Newsy

Aneta Todorczuk-Perchuć: dzieci podsuwają mi tematy do felietonów

2015-05-08  |  06:45

Aktorka Aneta Todorczuk-Perchuć, prywatnie mama 10-letniej Zosi i 5-letniego Stanisława zdradziła, że tematy do felietonów dla portalu MamaDu.pl podsuwają jej dzieci. Aktorka na razie pisanie traktuje jednak jako zabawę, choć w przyszłości nie wyklucza nawet napisania książki.

Pisząc felietony, korzystam dużo z życia, ponieważ moje dzieci same mi podsuwają tematy. Felietony są o tym, jak wygląda nasze życie. Mam już w zanadrzu następne tematy. Na razie to jest taka moja zabawa i sięganie do moich doświadczeń, ubarwianie po mojemu. Nie uważam się jednak za twórcę, nie jestem pisarzem, choć może kiedyś napiszę książkę – mówi Aneta Todorczuk-Perchuć w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

Aktorka, a obecnie trenerka w programie „Mali Giganci” z portalem współpracuje od kwietnia. Felietony pisała już wcześniej, ale do szuflady.

Kiedyś dałam poczytać felietony mojej agentce, a ona stwierdziła, że trzeba to pokazać dalej. Tak zostałam zaproszona do współpracy przez Anię Muchę. Jestem z tego powodu szczęśliwa. Sama czytam i zaglądam na MamaDu.pl. Bardzo cenię kilka osób, które tam piszą, np. Małgosię Ohme. Cieszę się też, że są tak miłe opinie o moich felietonach i że to kogoś bawi –  mówi Aneta Todorczuk-Perchuć.

Zapowiada także, że nadal będzie starała się pisać z poczuciem humoru, a jej tytułem przewodnim wciąż będzie tytuł „matka polka”, zaczerpnięty z monodramu pt. „Matka Polka Terrorystka”, w którym gra na deskach warszawskiego Teatru Polonia.

–  Z założenia właśnie ta cała opowieść miała być o tym, jak jest naprawdę, bez ubarwiania, bez lukrowania – podkreśla aktorka.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Klaudia Carlos: Propozycja Kingi Dobrzyńskiej dotycząca „Pytania na śniadanie” sprawiła mi wielką radość i przyjemność. To dla mnie duży awans zawodowy

Gospodyni „Pytania na Śniadania” nie ukrywa, że angaż do tego formatu to dla niej duży zaszczyt i szansa na zawodowy rozwój. Jest więc ogromnie wdzięczna szefowej Kindze Dobrzyńskiej, że to właśnie ją wzięła pod uwagę i powierzyła to zadanie. Klaudia Carlos ma wieloletnie doświadczenie zawodowe i nie bierze sobie do serca krytyki widzów, którzy byli przyzwyczajeni do poprzedniej ekipy porannego programu. Nie chce także komentować zarzutów, które pojawiają się w sieci pod adresem nowych prowadzących

Handel

Handel odczuwa kryzys demograficzny. Pracownicy zagraniczni i automatyzacja sposobem na niedobór kadr

30 proc. firm handlowych uważa niedostępność pracowników za ważną lub bardzo ważną barierę w rozwoju – wynika z Miesięcznego Indeksu Koniunktury PIE z lipca br. Ponad dwukrotnie więcej uznało, że są nią wysokie koszty pracownicze. Brak kadr, który odczuwalny jest w wielu różnych branżach, często nawet mocniej niż w handlu, oznacza konieczność sięgania po pracowników z zagranicy oraz inwestowania w automatyzację.

Teatr

Aleksandra Popławska: Nadopiekuńczość i trzymanie dziecka pod parasolem ochronnym to przemoc psychiczna. Taka toksyczna relacja jak w spektaklu „Czułe słówka” to dobry temat dla psychologa

Najnowsza sztuka warszawskiego Och-Teatru przedstawia losy matki – przedwcześnie owdowiałej, ekscentrycznej Aurory i jej córki Emmy, która jak najszybciej chce wyjść za mąż, by uwolnić się od wpływu rodzicielki. Aleksandra Popławska, wcielająca się w rolę tej pierwszej, zaznacza, że kobiety łączy bliska, ale trudna, wręcz toksyczna więź. Jej zdaniem podobne relacje można zaobserwować również w polskich domach. Dlatego też, ta opowieść z przesłaniem powinna skłonić odbiorców do przemyśleń, bo być może jakieś sytuacje w ich rodzinach wymagają szybkiego uzdrowienia. Spektakl „Czułe słówka” powstał na podstawie jednego z najgłośniejszych amerykańskich filmów sezonu 1983/1984, jednak teatralna wersja została nieco zmodyfikowana.