Newsy

Barbara Kurdej-Szatan: teraz wszystko jest modne i wszystko można ze sobą łączyć

2018-05-22  |  06:22

Aktorka ufa swojemu modowemu gustowi, a z pomocy stylistów korzysta sporadycznie. By w każdej sytuacji czuć się komfortowo, najczęściej wybiera proste, skromne i wygodne stylizacje. Do ich skomponowania używa klasycznych elementów garderoby, które dobrze sprawdzają się w różnych zestawieniach. Jeśli jednak chodzi o dobór garderoby, to nie stawia na ilość, tylko na jakość i przede wszystkim ceni sobie ubrania o klasycznych formach, wykonane z dobrych materiałów.

Dzięki swej doskonałej sylwetce Barbara Kurdej-Szatan doskonale prezentuje się zarówno w eleganckich, wieczorowych kreacjach i dobrze skrojonych garniturach, jak i w kusych dżinsowych szortach czy wzorzystych sukienkach. Aktorka podkreśla, że przy wyborze ubrań nie traci zdrowego rozsądku. Kupuje tylko to, co jej się podoba, niezależnie od tego, czy jest to zgodne z aktualnymi trendami z wybiegów, czy też nie. Dzięki temu jej szafa nie jest przeładowana, za to zawsze można w niej znaleźć coś pasującego do danej okazji.

– Raczej wybieram to, w czym się dobrze czuję i dobrze wyglądam. Teraz akurat mamy takie czasy, że wszystko jest modne i wszystko można ze sobą łączyć i to jest duży plus. Czasem mam fazy na jakiś kolor,  ale generalnie ubieram się tak, jak mam ochotę. Na przykład latem bardzo lubię sukienki, zarówno te bardzo długie, zwiewne, jak i na specjalne okazje, jakieś bardziej sexy – mówi agencji Newseria Barbara Kurdej-Szatan, aktorka.

Barbara Kurdej-Szatan podkreśla, że nie każda część jej garderoby musi mieć metkę znanego projektanta. Jej zdaniem, by dobrze wyglądać, nie trzeba wydawać dużych pieniędzy. Wszystko jest kwestią gustu. Czasem chociażby w sieciówce czy w jakimś niewielkim butiku można znaleźć coś interesującego niemal za grosze. Przygotowując się na oficjalne wyjścia, aktorka czasem zdaje się na swoją intuicję, a gdy ta nic nie podpowiada – konsultuje się z fachowcami.

– Czasem korzystam z pomocy Kasi Miśkowiec, mojej znajomej stylistki. Z kolei na planach zdjęciowych, w serialu, filmie czy w teatrze jest kostiumograf, ale na planach zdjęciowych czy w reklamie zawsze są zatrudnieni odpowiedni styliści. Współpracuję z różnymi wspaniałymi osobami – mówi Barbara Kurdej-Szatan.

Kurdej-Szatan przyznaje, że za pośrednictwem mediów i portali społecznościowych śledziła kulisy Festiwalu Filmowego w Cannes i podziwiała piękne kreacje. Zdradza też, że marzy o tym, by kiedyś znaleźć się w tamtym miejscu.

– Myślę, że to jest marzenie każdej kobiety, żeby w pięknej sukni przejść po czerwonym dywanie na tak wspaniałej uroczystości. Bardzo się cieszę, że mamy tam swoją polską reprezentację, nasze piękne kobiety wyglądały wspaniale – mówi Barbara Kurdej-Szatan.

Czytaj także

Kalendarium

Gwiazdy

Blanka Lipińska: Uwielbiam słodycze i to jest mój największy problem życiowy. Gdybym ich nie lubiła, tobym pewnie była połowę chudsza

Pisarka przyznaje, że ma wielką słabość do słodyczy. Dlatego czasami, żeby nie dokładać organizmowi zbyt wielu dodatkowych kalorii, przygotowuje ich wersje fit przy użyciu zamienników cukru. Zdradza też, że ostatnio, by pozbyć się zbędnych kilogramów, stawia na intensywne ćwiczenia w kombinezonie z elektrostymulacją.

Gwiazdy

Katarzyna Dziurska: Po zaręczynach czujemy z Emilianem, że jeszcze bardziej się kochamy. Jesteśmy non stop ze sobą i nie mamy siebie dosyć

Trenerzy Katarzyna Dziurska i Emilian Gankowski wspominają, że kiedy spotkali się za pierwszym razem, zupełnie między nimi nie zaiskrzyło. Nie przypuszczali nawet, że po kilku latach połączy ich tak gorące uczucie. Po nagraniach do programu „Dance, dance, dance” para wyjechała do Pragi i tam kulturysta oświadczył się swojej wybrance. Obydwoje podkreślają, że to magiczne wydarzenie jeszcze bardziej umocniło ich miłość. 

Farmacja

Pacjenci onkologiczni mogą być leczeni szybciej i skuteczniej. Walka z nowotworami wymaga jednak zmiany podejścia

Medycyna potrzebuje przejścia z systemu opartego na płatności za usługę na system płatności za wartość tej usługi dla pacjenta – podkreślają eksperci. Wdrożenie modelu value based healthcare umożliwi m.in. dalszy postęp w walce z nowotworami. Pacjenci nie będą musieli stać w długich kolejkach, tylko będą leczeni szybciej i skuteczniej, również dzięki terapiom personalizowanym. W tym zakresie dużą rolę do odegrania mają nowe technologie oraz współpraca szpitali, lekarzy i firm technologicznych. Przykładem takiej współpracy może być podpisanie listu intencyjnego między firmą Philips a warszawskim Centrum Onkologii Instytutem im. Marii Skłodowskiej-Curie.

Handel

Polacy stawiają na gotowe dania. Sięga po nie 85 proc. konsumentów, a rynek jest wart ponad 1 mld zł

Coraz szybsze tempo życia przekłada się na szybki rozwój rynku dań gotowych. Według Kantar Millward Brown po dania instant w kubeczkach sięga niemal 85 proc. Polaków, a cały rynek jest wart ponad 1 mld zł i rośnie w tempie blisko 7-proc. rocznie. Polacy coraz chętniej włączają do menu także te smaki, które poznają w trakcie podróży, stąd rosnący udział dań orientalnych, np. kuchni azjatyckiej. Producenci dostosowują swoją ofertę także do potrzeb wegan i wegetarian.