Newsy

Anna Popek: Dzięki lekcjom WF-u pokochałam siatkówkę i pływanie. Do dziś uprawiam te dyscypliny

2019-12-05  |  06:16

Dziennikarka wspomina, że w szkolnych czasach nie za bardzo lubiła lekcje WF-u. Przełomowym momentem okazała się jednak możliwość nauki gry w siatkówkę oraz wyjścia na basen. Te dyscypliny sportu całkowicie zmieniły jej podejście do aktywności fizycznej. Prezenterka doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że regularne ćwiczenia pozwalają utrzymać dobrą kondycję i dłużej cieszyć się zdrowiem. W wolnych chwilach stara się więc biegać po lesie, pływać i grać w piłkę siatkową.

Zdaniem Anny Popek duża część dzieci i młodzieży unika WF-u, ponieważ zajęcia te mogą się wydawać im zbyt mało atrakcyjne. Prezenterka wspomina, że przed laty przez pewien czas także i ona szerokim łukiem omijała salę gimnastyczną.

– Na początku nie chodziłam i nie lubiłam, dopóki nie zaczęliśmy się uczyć gry w siatkówkę, wtedy mi się bardzo spodobało. A potem, jak już były wyjścia na basen, to po prostu pokochałam. W Bytomiu mamy piękny basen, taki stary, jeszcze przedwojenny i uwielbiałam tam chodzić. Nawet w ogólniaku zorganizowałam taką grupę dziewcząt, żeby właśnie regularniej tam uczęszczać. Każdy musi znaleźć jakąś swoją dyscyplinę, którą lubi, ja bardzo kocham pływanie, bardzo lubię takie spacery, marsze, wędrówki górskie. Jeśli tylko mogę, to z wielką przyjemnością tak właśnie odpoczywam – mówi agencji Newseria Anna Popek.

Popek podkreśla, że szkolna miłość do siatkówki przetrwała do dziś. Jeśli tylko znajdzie się kawałek boiska, to ona jest pierwszą chętną do gry.

– Nawet w tym roku zorganizowaliśmy u orionistów na Barskiej, gdzie jest taki ośrodek pomocy młodzieży, lekcje siatkówki plażowej. I co wtorek spotykaliśmy się przez całe wakacje właściwie tam. Tam jest bardzo fajne boisko do piłki siatkowej i graliśmy w te upalne, letnie dni, było bardzo przyjemnie – mówi Anna Popek.

Prezenterka tłumaczy, że w miarę możliwości i jeśli tylko pozwala jej na to czas, dba o formę, wybierając różne formy aktywności fizycznej. Najtrudniej jednak jest jej zdyscyplinować się do porannych ćwiczeń.

– Z dużym trudem zmuszam się, żeby rano wyjść z domu trochę wcześniej pobiegać. Ale udaje mi się to tak średnio 2–3 razy w tygodniu. Po prostu umawiamy się tak po sąsiedzku, dwie koleżanki, czasem trzy, i idziemy pobiegać między ogródki działkowe tak, żeby była przyroda, drzewa, bo ja bardzo lubię biegać w takim miejscu blisko natury. I dlatego też za bardzo za siłownią nie przepadam, natomiast jak jest las, przynajmniej kawałek przestrzeni zielonej, to chętnie. Na razie zadyszki nie dostaję, płuca mam w porządku, więc myślę, że mogę to praktykować – mówi Anna Popek.

Dlatego też – zdaniem prezenterki – nauczyciele WF-u muszą starać się urozmaicać zajęcia i wprowadzać nowe aktywności. Tylko w ten sposób można zaszczepić w uczniach sportową pasję. Liczne badania pokazują natomiast, że brak ruchu jest najczęstszym powodem otyłości wśród dzieci i młodzieży.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Komunikat

Ważne informacje dla dziennikarzy radiowych

Dziennikarze radiowi mają możliwość pobierania oryginalnego klipu dźwiękowego oraz  z lektorem w przypadku materiałów, w których ekspertami są obcokrajowcy.

Zapraszamy do kontaktu media|newseria.pl?subject=Kontakt%20dla%20medi%C3%B3w| style="background-color: rgb(255, 255, 255);"|media|newseria.pl 

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Gwiazdy

Katarzyna Grochola: Wystrzegam się polecania książek, bo to ogranicza potencjalną liczbę czytelników

Pisarka pojawiła się na promocji książki Doroty Goldpoint zatytułowanej „Serce nie ma zmarszczek. The Inner Power”. Celem publikacji jest złożenie hołdu kobietom w dojrzałym wieku, które zdążyły już zebrać spory bagaż doświadczeń życiowych i osiągnąć sukces. Zdaniem Katarzyny Grocholi zawarte w książce rozmowy z popularnymi polskimi artystkami są niezwykle ciekawe. Pisarka tłumaczy, że aby nie zawężać potencjalnego grona odbiorców, rzadko poleca pozycje wydawnicze.

Motoryzacja

Karolina Pilarczyk: Drifting może być naprawdę podniecający, a ponadto poprawia nasze umiejętności na drodze

Dwukrotna mistrzyni Europy w driftingu przyznaje, że w nadchodzącym czasie czeka ją dużo pracy. Po udanym sezonie pragnie skupić się na edukacji polskich kierowców. W okresie zimowym, kiedy na drogach jest ślisko i mokro, należy zachować wyjątkową ostrożność. Aby czuć się bezpiecznie, warto doskonalić swoje umiejętności jazdy. Zdaniem Pilarczyk pomaga w tym drifting – sport motorowy odpowiedni zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet.

 

Farmacja

Koncerny farmaceutyczne nie nadążają z produkcją szczepionek. Niedługo może zabraknąć też preparatów stosowanych w medycynie podróży

W aptekach i hurtowniach brakuje szczepionek m.in. przeciwko ospie, śwince i HPV, ponieważ koncerny farmaceutyczne nie nadążają z ich produkcją. Problemy ciągną się od listopada, ale niektórych preparatów nie ma już od wielu miesięcy. W trudnej sytuacji znaleźli się zarówno pacjenci, którzy nie mogą kontynuować cyklu szczepień, jak i część samorządów. Z kolei lekarze spodziewają się, że niedługo zabraknie również szczepionek stosowanych w medycynie podróży, ponieważ w okresie ferii wielu Polaków wyjeżdża na egzotyczne wakacje za granicą.