym występowała do kwietnia 2012 roku.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

Dorośli nie umieją rozmawiać o dojrzewaniu ze swoimi dziećmi. Młodzi czerpią wiedzę głównie z internetu

Dojrzewanie i to, co w tym okresie dzieje się z ciałem i emocjami, to w wielu polskich domach wciąż temat tabu. Nawet jeśli rodzice i opiekunowie podejmują temat, to często się okazuje, że nie za bardzo wiedzą, jak mają o tym rozmawiać ze swoimi dziećmi. Młodzi najczęściej szukają odpowiedzi na swoje pytania i wątpliwości w internecie, jednak nie zawsze są to jakościowe treści, zgodne z aktualną wiedzą i pochodzące od wykwalifikowanych ekspertów. – Chcieliśmy stworzyć miejsce, gdzie znajdą bezpieczną wiedzę na temat wszystkiego, co się dzieje w ich ciele, głowie i duszy w tak ważnym momencie w ich życiu – mówi Olga Kwiecińska, założycielka i pomysłodawczyni Cześć Ciało.

Media

Robert El Gendy: Z Klaudią Carlos jesteśmy różni charakterologicznie, ale doskonale się uzupełniamy. Jak mam słabszy dzień, to ona przejmuje kontrolę nad rozmową lub odwrotnie

Nowi gospodarze TVP2 nie mogą się nachwalić zarówno atmosfery, jaka panuje w TVP, jak i siebie nawzajem. Robert El Gendy bardzo się cieszy z tego, że może prowadzić „Pytanie na śniadanie” z Klaudią Carlos i przekonuje, że ich duet ma duży potencjał. Na wizji doskonale się dogadują i uzupełniają, a poza kamerami  mają wiele wspólnych tematów do rozmów.

Prawo

Świadomość społeczna na temat ryzyka publikowania wizerunków dzieci w internecie nadal bardzo niska. UODO apeluje o ostrożność

Kilkaset milionów zdjęć codziennie jest publikowanych w internecie, wśród nich wiele z udziałem dzieci. Zdjęcia i wideo zamieszczają zarówno rodzice, jak i placówki oświatowe, do których dzieci uczęszczają. Materiały te, bez względu na to, z jaką intencją są publikowane, mogą trafić w niepowołane ręce i posłużyć do ataku hejterskiego na dzieci, kradzieży ich cyfrowej tożsamości, a nawet zostać wykorzystane przez osoby o skłonnościach pedofilskich. Podkreślają to eksperci UODO i Fundacji Orange w poradniku skierowanym do osób pracujących w placówkach i organizacjach działających na rzecz dzieci.