Newsy

Agata Biernat: Ładne dziewczyny często odbierane są tylko przez pryzmat urody. Ale jeśli mają do zaoferowania coś więcej, nie muszą się martwić

2020-03-02  |  06:12

Zdaniem Miss Polonii 2017 nie można popadać w skrajności w kwestii tego, że miss postrzegane są tylko przez pryzmat urody. Jeśli bowiem piękna kobieta ma do zaoferowania coś więcej, ujmuje sposobem bycia, ma swoje zainteresowania i życiowe cele, to zupełnie nie powinna się przejmować zgryźliwymi opiniami innych.

Agata Biernat przyznaje, że piękne kobiety często są odbierane przez otoczenie jako te, które nie mają zbyt wiele do powiedzenia, a w życiu nadrabiają ładną buzią i zgrabną sylwetką.

– Ładne dziewczyny chyba tak mają, że czasami są odbierane tylko przez pryzmat bycia ładną. I niezależnie od tego, czy są miss, czy nie, to i tak muszą  udowadniać, że mają nie tylko urodę. Jednak jeśli mamy coś więcej do zaoferowania, to myślę, że nie ma się czym martwić – mówi agencji Newseria Lifestyle Agata Biernat, Miss Polonia 2017.

W większości przypadków rzeczywistość nie ma nic wspólnego ze stereotypami, ponieważ dziewczyny, które startują w konkursie miss, na co dzień studiują, rozwijają swoje pasje i są bardzo wartościowymi osobami. To tylko chwilowa odskocznia od rzeczywistości. Ewentualna wygrana co prawda może im pomóc w życiu, ale i bez niej świetnie sobie poradzą. Agata Biernat wspomina, że w czasie, kiedy nosiła koronę, nie czuła, że jest wyjątkowo odbierana przez otoczenie.

– Nie przypominam sobie, żebym przez ten rok spotykała się z sytuacjami, że ktoś mnie odbiera jako ładną dziewczynę i to wszystko. Nie odczułam wiec tego bardziej niż przed zdobyciem tytułu miss – mówi.

Miss Polonia 2017 przyznaje, że nigdy nie zastanawiała się, jak potoczyłoby się jej życie, gdyby nie wygrana w konkursie.

– Ciężko mi na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ brałam udział w konkursie Miss Polonia 10 lat wcześniej, gdzie zdobyłam tytuł pierwszej wicemiss. Po 10 latach postanowiłam spróbować drugi raz i liczyłam na to, że uda się wygrać tę koronę. Więc nie wiem, może bym spróbowała trzeci i wtedy by się udało – mówi Agata Biernat.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Sebastian Karpiel-Bułecka: Jurorowanie to nie jest proste zadanie, ale bardzo mnie to rajcuje. Staram się być sprawiedliwy, szczery i rzetelny

Nowy juror w programie „Must Be the Music” podkreśla, że ta rola jest dla niego niezwykłą przygodą, bo dzięki niej nie tylko może odkrywać młode talenty, ale także nieznane dotąd aspekty swojej kariery artystycznej. Ocenianie uczestników nie jest prostą sprawą, ale Sebastian Karpiel-Bułecka nie chce nikomu dawać złudnych nadziei i chwalić kogoś tylko po to, żeby nie zrobić mu przykrości. Wokalista wychodzi z założenia, że jeśli ktoś decyduje się na udział w tym programie, to musi być przygotowany na każdą ocenę, nawet tę najbardziej surową.

Prawo

Nałóg nikotynowy wśród nieletnich zaczyna się najczęściej od e-papierosów. Przyciągają ich słodkie, owocowe smaki tych produktów

Co czwarty uczeń ma za sobą inicjację nikotynową, a dla większości z nich pierwszym produktem, po jaki sięgnęli, był e-papieros. Zdecydowana większość uczniów używających nikotyny korzysta właśnie z e-papierosów, a prawie połowa nie ma problemu z ich zakupem – wskazują nowe badania przeprowadzone z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia. Eksperci podkreślają, że niebezpiecznym produktem, z uwagi na ryzyko uzależnienia behawioralnego, są także e-papierosy beznikotynowe. Trwają prace nad przepisami, które m.in. zakażą ich sprzedaży nieletnim.

Ochrona środowiska

Futra z negatywnym wpływem na środowisko na każdym etapie produkcji. Wiąże się z 400-krotnie większym zużyciem wody niż poliestru

Biznes futrzarski ma negatywny wpływ na środowisko naturalne – podkreślają eksperci Stowarzyszenia Otwarte Klatki. Hodowle powodują zatrucie wód i gleb oraz są zagrożeniem dla bioróżnorodności. Z kolei produkcja futra z norek, lisów i jenotów generuje znacznie większe niż bawełna czy poliester emisje gazów cieplarnianych, zużycie wody i zanieczyszczenie wody. 25 listopada obchodzimy Dzień bez Futra, który ma zwrócić uwagę na cierpienie zwierząt hodowanych na potrzeby przemysłu futrzarskiego oraz promować etyczne i ekologiczne wybory w modzie.