Newsy

Grażyna Szapołowska: na co dzień uwielbiam nosić dresowe bluzy z kapturem

2018-05-04  |  06:22

Naturalność to nurt w modzie, który aktorka ceni najbardziej. Nawet na czerwonym dywanie unika przesadnych stylizacji, na co dzień natomiast najchętniej wkłada wygodne bluzy z kapturem. Gwiazda lubi naturalne materiały, są bowiem bezpieczne dla zdrowia.

Grażyna Szapołowska ma za sobą kilka, nie zawsze udanych, eksperymentów modowych, należy jednak do kobiet, które nie lubią strojem odwracać uwagi od swojej urody. Nawet na czerwonym dywanie, na którym wciąż chętnie się pojawia, stara się zachować umiar. Gwiazda twierdzi, że na tym właśnie polega jej styl. 

Nie zabieram nigdy torebki, nie nakładam na siebie biżuterii, staram się być neutralna – mówi Grażyna Szapołowska agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Taki styl ubierania aktorka preferuje także na co dzień, gdy znajduje się z dala od blasku fleszy.

Uwielbiam dresy z kapturem, żeby przysłaniać nimi włosy i moją urodę, która już zaczyna się trochę oddalać od urody, która powinna być – mówi Grażyna Szapołowska.

Gwiazda twierdzi, że od dłuższego czasu nakłania Dorotę Goldpoint, jedną ze swoich ulubionych projektantek, do stworzenia kolekcji bluz z kapturem. Jej zdaniem projekty te powinny zostać uszyte z naturalnego jedwabiu – materiału, który projektantka wyjątkowo ceni. Powinny się także charakteryzować pięknymi, oryginalnymi kapturami.

Myślę, że to jest taki produkt, który każda kobieta będzie chciała mieć w swojej szafie – mówi Grażyna Szapołowska.

Aktorka wybiera ubrania uszyte wyłącznie z naturalnych materiałów. Podkreśla, że sztuczne tkaniny, takie jak nylon, wiskoza czy poliester, mają szkodliwy wpływ na zdrowie człowieka – skóra ludzka wchłania bowiem znaczną część substancji chemicznych wykorzystanych do produkcji materiału. Z tego względu chętnie nosi ubrania z atelier Doroty Goldpoint, która stosuje wyłącznie naturalne jedwabie, futra i wełny.

To nie jest wyrób plastikowy pochodzący z Chin czy Wietnamu, to są rzeczy rzeczywiście unikatowe i dla kobiet w moim wieku jak najbardziej eleganckie – mówi Grażyna Szapołowska.

Czytaj także

Media

Aleksander Baron: To jest pierwsza edycja „The Voice of Poland”, gdzie panel trenerski złożony jest z artystów jednego pokolenia. To będzie czuć w programie

Baron i Tomson z zespołu Afromental nie ukrywają, że bardzo zżyli się z programem „The Voice of Poland” i cieszy ich każda kolejna edycja. Ich zdaniem muzyczny talent show Dwójki cały czas zyskuje na atrakcyjności, dlatego nie ma mowy o żadnej nudzie czy powtarzalności. Jako trenerzy za każdym razem mają szansę poznawać innych uczestników, a wielu spośród nich zachwyca niebanalną barwą głosu, charyzmą i bogatą osobowością. Muzycy zachwalają także dobór jurorów w tej jubileuszowej edycji i zapewniają, że nie ma między nimi żadnych niesnasek.

Gwiazdy

Dominika Skoczylas: Gdzie się nie pojawię, tam jestem rozpoznawalna. Ale nie mam presji, że mogę być szczęśliwa tylko jako popularna aktorka

Jestem otwarta na to, co przyniesie życie – mówi aktorka. Cieszy się popularnością, jaką daje jej rola w lubianym przez widzów serialu, nie przywiązuje się jednak do roli gwiazdy. Twierdzi, że może pracować również przy mniej topowych, a nawet niszowych produkcjach.

 

Samorządy

Inteligentne systemy wideo poprawiają bezpieczeństwo w miastach. Potrafią przewidzieć zagrożenie jeszcze zanim do niego dojdzie

W ciągu ostatnich pięciu lat co piąty Polak (19 proc.) padł ofiarą kradzieży, włamania, pobicia lub napadu – wynika z ubiegłorocznego badania CBOS. Przestępczość to problem zwłaszcza dużych miast, ale jak pokazuje raport opracowany dla Ministerstwa Cyfryzacji, rozwiązania z zakresu smart city mogą ograniczyć ją nawet o 40 proc., co potwierdzają dotychczasowe wdrożenia. Jednym z rozwiązań, które pozwala zadbać o bezpieczeństwo na drogach, ulicach czy stadionach, są inteligentne systemy wideo.

Gwiazdy

Aleksandra Szwed: Ciało jest moim narzędziem pracy. Dużo się ruszam, aby utrzymać formę

Aktorka tłumaczy, że liczba obowiązków zawodowych zobowiązuje ją do bycia w ciągłym ruchu, a to z kolei zapewnia jej utrzymanie szczupłej sylwetki. By mieć dobrą kondycję, nie idzie na łatwiznę, tylko na każdym kroku wybiera takie rozwiązania, które gwarantują jej codzienną porcję ćwiczeń. Dlatego też na przykład nie jeździ windą, a wchodzi na 5. piętro po schodach. Jest także jedną z tych mam, które nie obserwują z boku, jak bawi się jej dziecko, tylko bawią się razem z nim.