Newsy

Antoni Królikowski: już nie mogę się doczekać następnych nagrań teleturnieju „Kocham Cię, Polsko!”. Zabawa w programie jest przednia

2017-03-13  |  06:45

Aktor jest zachwycony atmosferą panującą na planie „Kocham Cię, Polsko!”. Twierdzi, że doskonale się bawi, a z Barbarą Kurdej-Szatan i Tomaszem Kammelem bardzo się polubili. Antoni Królikowski ma nadzieję, że dobra energia przeniesie się również na widzów teleturnieju.

4 marca na antenę TVP2 wrócił teleturniej „Kocham Cię, Polsko!”. W roli gospodarzy widzowie mogli ponownie zobaczyć Barbarę Kurdej-Szatan i Tomasza Kammela, a także po raz pierwszy Antoniego Królikowskiego. Aktor, znany głównie z serialowej roli młodego Eugeniusza Bodo, został kapitanem jednej z drużyn. Zastąpił w tej roli Macieja Musiała, który zrezygnował z niej ze względu na rozpoczęte niedawno studia aktorskie.

– Chwilę się zastanawiałem, ale też lubię wyzwania, to jest takie kolejne wyzwanie zawodowe dla mnie, sam jestem ciekaw, jak nam to wyjdzie – mówi Antoni Królikowski agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Aktor nie ukrywa, że to całkowicie różne doświadczenie od dotychczas wykonywanych zajęć aktorskich. Twierdzi, że podstawową trudnością przy nagrywaniu „Kocham Cię, Polsko” jest nieprzewidywalność programu. Nigdy nie wie bowiem, co się za chwilę stanie, musi więc cały czas zachowywać czujność i koncentrację, a jednocześnie utrzymywać dobrą energię i atmosferę zabawy.

– Tutaj jest się rzuconym na głęboką wodę, gdzie może wydarzyć się wszystko. Ale staram się w tym odnajdywać, tym bardziej że naprawdę dobrze się bawię, więc wierzę, że to będzie wyczuwalne – mówi Antoni Królikowski.

Do tej pory Telewizja Polska nakręciła tylko kilka pierwszych odcinków teleturnieju. Antoni Królikowski twierdzi, że jest zachwycony atmosferą panującą na planie „Kocham Cię, Polsko”. Uważa, że dobrze zgrał się z Tomaszem Kammelem i Barbarą Kurdej-Szatan, i ma nadzieję, że widzowie zauważą łączącą ich sympatię i porozumienie.

– Zabawa była przednia i właśnie o to chodzi w tym programie. To jest po prostu dobra rozrywka, dobra zabawa, staram się to podtrzymywać i też wchodzić w to. Już nie mogę się doczekać następnych nagrań programu „Kocham Cię, Polsko!” – mówi aktor.

W każdym odcinku programu „Kocham Cię, Polsko” biorą udział dwie drużyny składające się z czterech członków: kapitana oraz zmieniających się gwiazd. Uczestnicy rywalizują ze sobą odpowiadając na pytania związane z Polską. Teleturniej można oglądać w każdą sobotę o godzinie 20.05 na antenie TVP2.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Żywienie

Finanse

Na rynku brakuje co najmniej 0,5 mln przystępnych cenowo mieszkań. Prawie połowa młodych Polaków mieszka z rodzicami

Polska zajmuje jedno z ostatnich miejsc wśród krajów Unii Europejskiej pod względem zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych swoich obywateli. Wciąż wiele rodzin mieszka w przeludnionych nieruchomościach, bo brakuje lokali dostępnych cenowo. – Przybywa mieszkań inwestycyjnych, natomiast większość polskich gospodarstw domowych nie stać na zakup mieszkania na własność, dlatego że zdolność kredytową posiada mniej więcej 30–40 proc. z nich – zauważa Magdalena Ruszkowska-Cieślak, prezeska zarządu Fundacji Habitat for Humanity Poland. Wielu z nich nie stać nawet na najem na warunkach rynkowych, dlatego potrzebne są rozwiązania systemowe wspierające mieszkalnictwo.

Bankowość

Podskórne implanty mogą zastąpić kartę płatniczą, a nawet uratować życie. Wciąż brakuje społecznej akceptacji dla tej technologii

Implanty wszczepiane pod skórę mogą dziś zastępować klucze do drzwi czy dowody osobiste. Niedawno firma Walletmor wypuściła na rynek pierwszy na świecie implant płatniczy. Jak podkreśla jej założyciel, Wojciech Paprota, jest on cieńszy niż papierowa kartka, niewielki i elastyczny, a płatności zbliżeniowe to tylko jedna z jego potencjalnych funkcjonalności. Implant wyposażony we wrażliwe dane na temat stanu zdrowia użytkownika może nawet uratować życie, w przypadku np. zasłabnięcia na ulicy. Do wykorzystania takiej technologii na większą skalę potrzebna jest jednak szersza akceptacja społeczna.