Newsy

Anna Czartoryska zagra w kolejnej serii „Nad rozlewiskiem”. "Widzowie bardzo cenią ciepłą, rodzinną i wakacyjną atmosferę serialu"

2017-05-24  |  06:41

Anna Czartoryska przyznaje, że z dużą przyjemnością wraca na plan kolejnej części sagi „Nad rozlewiskiem”. Jej satysfakcja jest jeszcze większa ze względu na fakt, że widzowie tęsknili za bohaterami i domagali się kontynuacji serialu. Zdjęcia rozpoczną się już 6 czerwca, a aktorka nadal będzie się wcielać w postać uroczej Pauli. Nowe odcinki będzie możne oglądać na antenie telewizyjnej Jedynki od września.

Dotychczas powstało pięć serii sagi „Nad rozlewiskiem”. Pierwsze oparte były na bestsellerowych książkach Małgorzaty Kalicińskiej, a do ostatnich scenariusz pisali już wyłącznie scenarzyści. To ciepła, pełna optymizmu, humoru i życiowej mądrości opowieść o życiu trzech pokoleń kobiet, które swoje szczęście odnalazły na Mazurach.

– Kręcimy kolejną część „Domu nad rozlewiskiem”, będzie nazywała się „Pensjonat nad rozlewiskiem”. Bardzo się cieszę. To będzie wielki powrót tego serialu i już wszyscy nie możemy się doczekać kolejnego spotkania – mówi agencji Newseria Anna Czartoryska, aktorka.

Zdjęcia realizowane będą od czerwca do sierpnia w Ostródzie i okolicach. Łącznie ekipa filmowa spędzi na planie 65 dni. Serial ma trafić do jesiennej ramówki TVP1, a pierwszy odcinek widzowie obejrzą już 3 września. W rolach głównych wystąpią Joanna Brodzik, Olga Frycz, Anna Czartoryska, Piotr Grabowski i Jerzy Szejbal.

– Gram tę samą rolę – Paulę. Kiedy już niektóre osoby dowiedziały się, że ten serial będzie, to dostaję bardzo dużo, bardzo ciepłych wiadomości od fanów tego serialu. Okazuje się, że oni wszyscy bardzo tęsknili i czekali na nasz powrót. Myślę, że to wynika na pewno z pięknych widoków, z pięknych Mazur, z tego, że panuje tam taka ciepła, wakacyjna, rodzinna atmosfera, i wiem, że widzowie sobie to bardzo cenią – podkreśla Anna Czartoryska.

Piątą część sagi „Cisza nad rozlewiskiem”, którą TVP1 emitowała na przełomie 2014 i 2015 roku, średnio oglądało 3,79 mln widzów.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Edukacja

W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.

Psychologia

Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.