Newsy

Anna Karwan: W dzieciństwie moim marzeniem świątecznym nie były prezenty. Chciałam, żeby jak najwięcej osób z mojej rodziny usiadło do wspólnego stołu

2017-12-20  |  06:16

Dla Anny Karwan w święta Bożego Narodzenia najbardziej liczą się nie tradycyjne przysmaki czy stos prezentów, lecz czas spędzony z córką. Piosenkarka podkreśla, że dziecko daje jej niesamowitą energię do życia i wspólne ubierane choinki czy pieczenie pierników to bezcenne chwile, które na długo pozostaną w pamięci.

– Święta kojarzą mi się przede wszystkim z moją córką, z tym czasem, który mogę bezgranicznie jej poświęcić. Nie muszę się zastanawiać, czy muszę gdzieś biec na koncert czy nie, to ten czas, w którym możemy się po prostu bawić ze sobą, ubierać razem choinkę, razem kupować prezenty, razem piec pierniki, to są może trywialne rzeczy, nie są nie wiadomo jak wyjątkowe, ale dla mnie te wspólne chwile są najbardziej cenne na świecie. Święta nie istnieją bez mojego dziecka – mówi agencji Newseria Anna Karwan, piosenkarka.

Już w dzieciństwie piosenkarka bardzo ceniła sobie rodzinną atmosferę świąt Bożego Narodzenia – ten czas, gdy nikt się nigdzie nie śpieszy i można poświęcić sobie nawzajem dużo uwagi.

– Kiedy byłam dzieckiem, moim największym marzeniem było to, żeby jak najwięcej osób z mojej rodziny usiadło do wspólnego stołu, nawet chyba nie prezenty, najbardziej zależało mi na tym, żebyśmy się wszyscy zobaczyli, żebyśmy się uściskali, wspólnie kolędowali, żeby był spokój i zdrowie – mówi Anna Karwan.

Karwan wspomina też, że gdy była mała, to jeśli chodzi o zabawki, dzieci nie miały tak dużego wyboru jak dziś, dlatego też każdy prezent był na wagę złota.

– Jednym z marzeń, które miałam, to była lalka Barbie, którą dostałam od mojej mamy, gdy miałam sześć lat i mam ją do dzisiaj. Dzisiaj mam 32 lata i mam tę lalkę cały czas, jestem z niej bardzo dumna – mówi Anna Karwan.

Teraz piosenkarka sama wkłada dużo serca w to, by spełnić świąteczne marzenia swojej córki i jak podkreśla, doskonale odnajduje się w roli św. Mikołaja.

– Mam to szczęście, że urodziłam się 6 grudnia, więc poniekąd jestem wysłannikiem św. Mikołaja. Udało mi się więc spełnić marzenie mojej córki, która zapragnęła dostać bardzo specyficzną zabawkę, której nie było łatwo dostać. Zapakowałam wszystko pieczołowicie, prezent znalazła pod swoim łóżkiem, była cała szczęśliwa, że było to akurat to, więc to poświęcenie było warte jej uśmiechu – mówi Anna Karwan.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Partner serwisu

Wschód Kultury

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Moda

Problemy społeczne

Dzieci z Ukrainy mogą się borykać z traumą i syndromem stresu pourazowego. Wsparciem dla nich są dyżury w języku ukraińskim i rosyjskim w telefonie zaufania 116 111

Ogólnopolski telefon zaufania dla dzieci i młodzieży pod numerem 116 111 działa już od ponad 13 lat. Tylko od stycznia do maja br. psychologowie i terapeuci odebrali 25,4 tys. połączeń, odpowiedzieli na 4,3 tys. wiadomości i ponad 420 razy interweniowali w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia dziecka. Teraz pomoc została rozszerzona także o dyżury w języku ukraińskim i rosyjskim, aby zapewnić pomoc dla kilkuset tysięcy dzieci, które uciekły do Polski z kraju ogarniętego wojną. Rozmowy z psychologiem w ich ojczystym języku mogą być dla nich dużym wsparciem w poradzeniu sobie z nową, trudną sytuacją. Zwłaszcza że będą je prowadzić psycholożki, które również przyjechały tu z ich rodzimego kraju.

Konsument

Liczba włamań i kradzieży od sześciu lat nie maleje. W wakacje rośnie więc zainteresowanie ubezpieczeniami od takich zdarzeń

W okresie wakacji, kiedy wielu Polaków wyjeżdża na urlop i obawia się zostawić swoje mieszkanie lub dom bez ochrony, wzmożonym zainteresowaniem cieszą się ubezpieczenia od kradzieży z włamaniem i rozboju. Statystyki Policji pokazują, że liczba takich przestępstw od sześciu lat oscyluje na poziomie 70 tys. rocznie, a ich wykrywalność choć rośnie, wciąż jest dość niska. Dlatego Polacy dość chętnie ubezpieczają się na taką ewentualność. Przy zawieraniu umowy polisy zdarza się jednak popełniać błędy, wskutek których później może ona nie pokryć ewentualnych szkód.

Partner serwisu