Newsy

Antoni Królikowski: już nie mogę się doczekać następnych nagrań teleturnieju „Kocham Cię, Polsko!”. Zabawa w programie jest przednia

2017-03-13  |  06:45

Aktor jest zachwycony atmosferą panującą na planie „Kocham Cię, Polsko!”. Twierdzi, że doskonale się bawi, a z Barbarą Kurdej-Szatan i Tomaszem Kammelem bardzo się polubili. Antoni Królikowski ma nadzieję, że dobra energia przeniesie się również na widzów teleturnieju.

4 marca na antenę TVP2 wrócił teleturniej „Kocham Cię, Polsko!”. W roli gospodarzy widzowie mogli ponownie zobaczyć Barbarę Kurdej-Szatan i Tomasza Kammela, a także po raz pierwszy Antoniego Królikowskiego. Aktor, znany głównie z serialowej roli młodego Eugeniusza Bodo, został kapitanem jednej z drużyn. Zastąpił w tej roli Macieja Musiała, który zrezygnował z niej ze względu na rozpoczęte niedawno studia aktorskie.

– Chwilę się zastanawiałem, ale też lubię wyzwania, to jest takie kolejne wyzwanie zawodowe dla mnie, sam jestem ciekaw, jak nam to wyjdzie – mówi Antoni Królikowski agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Aktor nie ukrywa, że to całkowicie różne doświadczenie od dotychczas wykonywanych zajęć aktorskich. Twierdzi, że podstawową trudnością przy nagrywaniu „Kocham Cię, Polsko” jest nieprzewidywalność programu. Nigdy nie wie bowiem, co się za chwilę stanie, musi więc cały czas zachowywać czujność i koncentrację, a jednocześnie utrzymywać dobrą energię i atmosferę zabawy.

– Tutaj jest się rzuconym na głęboką wodę, gdzie może wydarzyć się wszystko. Ale staram się w tym odnajdywać, tym bardziej że naprawdę dobrze się bawię, więc wierzę, że to będzie wyczuwalne – mówi Antoni Królikowski.

Do tej pory Telewizja Polska nakręciła tylko kilka pierwszych odcinków teleturnieju. Antoni Królikowski twierdzi, że jest zachwycony atmosferą panującą na planie „Kocham Cię, Polsko”. Uważa, że dobrze zgrał się z Tomaszem Kammelem i Barbarą Kurdej-Szatan, i ma nadzieję, że widzowie zauważą łączącą ich sympatię i porozumienie.

– Zabawa była przednia i właśnie o to chodzi w tym programie. To jest po prostu dobra rozrywka, dobra zabawa, staram się to podtrzymywać i też wchodzić w to. Już nie mogę się doczekać następnych nagrań programu „Kocham Cię, Polsko!” – mówi aktor.

W każdym odcinku programu „Kocham Cię, Polsko” biorą udział dwie drużyny składające się z czterech członków: kapitana oraz zmieniających się gwiazd. Uczestnicy rywalizują ze sobą odpowiadając na pytania związane z Polską. Teleturniej można oglądać w każdą sobotę o godzinie 20.05 na antenie TVP2.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo

Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.

Infrastruktura

Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.

Farmacja

Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.