Newsy

Gwiazdy na co dzień lubią naturalny i delikatny makijaż

2014-10-06  |  06:50
Mówi:Katarzyna Zielińska, aktorka

Zofia Ślotała, stylistka

Tamara Arciuch, aktorka

Edyta Herbuś, tancerka, aktorka

 • MP4
 • Makijaże gwiazd wykonywane są przez profesjonalistów, którzy wiedzą, jak podkreślić urodę i sprawić, aby wypadły one dobrze w błysku fleszy. Na co dzień wiele z nich woli jednak delikatny make-up i stonowane kolory.

  Katarzyna Zielińska, znana m.in. z serialu „Klan”, podkreśla, że lubi pracować z zaufanymi wizażystami.

  Bezpiecznie czuję się w sprawdzonym makijażu. Słucham, co jest teraz modne, czego warto używać i co należy zmienić. Natomiast jeśli mnie znacie, to wiecie, że zawsze staram się, żeby było świetliście i żeby makijaż był lekki – powiedziała Katarzyna Zielińska w rozmowie z Agencją Informacyjną Newseria Lifestyle podczas Sephora Trend Report na jesień-zima 2014/2015.

  Zofia Ślotała, była modelka, na co dzień się nie maluje. Zależy jej na tym, by nie popełniać błędów makijażowych. Jako stylistka uważa, że każda kobieta ubierając się, powinna przywiązywać wagę również do makijażu.

  Mój ulubiony makijaż jest bardzo delikatny. Zawsze mam podkreślone bronzerem policzki i złoty cień do powiek, który wyciąga niebieski kolor moich oczu. Jak nakładam czerwoną szminkę, czuję się sexy. Jako robię sobie smoky eye, czuję się pewniejsza siebie. Myślę, że możemy właśnie to wykorzystywać, żeby wpływać na to, jak się czujemy, czy jesteśmy w bojowym, czy w romantycznym nastroju i to jest dopełnienie stylizacji – powiedziała Zosia Ślotała podczas prezentacji trendów w makijażu na jesień i zimę w perfumerii Sephora.

  Dodaje, że przypomina sobie jedynie wpadki dotyczące ubioru, ale nie makijażu, bo ufa swoim stałym wizażystom.

  Często chodzę w ogóle bez makijażu albo w tzw. make-up no make-up, czyli mam bardzo delikatny makijaż, żeby tylko mieć ładną skórę i rzęsy – tłumaczy stylistka.

  Tamara Arciuch, aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, znana m.in. z serialu „M jak miłość” i programu „Taniec z gwiazdami”, poza planem filmowym i deskami teatrów wybiera naturalny i delikatny makijaż.

  Na co dzień lubię wyglądać naturalnie, nie lubię takiej zmalowanej twarzy i bardzo dużej ilości podkładu. Używam dobrego podkładu, transparentnego, delikatnego, nie przesadzam z pudrem, troszkę różu, błyszczyk, tusz do rzęs i właściwie to jest taki makijaż, który powoduje, że czuję się świeżo, młodo i naturalnie – mówi Tamara Arciuch.

  Dodaje, że chociaż czasem pozwala sobie na nieco szaleństwa, to zwykle na wyjścia wieczorowe maluje ją zaufana makijażystka.

  Jestem otwarta na eksperymenty. Mam spore oczy, więc można tam wymalować różne kolory i dać upust fantazji. Czasami też maluję się sama na wyjścia i wtedy raczej stawiam na eyeliner i kolor na usta, bo to się zawsze sprawdza – tłumaczy aktorka.

  Zdarza się, że aktorzy nie dobiorą dobrze makijażu lub nie dopracują go, jak np. Angelina Jolie, która na premierze filmu „The normal heart” miała na twarzy smugi nierozprowadzonego białego pudru. Polskim gwiazdom też zdarza się usłyszeć niepochlebne słowa.

  Kiedyś zostałam skrytykowana za makijaż. Oczywiście, jak ktoś ma mąkę na twarzy, to jest sprawa ewidentna, natomiast kwestia takiego czy innego makijażu zależy już od ludzi, którzy krytykują. Kiedyś mój makijaż poddano wiwisekcji, ale uważam, że był bardzo ładny i zupełnie nie wiem, dlaczego został skrytykowany. Był bardzo wyrazisty, miałam pomarańczowo-czerwone usta i oko w beżach, napisali jednak, że miałam kontrowersyjny makijaż – mówi Tamara Arciuch.

  Edyta Herbuś, tancerka i aktorka, uczestniczka „Tańca z gwiazdami” i „Jak oni śpiewają”, lubi malować się sama i eksperymentować. Uważa, że umiejętne dobranie podkładu jest w sztuce makijażu najważniejsze.

  Dla mnie pewnikiem w makijażu jest dobry podkład i lepiej, gdy jest go mniej niż więcej. Jak jest dobry podkład i czyściutka cera, to bez względu na to, czy wymodelujemy sobie oko, czy zrobimy kreskę, czy postawimy na usta, twarz zawsze wygląda dobrze. Ważne jest tylko to, co chcemy podkreślić. Myślę, że nieumiejętne dopasowanie podkładu jest chyba największą katastrofą – mówi tancerka.

   

  Czytaj także

  Kalendarium

  Więcej ważnych informacji

  Jedynka Newserii

  Jedynka Newserii

  Media

  Katarzyna Dowbor: Niektórym bohaterom programu „Nasz nowy dom” pomagam do dziś. A moje nazwisko otwiera drzwi, których inaczej nie można otworzyć

  Prezenterka przyznaje, że historia wielu bohaterów programu „Nasz nowy dom” poruszyła ją do tego stopnia, że postanowiła im pomagać także na własną rękę, już poza kamerami. I mimo że teraz nie jest już związana z tym formatem Polsatu, to nadal ma kontakt z niektórymi uczestnikami i wspiera ich, jak tylko może. Katarzyna Dowbor podkreśla, że dużą satysfakcje daje jej to, że ktoś chętnie korzysta z jej rad i życiowego doświadczenia. Ma też żal do władz Polsatu, że nadal nie poznała powodów ich decyzji dotyczącej zmiany gospodyni programu, który tworzyła od podszewki.

  Prawo

  Sztuczna inteligencja w nieodpowiednich rękach może stanowić poważne zagrożenie. Potrzebna jest większa świadomość twórców i użytkowników oraz twarde regulacje

  Wykorzystanie sztucznej inteligencji do manipulowania ludźmi przyjmuje namacalną postać, jak deepfake, ale może się odbywać także dużo subtelniej, na przykład poprzez podsuwanie odpowiednich treści w wyszukiwarce. – Odwoływanie się w pewnych aspektach do kwestii etycznego stosowania tej technologii to za mało, jeśli w ślad za tym nie idą odpowiednie regulacje – oceniają eksperci. Amnesty International przewiduje, że sztuczna inteligencja wykorzystywana bez kontroli i stabilnych ram prawnych może doprowadzić do nasilenia naruszeń praw człowieka, zwłaszcza w obliczu konfliktów zbrojnych i przez reżimy kontrolujące życie obywateli.

  Podróże

  Sebastian Wątroba: Uwielbiamy wakacje nad Bałtykiem. Aby spędzić je pod palmami, wcale nie musimy wyjeżdżać do ciepłych krajów, wystarczy przyjechać do Międzyzdrojów

  Aktor zaznacza, że uwielbia spędzać wakacje nad polskim morzem, a szczególnie upodobał sobie Międzyzdroje. Kiedy więc ma wolną chwilę, to nie traci czasu na przeglądanie zagranicznych ofert, tylko stawia na sprawdzone miejscówki i zabiera swoich bliskich właśnie do tego niezwykłego miasta położonego na zachodnim wybrzeżu Bałtyku. Sebastian Wątroba jednym tchem wylicza atrakcje, jakie czekają na turystów w tym kurorcie, i zachęca wszystkich jeszcze niezdecydowanych, by zaplanowali tam urlop.