Newsy

Danuta Stenka: wielu moich cech charakteru nie odkryłabym, gdyby nie zawód aktorki

2018-09-20  |  06:27

Aktorzy mają szczęście, mogąc buszować po różnych osobowościach - mówi gwiazda. Jej zdaniem wcielanie się w różnorodne postacie pozwala lepiej poznać samego siebie i odkryć nieznane wcześniej cechy charakteru. Obecnie aktorka kreuje postać o osobowości całkowicie odmiennej od jej własnej i traktuje to jako ciekawą przygodę.

Danuta Stenka dołączyła do obsady aktorskiej popularnego serialu TVN "Diagnoza". W 3. sezonie wciela się w postać Bogny Mróz, nowej ordynator oddziału chirurgii w szpitalu w Rybniku, która zastąpiła na tym stanowisku Marie Kaletę. Gwiazda twierdzi, że bardzo ciekawi ją osobowość jej bohaterki, zwłaszcza, że jest całkowicie inna od jej własnego charakteru.

Ta Bogna Mróz, którą widzimy na ekranie ma mój głos, ma pewnie jakieś moje odruchy, moje ciało, ale to jest zupełnie inny pomysł na życie, na relacje z ludźmi – mówi Danuta Stenka agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Aktorka twierdzi, że choć w momencie czytania scenariusza miała pomysł na swoją postać, wciąż jeszcze szuka ostatecznego klucza do jej osobowości. Najczęściej Bogna Mróz ożywa w jej wyobraźni dopiero w momencie, gdy Danuta Stenka gra konkretną scenę, a więc w zderzeniu z daną sytuacją lub inną postacią serialową. Gwiazda przyznaje, że czasami sama bywa zaskoczona tym, jak bardzo różni się ostateczny efekt od pomysłu, który pojawił się podczas lektury scenariusza.

  Albo słyszę, że to jest nie to, że powinnam czegoś innego poszukać, bo to już znam, a to absolutnie nie kojarzyło mi się z tą postacią czy dostaję jakąś sugestię od reżysera tudzież partnerów, co mi pozwala też otworzyć jakąś kolejną furtkę w tej postaci. To jest naprawdę przepiękna dla mnie przygoda – mówi Danuta Stenka.

Aktorka jest przekonana, że każdy człowiek przychodzi na świat z pełnym wachlarzem cech osobowości oraz związanych z nimi możliwości. Wykorzystuje jednak tylko niewielką ich część, na co wpływ ma m.in. środowisko, w którym się wychowywał. Wielu ludzi często nie zdaje sobie nawet sprawy z posiadanych cech charakteru. Aktorzy, dzięki swojej pracy, mogą natomiast wszystkie te rzeczy odkrywać.

– My, aktorzy, jesteśmy w tej fantastycznej sytuacji, że możemy sobie pobuszować w różnych cechach charakteru, w różnych osobowościach, które w sobie odszukujemy, odnajdujemy, które w nas siedzą nieużywane, zupełnie zakurzone i pewnie nie byłyby nigdy dotknięte, gdyby nie ten zawód – mówi Danuta Stenka.

Czytaj także

Transmisje online

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Zdrowie

Julia Kamińska: Bardzo niepokoi mnie trend odwrotu od sprawdzonych szczepionek ratujących życie. Chciałabym, żeby ludzie ufali naukowcom i nie bali się

Aktorka dba o swoje zdrowie, regularnie wykonuje badania profilaktyczne, bacznie obserwuje swój organizm i szczepi się przeciwko chorobom zakaźnym. Jak przekonuje, szczepienia osób pełnoletnich są tak samo ważne jak dzieci, niektóre choroby bowiem częściej występują u dorosłych, a dodatkowo mają cięższy przebieg i niosą ze sobą ryzyko wielu powikłań. Julia Kamińska nie rozumie więc niechęci Polaków do szczepień ochronnych. Jej zdaniem to najlepsza inwestycja w zdrowie, więc trzeba zaufać naukowcom i lekarzom.

Problemy społeczne

Zapobieganie cyberuzależnieniom wśród dzieci wymaga dużego zaangażowania rodziców. Zakazy nie są wystarczające

W obliczu rosnącego problemu cyberuzależnień wśród nieletnich kluczową rolę w jego zapobieganiu odgrywają rodzice – uważa Anna Dela, prezeska Instytutu Człowieka Świadomego. Jej zdaniem to oni powinni jak najwcześniej ustalić swoim pociechom zasady korzystania z sieci i limity czasowe. Muszą też zapewnić dzieciom atrakcyjne formy spędzania wolnego czasu, żeby się im nie nudziło, kiedy będą offline. Rodzice często zbyt późno zauważają alarmujące sygnały, kiedy konieczna jest już konsultacja z psychologiem.

Teatr

Małgorzata Potocka: Jestem absolutnie oddana mojemu teatrowi. Jak się robi teatr z pasji, to nie trzeba odpoczywać

Twórczyni Teatru Sabat zaznacza, że prowadzenie teatru to nie tylko praca, ale także misja, która wymaga poświęcenia, a sukcesy przynoszą ogromną satysfakcję. Spektakularne rewie są efektem pasji, zaangażowania i profesjonalizmu wielu osób, a ona jest nie tylko reżyserką, choreografką i tancerką, ale także doskonałą menedżerką. Założycielka placówki podkreśla, że atmosfera, która panuje w Tatrze Sabat, sprzyja współpracy. Artyści czują się w nim jak w rodzinie i wciąż mogą doskonalić swoje umiejętności, co przekłada się na jakość przedstawień oraz na zadowolenie widzów.