Newsy

Edyta Górniak: mieszkamy w kraju, który przygnębia. Dlatego uwielbiam satyryczną „Ściankę myśli”

2014-04-23  |  07:15
Edyta Górniak zdradza, że z przyjemnością ogląda amerykański talk-show „Jimmy Kimmel Live!”. Niezwykłe poczuciu humoru prowadzącego i niebanalny sposób prowadzenia rozmów sprawił, że program stał się jednym z najpopularniejszych w USA. Piosenkarka  żałuje, że w polskich stacjach telewizyjnych nie można obejrzeć programu na podobnym poziomie.

Przydałby nam się taki Jimmy Kimmel. Tylko wydaje mi się, że może dlatego, że mieszkamy w kraju, który przygnębia poprzez to, że nie daje perspektyw młodym ludziom i nie sprzyja rozwojowi, to mam wrażenie, że ludzie nie lubią, kiedy artyści się rozwijają. Raczej woleliby ich zatrzymać po prostu tam, w latach dziewięćdziesiątych, osiemdziesiątych i tak dalej. Lubią się przywiązywać i przyzwyczajać  – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Edyta Górniak, wokalistka.

Edyta Górniak jest także pełna uznania dla twórców cyklicznego formatu Plejady „Ścianka myśli”. Autorzy krótkich filmików próbują odgadnąć, o czym myślą polskie gwiazdy na czerwonym dywanie i bazując na różnych nagraniach, tworzą zabawne dialogi. Wokalistce, mimo że sama kilkukrotnie była bohaterką programu, podoba się poziom satyry, jaki prezentują autorzy i przyznaje, że z ciekawością ogląda nowe odcinki. Szczególnie, że rzeczywistość, która otacza Polaków, jest dla wokalistki przygnębiająca.

Uwielbiam „Ściankę myśli” i obserwuję ją od dłuższego czasu. Zawsze poprawia mi samopoczucie. Jest to zrobione ze smakiem. Uważam, że taki rodzaj żartu, satyry jest fantastyczny – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Edyta Górniak, wokalistka.

Piosenkarka podkreśla, że ceni sobie humor inteligentny i nienachlany. Jej zdaniem, dialogi w „Ściance myśli” są zabawne, ale wyważone.  

Szkoda, że tak się czasy zmieniły, że ludzie nie rozumieją dzisiaj, że plotka i żart mogą być właśnie takie: śmieszne, zabawne, nieobrażające nikogo. Każdy z nas jakoś tam siebie wyraża. I ci panowie wyłapują takie detale niesamowite, nawet zmieniając głosy. Mimo że to są głosy męskie, to kiedy naśladują kobietę, to wiadomo, że to jest ten głos. Są bardzo zdolni – mówi Edyta Górniak.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

roche_banner

Jedynka Newserii

Media

Konsument

Koszty prądu i ogrzewania pod uważniejszą kontrolą Polaków. Wielu przyspieszyło inwestycje w wymianę źródeł ciepła

Ostatni rok zmusił wielu Polaków do oszczędzania energii elektrycznej i ciepła. Różne badania pokazują, że do tej pory nie mieliśmy świadomości, w jaki sposób rozsądnie gospodarować tymi zasobami, i dopiero niedawno zaczęliśmy kontrolować takie kwestie jak wyłączanie nieużywanych sprzętów z gniazdek, utrzymywanie nieco niższej temperatury w mieszkaniu czy zakręcanie wody. Wiele osób przyspieszyło decyzję o wymianie źródła ciepła czy ociepleniu domu. Do inwestycji i oszczędności w tym obszarze motywują nas głównie wysokie rachunki, a nieco rzadziej troska o środowisko. Co istotne, duża część społeczeństwa nie wie, że główną przyczyną zanieczyszczenia powietrza są kotły na węgiel i drewno.

Farmacja

Leczenie chorób siatkówki jest w Polsce na światowym poziomie. U wielu pacjentów jednak są one wykrywane zbyt późno

AMD, czyli zwyrodnienie plamki związane z wiekiem, dotyka w Polsce ponad miliona pacjentów. Ciężka, wysiękowa postać tej choroby (nAMD) może prowadzić do szybkiej i całkowitej utraty wzroku. U wielu pacjentów choroba jest rozpoznawana zbyt późno, m.in. z tego względu, że Polacy nie mają w zwyczaju regularnego badania wzroku. Dlatego też chorzy są narażeni na stopniową utratę wzroku, mimo że w ramach programu lekowego chorzy mają dostęp do nowoczesnych terapii, a leczenie schorzeń siatkówki jest w Polsce na wysokim, światowym poziomie. – Zabiegamy o nowe leki, które przekładają się na rzadszą potrzebę poddawania się zastrzykom, ponieważ to jest wielka ulga dla pacjenta, ale również dla systemu – wskazuje Małgorzata Pacholec, prezes Stowarzyszenia Retina AMD Polska.