Newsy

Agnieszka Radwańska: Mąż cieszy się tak samo jak ja, że mogę sobie tutaj potańczyć. Patrzy sportowym okiem i kiedy coś jest nie tak, to mówi o tym

2019-03-26  |  06:22

Była tenisistka przyznaje, że mąż cieszy się z jej udziału w „Tańcu z gwiazdami” i mocno trzyma za nią kciuki. Jest obecny też często na widowni w studio, by dopingować żonę na żywo. Sportsmenka podkreśla, że obecność ukochanej osoby bardzo jej pomaga. Cenne są dla niej również jego oceny i wskazówki.

Agnieszka Radwańska i Dawid Celta bardzo chronią swoją prywatność i raczej unikają wielkich wyjść. Można ich jednak spotkać razem w studio tanecznego show Polsatu. Mąż bacznie obserwuje poczynania tenisistki, a po zakończonym występie spieszy z gratulacjami.

– Bardzo mnie dopinguje, cieszy się tak samo jak ja, że mogę sobie tutaj potańczyć, zawsze wiedział, że lubiłam tańczyć, lubię tańczyć. Nie było nigdy takiej okazji, żeby faktycznie w takim tempie uczyć się tańca, bo to jest naprawdę szybkie tempo, więc fajnie, że kibicuje i jest razem ze mną – mówi agencji Newseria Agnieszka Radwańska, była tenisistka.

Dawid Celta jest nie tylko mężem Agnieszki Radwańskiej, lecz także jej trenerem. Zna więc możliwości i ambicje swojej żony, docenia, kiedy daje z siebie wszystko, i dopinguje, kiedy stać ją na więcej.

– On często jest na treningach i muszę powiedzieć, ma bardzo dobre oko. Agnieszka mówi, że jak tańczy sam, to nie potrafi odróżniać lewo i prawo, natomiast on ma dobre oko. Czasem mówi: no nieźle, ale trochę więcej energii. A dzisiaj przyszedł zadowolony: podobało mi się, to najlepszy wasz taniec. Więc w końcu my dzisiaj jesteśmy zadowoleni – mówi Stefano Terrazzino, tancerz.

– Na pewno jest szczery, tym bardziej że patrzy sportowym okiem, że faktycznie ma być najlepiej. I jeżeli coś faktycznie jest nie tak, to powie o tym – mówi Agnieszka Radwańska.

Mimo że niektóre układy choreograficzne wymagają bliskości tancerzy, to mąż tenisistki nie jest zazdrosny o jej relację z przystojnym partnerem z parkietu.

Bardzo nam kibicuje. Trzeba jednak odróżnić taniec i parkiet od życia prywatnego i tutaj to jest najważniejsze – mówi Agnieszka Radwańska.

– Myślę, że tu pomaga też, że to jest rodzina sportowców. Tu jest profesjonalizm, oni mają jakiś rodzaj zaufania, więc bardziej to akceptują i wiedzą, że to jest kreacja – mówi Stefano Terrazzino.

Agnieszka Radwańska i Dawid Celta poznali się w 2008 roku, podczas turnieju w Czechach. Kilka lat później mężczyzna został sparingpartnerem tenisistki, a następnie jednym z trenerów. Para powiedziała sobie sakramentalne tak w lipcu 2017 roku w Krakowie.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

roche_banner

Jedynka Newserii

Media

Konsument

Koszty prądu i ogrzewania pod uważniejszą kontrolą Polaków. Wielu przyspieszyło inwestycje w wymianę źródeł ciepła

Ostatni rok zmusił wielu Polaków do oszczędzania energii elektrycznej i ciepła. Różne badania pokazują, że do tej pory nie mieliśmy świadomości, w jaki sposób rozsądnie gospodarować tymi zasobami, i dopiero niedawno zaczęliśmy kontrolować takie kwestie jak wyłączanie nieużywanych sprzętów z gniazdek, utrzymywanie nieco niższej temperatury w mieszkaniu czy zakręcanie wody. Wiele osób przyspieszyło decyzję o wymianie źródła ciepła czy ociepleniu domu. Do inwestycji i oszczędności w tym obszarze motywują nas głównie wysokie rachunki, a nieco rzadziej troska o środowisko. Co istotne, duża część społeczeństwa nie wie, że główną przyczyną zanieczyszczenia powietrza są kotły na węgiel i drewno.

Farmacja

Leczenie chorób siatkówki jest w Polsce na światowym poziomie. U wielu pacjentów jednak są one wykrywane zbyt późno

AMD, czyli zwyrodnienie plamki związane z wiekiem, dotyka w Polsce ponad miliona pacjentów. Ciężka, wysiękowa postać tej choroby (nAMD) może prowadzić do szybkiej i całkowitej utraty wzroku. U wielu pacjentów choroba jest rozpoznawana zbyt późno, m.in. z tego względu, że Polacy nie mają w zwyczaju regularnego badania wzroku. Dlatego też chorzy są narażeni na stopniową utratę wzroku, mimo że w ramach programu lekowego chorzy mają dostęp do nowoczesnych terapii, a leczenie schorzeń siatkówki jest w Polsce na wysokim, światowym poziomie. – Zabiegamy o nowe leki, które przekładają się na rzadszą potrzebę poddawania się zastrzykom, ponieważ to jest wielka ulga dla pacjenta, ale również dla systemu – wskazuje Małgorzata Pacholec, prezes Stowarzyszenia Retina AMD Polska.