Newsy

Dzianina i wełna królują w nowej kolekcji Łukasza Jemioła na sezon jesienno-zimowy

2014-09-02  |  06:45

Aktualizacja 05-09-2014 11:40

Zdaniem Łukasza Jemioła w tym sezonie jesienno-zimowym modne są dzianinowe bluzy, wełniane swetry i obszerne płaszcze. Projektant podkreśla, że umiejętne zestawianie ze sobą ubrań pozwoli stworzyć oryginalne stylizacje zarówno do pracy, jak i na wieczorne spotkania ze znajomymi.

Łukasz Jemioł w różnoraki sposób wykorzystuje dzianinę w linii BASIC. Z tego materiału wykonane są spodnie dresowe, spódnice i bluzy.

Myślę, że ta linia daje taką kompleksowość w ubieraniu się.  Są piękne swetry,  fajne spodnie, long sleeve, bluzy i płaszcze, które uwielbiam robić, okrycia i kurtki  – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Łukasz Jemioł, projektant.

Jeśli chodzi o kolorystykę, to dominują szarości, czerń, biel i ecru.  Najmocniejszym akcentem  jest kolor żółty. Na jesienno-zimowy sezon Łukasz Jemioł proponuje także akcesoria, m.in. duże plecaki, które będą pasowały zarówno do sukienek, jak i do sportowych bluz.

Nie mam jednego faworyta w głowie, który wiedzie prym, natomiast myślę, że fajne zestawy z tej linii spowodują, że będziemy się czuć modniej jesienią – tłumaczy Łukasz Jemioł.

W linii BASIC nie mogło też zabraknąć oryginalnych T-shirtów. Projektant tłumaczy, że zależy mu na tym, by koszulki z jego pracowni były dopasowane nie tylko do różnych rodzajów sylwetki, ale także do zupełnie innych osobowości klientów.

–  Ja projektuję taki T-shirt bardzo charakterystyczny,  coś bardzo prostego, ale takiego, co powoduje, że od razu odznacza się na ulicy: czy to fajne cięcia, czy to specjalne farbowania, czy bardzo delikatne nadruki graficzne.  Generalnie w ogóle cała koncepcja oparta jest na liniach – dodaje Łukasz Jemioł.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

Dorośli nie umieją rozmawiać o dojrzewaniu ze swoimi dziećmi. Młodzi czerpią wiedzę głównie z internetu

Dojrzewanie i to, co w tym okresie dzieje się z ciałem i emocjami, to w wielu polskich domach wciąż temat tabu. Nawet jeśli rodzice i opiekunowie podejmują temat, to często się okazuje, że nie za bardzo wiedzą, jak mają o tym rozmawiać ze swoimi dziećmi. Młodzi najczęściej szukają odpowiedzi na swoje pytania i wątpliwości w internecie, jednak nie zawsze są to jakościowe treści, zgodne z aktualną wiedzą i pochodzące od wykwalifikowanych ekspertów. – Chcieliśmy stworzyć miejsce, gdzie znajdą bezpieczną wiedzę na temat wszystkiego, co się dzieje w ich ciele, głowie i duszy w tak ważnym momencie w ich życiu – mówi Olga Kwiecińska, założycielka i pomysłodawczyni Cześć Ciało.

Media

Robert El Gendy: Z Klaudią Carlos jesteśmy różni charakterologicznie, ale doskonale się uzupełniamy. Jak mam słabszy dzień, to ona przejmuje kontrolę nad rozmową lub odwrotnie

Nowi gospodarze TVP2 nie mogą się nachwalić zarówno atmosfery, jaka panuje w TVP, jak i siebie nawzajem. Robert El Gendy bardzo się cieszy z tego, że może prowadzić „Pytanie na śniadanie” z Klaudią Carlos i przekonuje, że ich duet ma duży potencjał. Na wizji doskonale się dogadują i uzupełniają, a poza kamerami  mają wiele wspólnych tematów do rozmów.

Prawo

Świadomość społeczna na temat ryzyka publikowania wizerunków dzieci w internecie nadal bardzo niska. UODO apeluje o ostrożność

Kilkaset milionów zdjęć codziennie jest publikowanych w internecie, wśród nich wiele z udziałem dzieci. Zdjęcia i wideo zamieszczają zarówno rodzice, jak i placówki oświatowe, do których dzieci uczęszczają. Materiały te, bez względu na to, z jaką intencją są publikowane, mogą trafić w niepowołane ręce i posłużyć do ataku hejterskiego na dzieci, kradzieży ich cyfrowej tożsamości, a nawet zostać wykorzystane przez osoby o skłonnościach pedofilskich. Podkreślają to eksperci UODO i Fundacji Orange w poradniku skierowanym do osób pracujących w placówkach i organizacjach działających na rzecz dzieci.