Newsy

Grzegorz Skawiński: Umiem w domu naprawić cieknący kran i wymienić uszczelkę

2022-04-13  |  06:31

Z podpowiedzi w programie „Mask Singer” widzowie dowiedzieli się, że lider i wokalista zespołu Kombii nie musi na przykład korzystać z pomocy hydraulika. W awaryjnej sytuacji sam bowiem potrafi znaleźć skuteczne rozwiązanie problemu. Majsterkowanie to jego hobby, ale jak sam przyznaje, nic nie wygra z muzyką i malarstwem. Choć ta druga pasja jest mniej znana, to również jest w stanie całkowicie go pochłonąć.

Grzegorz Skawiński zaznacza, że absolutnie nie czuje się fachowcem, ale gdy tylko jest taka potrzeba, to sam potrafi poradzić sobie w domu z różnymi awariami i usterkami. To proste, ale niezbędne czynności, które niewątpliwie ułatwiają życie.

– Majsterkuję, w sumie to umiem różne rzeczy w domu naprawić: cieknący kran, wymienić uszczelkę, takie rzeczy, ale to nie jest znowu wielkie majsterkowanie. A jak byłem mały, to jeszcze sklejałem modele samolotów – mówi agencji Newseria Lifestyle Grzegorz Skawiński.

Charyzmatyczny muzyk i wirtuoz gitary rozwija również swoją inną artystyczną pasję. Jak podkreśla, z ogromną przyjemnością zasiada przed sztalugą i przenosi na płótno swoje wizje.

– Oprócz grania muzyki, która jest moją największą życiową pasją, mam też drugą, troszeczkę mniejszą siostrę – maluję obrazy – dodaje.

Podczas pandemii, kiedy nie było koncertów, artysta miał dużo więcej czasu na malowanie. Obok jego obrazów trudno przejść obojętnie. Uwagę odbiorcy niewątpliwie przykuwa mnogość barw, postaci ludzi i zwierząt, symbole, elementy etniczne i fantastyczne. Intryguje również wykorzystanie nieoczywistych surowców: folii, sznurka czy nawet tekturowej podstawki po owocach.

Prace Grzegorza Skawińskiego można było podziwiać w lipcu ubiegłego roku podczas wernisażu „Niepodległość trójkątów” w Glaza Expo-Design przy ul. Długi Targ w Gdańsku. To jeden z najbardziej rozpoznawalnych adresów związanych z działalnością kulturalną w Trójmieście.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Konsument

Problem wykorzystywania seksualnego dzieci online wymaga pilnych regulacji. To może wymagać rezygnacji w pewnym stopniu z szyfrowania korespondencji

Problem wykorzystywania seksualnego dzieci w internecie potrzebuje konkretnych regulacji – podkreślają eksperci Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. I liczą, że pojawią się one zarówno na forum krajowym, jak i unijnym. Dziś tymczasowe rozporządzenie, wprowadzając odstępstwo od przepisów UE dotyczących prywatności, daje platformom internetowym możliwość dobrowolnego wykrywania materiałów przedstawiających seksualne wykorzystywanie dzieci. Nowe propozycje przepisów na forum zakładają jednak, że zmieni się to w obowiązek. To budzi szereg pytań o prywatność i potencjalne nadużycia.

Teatr

Eliza Rycembel: Sztukę „Czułe słówka” zrobiliśmy na podstawie znanego filmu. Udało się uwspółcześnić tę historię i przenieść ją na nasze realia

Już po pierwszych przedstawieniach Eliza Rycembel i Krzysztof Dracz widzą, że bardziej współczesna teatralna wersja obsypanego Oscarami kinowego hitu sprzed 40 lat również przypadła do gustu widzom. „Czułe słówka” w reżyserii Pawła Paszta to historia wzruszająca, ale nie ckliwa, z odpowiednią dozą akcentów dramatycznych i komediowych. Spektakl opowiada o trudnej relacji nadopiekuńczej matki i córki, która czując się przytłoczona jej miłością i oczekiwaniami, decyduje się na szybkie małżeństwo i opuszczenie domu.