Newsy

Dawid Kwiatkowski: dostaję tyle propozycji koncertów, że wiele muszę odrzucać

2015-02-26  |  06:55

Dawid Kwiatkowski ponownie ruszył w trasę koncertową promującą album „Pop & Roll”. Wokalista nie ukrywa, że w 2015 roku czeka go wyjątkowo dużo koncertów. Wielu propozycji nie mógł przyjąć ze względu na brak wolnych terminów. Nie boi się jednak nadmiaru pracy, bowiem koncerty to ulubiony element jego muzycznej kariery. 

– Te koncerty pojawiły się jak grzyby po deszczu. Obawialiśmy się troszeczkę, bo wiem jakie jest życie piosenkarza, że nigdy nie wiesz, jaki będzie sezon koncertowy. Na szczęście teraz już jestem na taki etap, że kiedy dzwonią do mojego menadżera i menadżera trasy, to często po prostu musimy odmawiać, bo nie mamy już wolnych terminów, tak trochę się chwaląc. Bardzo się cieszę, dlatego że koncerty to jest moja ulubiona rzecz w tym wszystkim, co się dzieje wokół mnie – mówi Dawid Kwiatkowski w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

W 2015 roku Dawid Kwiatkowski kontynuuje rozpoczętą jesienią trasę koncertową „Pop & Roll”. Jeszcze w lutym zagra w Rzeszowie i Lublinie, w marcu wyruszy natomiast do Olsztyna, Opola i Białegostoku. W planach ma także kilka mniejszych miejscowości. Każdy koncert to precyzyjnie przygotowane show, które ma zabrać fanów wokalisty do innego świata. Podczas koncertów Dawid Kwiatkowski prezentuje zarówno materiał z najnowszej płyty, jak i nieco starsze kawałki.

– Były już takie sytuacje, że nie mogłem już grać danego kawałka, ale z racji tego, że jest on bardzo popularny, to musiałem, bo fani na koncertach go oczekiwali. Dlatego zmieniłem aranż na bardziej rockowy, dodaliśmy trochę pauz, trochę takich „myków” i odświeżyliśmy to wszystko, tak że znów pięknie mogę wyskoczyć na scenę i zaśpiewać „Biegnijmy” czy „Na zawsze” mówi Dawid Kwiatkowski.

Wokalista powoli przygotowuje się także do sezonu wiosenno-letniego. Dla muzyków jest to czas wyjątkowo intensywnej pracy, gdy muszą rezygnować z własnych wakacji. Dlatego Dawid Kwiatkowski postanowił wybrać się na krótki urlop wczesną wiosną. 20 marca wyjeżdża na 7 dni do ciepłych krajów.

– W marcu mam siedem dni wolnego i lecę do Egiptu usmażyć dupę, to są moje wakacje. Wakacje takie, jak mają uczniowie różnych szkół, to najbardziej pracowity czas dla piosenkarzy, dlatego że wszystkie dni kurczaka, chleba i pieroga trzeba zagrać. Tak że to jest najbardziej pracowity czas mówi Dawid Kwiatkowski.

„Pop & Roll” to drugi album studyjny Dawida Kwiatkowskiego. W ciągu doby od rozpoczęcia sprzedaży przedpremierowej uzyskał on status złotej płyty. Dwa tygodnie przed premierą album pokrył się platyną. Płytę promuje singiel „Jak to?”, do którego powstał także teledysk.

 

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Media

Małgorzata Leitner: Pandemia koronawirusa miała duży wpływ na branżę rozrywkową. Wielu artystów zostało pozbawionych zarobku [DEPESZA]

W wywiadzie dla PRoto.pl menedżerka podkreśla, że kryzys i społeczna izolacja wywołane koronawirusem całkowicie zaburzyły rytm funkcjonowania zarówno branży rozrywkowej, jak i modowej. Wiele gwiazd z dnia na dzień zostało pozbawionych dochodów.  Nie udało się też zrealizować zagranicznych kontraktów, co więcej, nie wiadomo też, kiedy zostanie wznowiona ta współpraca. Leitner zapewnia jednak, że jej firma skupiła się na takiej formie działalności, dzięki której pomimo kryzysu nadal może oferować podopiecznym sporo zleceń.

 

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Farmacja

Leczenie alergii na jad owadów żądlących w dobie COVID-19 nie powinno być przerywane. Jest to terapia ratująca życie

Lekarze podkreślają, że chociaż w dobie pandemii ogranicza się procedury medyczne do minimum, to zabiegi odczulania na jad owadów są  wykonywane nadal, zgodnie ze schematem leczenia. Wynika to z tego, że traktowane są jako terapia ratująca życie. Zwykle reakcja na jad owadów żądlących, typu osy, szerszenie czy pszczoły, oznacza miejscowy obrzęk i świąd w miejscu użądlenia, jednak dla niektórych osób może skończyć się wstrząsem anafilaktycznym, który zagraża życiu. Jedynym sposobem leczenia alergii na jad owadów jest odczulanie, czyli immunoterapia alergenowa. Jej skuteczność sięga 80–90 proc.

Problemy społeczne

Nadopiekuńczość i brak konsekwencji to jedne z najczęstszych błędów wychowawczych. Współczesnym rodzicom trudno ich uniknąć [DEPESZA]

– Nie ma idealnych rodziców i wszyscy popełniają jakieś błędy – mówi psycholog, dr Iwona Krosny-Wekselberg. Jak podkreśla, współczesnym rodzicom trudno uniknąć błędów wychowawczych, chociażby z powodu pośpiechu i braku czasu, nagromadzenia sprzecznych informacji czerpanych z portali czy książek o rodzicielstwie, a czasem też przez własne doświadczenia z dzieciństwa, oczekiwania rodzinne i rady mam czy teściowych. Często powodem są też popularne wśród rodziców stereotypy – np. ten, że dzieciństwo powinno być najszczęśliwszym okresem w życiu. Takie przekonanie skutkuje roztoczeniem nad dzieckiem parasola ochronnego, co zaburza rozwój jego osobowości.

Medycyna

Zużyliśmy miliony ton maseczek i rękawiczek. Polscy naukowcy zbadają, jak bezpiecznie dla środowiska zutylizować odpady [DEPESZA]

W USA produkuje się fartuchy wielokrotnego użytku z poduszek powietrznych, które można prać nawet 50 razy. Naukowcy z Uniwersytetu w Nebrasce testują, czy światło ultrafioletowe odkazi i przedłuży żywotność masek medycznych. Wszystko po to, by zmniejszyć ilość odpadów. Maseczki czy rękawiczki, które chronią przed koronawirusem, dla środowiska mogą być dużym zagrożeniem. Polscy naukowcy angażują się w projekt badawczy UPS-Plus, który ma zbadać, w jaki sposób bezpiecznie utylizować zużyty sprzęt ochronny.