Newsy

Conrado Moreno: praca w Studiu Lotto to dla mnie szkoła warsztatu zawodowego

2016-01-22  |  06:45

Bycie prezenterem w Studiu Lotto to dla Conrado Moreno przede wszystkim sposób na doskonalenie umiejętności zawodowych. Mimo pięcioletniego doświadczenia wciąż przy każdym wydaniu towarzyszy mu stres. Wynika to przede wszystkim z nieprzewidywalności programu nadawanego na żywo.

Do grona prowadzących losowania w Studiu Lotto Conrado Moreno dołączył w kwietniu 2011 roku. Zaczynał od strony internetowej Totalizatora Sportowego, a niecały miesiąc później pojawił się także na antenie TVP. Prezenter twierdzi, że przez minione pięć lat w roli Pana Lotto nauczył się bardzo wiele o pracy na wizji.

Pracuję w studio Lotto od ponad 5 lat jako jeden z prezenterów. To dla mnie przede wszystkim ogromny warsztat pracy, szkoła zawodowa – mówi Conrado Moreno agencji informacyjnej Newseria Lifestyle. 

Program Studio Lotto nadawany jest codziennie na antenie TVP Info. Każde wydanie, trwające ok. 10 minut, prowadzą dwie osoby. Conrado Moreno twierdzi, że choć pojawia się na antenie na krótko, to każdemu programowi nadal towarzyszy dość duży stres. Twierdzi, że zawsze musi być perfekcyjnie przygotowany na różne sytuacje, które mogą mieć miejsce podczas programu nadawanego na żywo.

Świadomość tego, że zasiadają przed telewizorami ludzie, którzy czekają na ten uśmiech swojego szczęścia, daje bardzo duże poczucie obowiązku, ale też jest pewną presją – mówi Conrado Moreno. 

Ojciec Conrado Moreno jest Hiszpanem, a matką Polka. Prezenter urodził się w Madrycie i całe dzieciństwo spędził w ojczystym kraju swojego ojca. Dopiero w wieku 12 lat wraz z rodziną przeprowadził się na stałe do Polski. Zaznacza, że w Hiszpanii loteria jest równie popularna jak w Polsce i stanowi istotny element życia Hiszpanów.

– Ludzie grają od wielu lat. Proszę sobie wyobrazić, że ta narodowa loteria w Hiszpanii ma miejsce nieprzerwanie od XVIII wieku – mówi Conrado Moreno. 

W gronie prowadzących Studio Lotto znajduje się obecnie osiem osób. Oprócz Conrado Moreno są to m.in. Maria Zwierzyńska, Janusz Laskowski, Magda Mergiel i Renata Molenda.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Problemy społeczne

Wzrost udziału kobiet we władzach spółek z WIG140 rozczarowująco niski. Co piąta firma ma zarząd i radę nadzorczą w męskim składzie

18,4 proc. – taki udział w radach nadzorczych i zarządach 140 spółek giełdowych miały kobiety na koniec 2024 roku. Z badania 30% Club Poland wynika, że odsetek ten wzrósł zaledwie o 0,4 proc. w porównaniu do sytuacji rok wcześniej. Spadki zanotowali dotychczasowi liderzy, czyli m.in. sektor finansowy i spółki z indeksu WIG20, za to solidny progres zrobiły średnie spółki z mWIG40. Autorzy badania podkreślają, że rozczarowujące rezultaty wskazują na potrzebę podjęcia różnorodnych działań, by wspierać różnorodność we władzach firm.

IT i technologie

Wykrywalność wrodzonych wad serca u płodów wciąż niewielka. Wsparciem dla kardiologii prenatalnej będzie sztuczna inteligencja

Wykrycie wad wrodzonych serca u płodu pozwala na szybkie wdrożenie leczenia i doprowadzenie do urodzenia dziecka, które będzie miało dużo lepsze rokowania. W Polsce znacząco poprawia się skuteczność diagnostyczna, a lekarzy coraz mocniej będzie w tym wspierać sztuczna inteligencja. Wciąż jednak przeprowadza się za mało badań prenatalnych, takich jak echokardiografia płodu.