Newsy

Anna Mucha: kobieta może zmieniać świat, rodząc dzieci

2014-04-17  |  07:10
Anna Mucha kończy urlop macierzyński i wraca do pracy. Na swoim blogu aktorka publikuje rady dla przyszłych matek i zwierza się ze swoich doświadczeń związanych z porodem. Według niej doskonałym rozwiązaniem dla młodych mam są przedszkola znajdujące się przy zakładach pracy.

Anna Mucha podkreśla, że w dużej mierze od młodych mam zależy, jak chcą poprowadzić swoją karierę. Mucha tłumaczy, że każda kobieta powinna zmieniać swój świat małymi krokami.

Kobieta może zmieniać mały świat, uśmiechając się do innych ludzi. Może zmieniać świat, rodząc dzieci. Może iść na barykady i prowadzić lud na barykady. Co się komu podoba – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Anna Mucha.

Aktorka jest zdania, że każda kobieta zasługuje na to, aby po urodzeniu dziecka mieć możliwości dalszego rozwoju i pracy. Przyznaje, że sama może liczyć na pomoc ze strony swoich pracodawców. Według niej przedszkola przy zakładach pracy to świetne rozwiązanie i komfort dla matek.

Przedszkola przy pracy to propozycja, z której z przyjemnością skorzystałyby wszystkich kobiet, które mają dzieci. Każdy z nas zasługuje na to, żeby jak najgodniej funkcjonować, dlaczego mielibyśmy sobie tego odmawiać – tłumaczy aktorka.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Iga Baumgart-Witan: To jest ostatni rok mojej kariery. Na emeryturze chciałabym się zająć sportem niezawodowym, może zakocham się w telewizji

Ponad dwie dekady swojego życia biegaczka poświęciła sportowi. Nie ukrywa, że w niektórych momentach bardzo trudno było jej pogodzić sferę prywatną z intensywnymi treningami i wyjazdami na zawody, ale zawsze mogła liczyć na wsparcie i pomoc ze strony męża. Na bieżni spędzała dużo czasu i jak zauważyła, bardzo ucierpiały na tym jej relacje przyjacielskie i koleżeńskie. Wkrótce Iga Baumgart-Witan kończy karierę. Zamierza jednak nadal działać w sporcie, szkolić innych i współpracować z klubami. Kusi ją też telewizja.

Media

Problem patotreści w internecie narasta. Potrzebna edukacja dzieci, rodziców i nauczycieli

Co czwarty nastolatek (26 proc.) ogląda w sieci tzw. patostreamy, wulgarne, obsceniczne i nacechowane przemocą widowiska lub transmisje internetowe nadawane na żywo w serwisach streamingowych i mediach społecznościowych – wynika z raportu NASK „Nastolatki 3.0”. To zjawisko mające na młodych ludzi negatywny wpływ wciąż zyskuje na znaczeniu w przestrzeni internetowej, a prawo nie nadąża za rozwojem technologii. Specjaliści zauważają, że nie jest to tylko chwilowa moda, ale poważny problem społeczny, który wymaga zintegrowanych działań edukacyjnych i informacyjnych.

Media

Adam Kszczot: Bardzo żałuję, że nie da się drugi raz wystartować w „Tańcu z gwiazdami”. W tym roku planuję za to z żoną pójść na kurs tańca

Biegacz zapewnia, że doskonale czuje się na parkiecie i choć musi jeszcze popracować nad techniką, to taniec sprawia mu mnóstwo przyjemności, poprawia nastrój i dodaje pozytywnej energii. Wiosną ubiegłego roku Adama Kszczota można było oglądać w „Tańcu z gwiazdami”. Partnerowała mu Katarzyna Vu Manh. Niestety jego przygoda z formatem trwała bardzo krótko.