Newsy

Gwiazdy przyznają, że najwięcej energii do działania dają im ich własne dzieci

2014-05-26  |  07:00
Mówi:Natasza Urbańska (aktorka)
Omenaa Mensah (prezenterka)
Anna Głogowska (tancerka)
 • MP4
 • Macierzyństwo nie musi oznaczać końca kariery – przekonują gwiazdy polskiego show-biznesu. Dla Omeny Mensah, Nataszy Urbańskiej i Anny Głogowskiej to właśnie dzieci są źródłem energii do pracy zawodowej i inspiracji twórczej. Gwiazdy przyznają, że narodziny dzieci zmieniły ich sposób postrzegania świata i są źródłem największej życiowej satysfakcji. 

  Bycie matką to ogromna odpowiedzialność. Gwiazdy często stają przed dylematem: rodzina czy kariera? Aktorka i wokalistka Natasza Urbańska postanowiła zaryzykować i nie żałuje swojej decyzji.

  Kobieta staje się pełniejsza, będąc matką. Na początku nogami i rękami wzbraniasz się, żeby nie zajść w ciążę, bo to wszystko pokomplikuje, a nagle okazuje się, że można pogodzić te wszystkie rzeczy – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Natasza Urbańska.

  Gwiazda przyznaje, że dziecko jest jej życiowym priorytetem, a odkąd została matką, kariera zeszła na dalszy plan. Urbańska podkreśla jednak, że bycie matką nie oznacza konieczności rezygnacji z pracy i samorealizacji.

  Fantastyczne jest to, że mogę, będąc matką, realizować się jako artystka. Mogę też założyć własny biznes i temu poświęcić także dużo czasu. To wszystko można pogodzić. Najważniejsze jest dla mnie tworzyć rodzinę, będę o nią walczyć jak lwica – dodaje aktorka.

  Tancerka Anna Głogowska również przyznaje, że macierzyństwo zmienia sposób myślenia kobiety i jej życiowe priorytety. Gwiazda twierdzi, że bycie matką zwiększyło jej dystans do codziennych problemów i uwrażliwiło na problemy drugiego człowieka. Sprawiło także, że jest bardziej dojrzałą artystką.

  Te rączki zarzucone na szyi to jest coś, co jest w stanie poprawić humor nawet najbardziej zepsuty ze względów zawodowych czy nawet prywatnych. Macierzyństwo to dla mnie przyjemność. I powoduje również, że w pracy ma się zupełnie inne podejście do tego, co się robi. Nawet do jakichś takich swoich, związanych ze sztuką, z kreowaniem nowych pomysłów rzeczy. Zawsze patrzy się już przez pryzmat troszkę doroślejszej osoby  – podkreśla Głogowska.

  Gwiazdy, które zostały matkami, porównują swoje relacje z dziećmi do tych, które istniały pomiędzy nimi a ich własnymi matkami. Prezenterka Omenaa Mensah podkreśla, że z matką łączyła ją przyjaźń, która nie osłabła do dziś. Matka jest dla znanej prezenterki największym wsparciem zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.

  Życzę wszystkim młodym dziewczynom i kobietom takiej relacji, jaką mam ze swoją mamą. Mama jest naprawdę największą powierniczką moich sekretów. Wie na mój temat prawie wszystko. Oczywiście jest też fajne, że potrafi mnie skrytykować, nakrzyczeć jak trzeba, ale też przytulić, ukochać, pogratulować –  zwierza się Omenaa Mensah.

  Prezenterka przyznaje, że ze swoją córką nie może odtworzyć takiej przyjacielskiej relacji.

  Z Vanessą jest tak, że ona jest na tyle mocną osobowością i na tyle dużo chce sobie pozwalać, że jednak muszę trzymać ją w ryzach. Gdy tylko odpuszczam tej relacji mama-córka, to ona zaraz oczywiście stara się to wykorzystywać. Vanessa jest dla mnie bardzo ważna, ale jest zupełnie innym dzieckiem niż ja. I muszę bardziej traktować jako dziecko niż jako przyjaciółkę – dodaje Omenaa Mensah.

  Czytaj także

  Więcej ważnych informacji

  Muzyka

  Anna Wyszkoni: 25 lat mojej artystycznej drogi to był przepiękny czas sukcesów i wielu przebojów. Były też momenty trudne i ryzykowne

  Z okazji jubileuszu 25-lecia pracy artystycznej piosenkarka przygotowała dla swoich fanów płytę, na której znalazły się jej największe przeboje. Utwory, które fani dobrze znają i razem z nią śpiewają na koncertach. Selekcja nie była prostym zadaniem, bo Anna Wyszkoni ma na swoim koncie dziesiątki hitów, które zdobyły uznanie słuchaczy. „Nieznośna Lekkość Hitu” to sentymentalna podróż pełna wrażliwości, pasji, miłości i spełnienia, ale także gorzkich doświadczeń życiowych i słabości, które zdarzają się każdemu

  Podróże

  Robert Gonera: Trzeba opanować chaos reklamowy szpecący krajobraz miast, zadbać o zabytki i chronić zieleń. Nawet małe gesty ekologiczne i estetyczne mają znaczenie

  Zdaniem ambasadora akcji „Krajobraz Mojego Miasta” to do nas należy decyzja, w jakim otoczeniu chcemy żyć i w jaki sposób powinniśmy zadbać o dziedzictwo kulturowe zostawione nam przez poprzednie pokolenia. Nieprzemyślane inwestycje, pochopne usuwanie zieleni z ulic i placów, tandetne wykonawstwo, szpecące banery reklamowe, brak poszanowania dla wartości krajobrazowych, lekceważenie przepisów oraz złe gospodarowanie przestrzenią – to wszystko ma niebagatelny wpływ na wygląd miejsc, w których mieszkamy.

  Konsument

  Budownictwo drewniane może zyskać na zmianach w prawie. Możliwy nawet trzykrotny wzrost liczby oddawanych domów z drewna

  Możliwość budowania domów do 70 mkw. powierzchni bez konieczności uzyskania pozwolenia może pozytywnie wpłynąć na branżę budownictwa drewnianego. – Szacujemy, że rocznie liczba domów drewnianych oddawanych do użytku wzrośnie z 950 do 2,5 tys. – mówi Tomasz Szlązak, prezes spółki Polskie Domy Drewniane. Tym bardziej że średnia powierzchnia dziś stawianych domów, choć dziś wynosi trochę więcej niż 70 mkw., to jednak systematycznie spada. Budownictwo drewniane będzie zyskiwać na popularności także w obliczu spodziewanych regulacji na poziomie unijnym dotyczących redukcji śladu węglowego w branży.