Newsy

Gwiazdy na co dzień lubią naturalny i delikatny makijaż

2014-10-06  |  06:50
Mówi:Katarzyna Zielińska, aktorka

Zofia Ślotała, stylistka

Tamara Arciuch, aktorka

Edyta Herbuś, tancerka, aktorka

  • MP4
  • Makijaże gwiazd wykonywane są przez profesjonalistów, którzy wiedzą, jak podkreślić urodę i sprawić, aby wypadły one dobrze w błysku fleszy. Na co dzień wiele z nich woli jednak delikatny make-up i stonowane kolory.

    Katarzyna Zielińska, znana m.in. z serialu „Klan”, podkreśla, że lubi pracować z zaufanymi wizażystami.

    Bezpiecznie czuję się w sprawdzonym makijażu. Słucham, co jest teraz modne, czego warto używać i co należy zmienić. Natomiast jeśli mnie znacie, to wiecie, że zawsze staram się, żeby było świetliście i żeby makijaż był lekki – powiedziała Katarzyna Zielińska w rozmowie z Agencją Informacyjną Newseria Lifestyle podczas Sephora Trend Report na jesień-zima 2014/2015.

    Zofia Ślotała, była modelka, na co dzień się nie maluje. Zależy jej na tym, by nie popełniać błędów makijażowych. Jako stylistka uważa, że każda kobieta ubierając się, powinna przywiązywać wagę również do makijażu.

    Mój ulubiony makijaż jest bardzo delikatny. Zawsze mam podkreślone bronzerem policzki i złoty cień do powiek, który wyciąga niebieski kolor moich oczu. Jak nakładam czerwoną szminkę, czuję się sexy. Jako robię sobie smoky eye, czuję się pewniejsza siebie. Myślę, że możemy właśnie to wykorzystywać, żeby wpływać na to, jak się czujemy, czy jesteśmy w bojowym, czy w romantycznym nastroju i to jest dopełnienie stylizacji – powiedziała Zosia Ślotała podczas prezentacji trendów w makijażu na jesień i zimę w perfumerii Sephora.

    Dodaje, że przypomina sobie jedynie wpadki dotyczące ubioru, ale nie makijażu, bo ufa swoim stałym wizażystom.

    Często chodzę w ogóle bez makijażu albo w tzw. make-up no make-up, czyli mam bardzo delikatny makijaż, żeby tylko mieć ładną skórę i rzęsy – tłumaczy stylistka.

    Tamara Arciuch, aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, znana m.in. z serialu „M jak miłość” i programu „Taniec z gwiazdami”, poza planem filmowym i deskami teatrów wybiera naturalny i delikatny makijaż.

    Na co dzień lubię wyglądać naturalnie, nie lubię takiej zmalowanej twarzy i bardzo dużej ilości podkładu. Używam dobrego podkładu, transparentnego, delikatnego, nie przesadzam z pudrem, troszkę różu, błyszczyk, tusz do rzęs i właściwie to jest taki makijaż, który powoduje, że czuję się świeżo, młodo i naturalnie – mówi Tamara Arciuch.

    Dodaje, że chociaż czasem pozwala sobie na nieco szaleństwa, to zwykle na wyjścia wieczorowe maluje ją zaufana makijażystka.

    Jestem otwarta na eksperymenty. Mam spore oczy, więc można tam wymalować różne kolory i dać upust fantazji. Czasami też maluję się sama na wyjścia i wtedy raczej stawiam na eyeliner i kolor na usta, bo to się zawsze sprawdza – tłumaczy aktorka.

    Zdarza się, że aktorzy nie dobiorą dobrze makijażu lub nie dopracują go, jak np. Angelina Jolie, która na premierze filmu „The normal heart” miała na twarzy smugi nierozprowadzonego białego pudru. Polskim gwiazdom też zdarza się usłyszeć niepochlebne słowa.

    Kiedyś zostałam skrytykowana za makijaż. Oczywiście, jak ktoś ma mąkę na twarzy, to jest sprawa ewidentna, natomiast kwestia takiego czy innego makijażu zależy już od ludzi, którzy krytykują. Kiedyś mój makijaż poddano wiwisekcji, ale uważam, że był bardzo ładny i zupełnie nie wiem, dlaczego został skrytykowany. Był bardzo wyrazisty, miałam pomarańczowo-czerwone usta i oko w beżach, napisali jednak, że miałam kontrowersyjny makijaż – mówi Tamara Arciuch.

    Edyta Herbuś, tancerka i aktorka, uczestniczka „Tańca z gwiazdami” i „Jak oni śpiewają”, lubi malować się sama i eksperymentować. Uważa, że umiejętne dobranie podkładu jest w sztuce makijażu najważniejsze.

    Dla mnie pewnikiem w makijażu jest dobry podkład i lepiej, gdy jest go mniej niż więcej. Jak jest dobry podkład i czyściutka cera, to bez względu na to, czy wymodelujemy sobie oko, czy zrobimy kreskę, czy postawimy na usta, twarz zawsze wygląda dobrze. Ważne jest tylko to, co chcemy podkreślić. Myślę, że nieumiejętne dopasowanie podkładu jest chyba największą katastrofą – mówi tancerka.

     

    Czytaj także

    Kalendarium

    Więcej ważnych informacji

    Jedynka Newserii

    Jedynka Newserii

    Edukacja

    Dorośli nie umieją rozmawiać o dojrzewaniu ze swoimi dziećmi. Młodzi czerpią wiedzę głównie z internetu

    Dojrzewanie i to, co w tym okresie dzieje się z ciałem i emocjami, to w wielu polskich domach wciąż temat tabu. Nawet jeśli rodzice i opiekunowie podejmują temat, to często się okazuje, że nie za bardzo wiedzą, jak mają o tym rozmawiać ze swoimi dziećmi. Młodzi najczęściej szukają odpowiedzi na swoje pytania i wątpliwości w internecie, jednak nie zawsze są to jakościowe treści, zgodne z aktualną wiedzą i pochodzące od wykwalifikowanych ekspertów. – Chcieliśmy stworzyć miejsce, gdzie znajdą bezpieczną wiedzę na temat wszystkiego, co się dzieje w ich ciele, głowie i duszy w tak ważnym momencie w ich życiu – mówi Olga Kwiecińska, założycielka i pomysłodawczyni Cześć Ciało.

    Media

    Robert El Gendy: Z Klaudią Carlos jesteśmy różni charakterologicznie, ale doskonale się uzupełniamy. Jak mam słabszy dzień, to ona przejmuje kontrolę nad rozmową lub odwrotnie

    Nowi gospodarze TVP2 nie mogą się nachwalić zarówno atmosfery, jaka panuje w TVP, jak i siebie nawzajem. Robert El Gendy bardzo się cieszy z tego, że może prowadzić „Pytanie na śniadanie” z Klaudią Carlos i przekonuje, że ich duet ma duży potencjał. Na wizji doskonale się dogadują i uzupełniają, a poza kamerami  mają wiele wspólnych tematów do rozmów.

    Prawo

    Świadomość społeczna na temat ryzyka publikowania wizerunków dzieci w internecie nadal bardzo niska. UODO apeluje o ostrożność

    Kilkaset milionów zdjęć codziennie jest publikowanych w internecie, wśród nich wiele z udziałem dzieci. Zdjęcia i wideo zamieszczają zarówno rodzice, jak i placówki oświatowe, do których dzieci uczęszczają. Materiały te, bez względu na to, z jaką intencją są publikowane, mogą trafić w niepowołane ręce i posłużyć do ataku hejterskiego na dzieci, kradzieży ich cyfrowej tożsamości, a nawet zostać wykorzystane przez osoby o skłonnościach pedofilskich. Podkreślają to eksperci UODO i Fundacji Orange w poradniku skierowanym do osób pracujących w placówkach i organizacjach działających na rzecz dzieci.