Newsy

Ewa Szabatin zajmuje się prowadzeniem warsztatów kulinarnych i wykładów motywacyjnych

2018-05-28  |  06:27

Tancerka rozwija swoją nową pasję, jaką jest promowanie zdrowego stylu życia. Tajnikami z dziedziny odżywiania, jogi i fitnessu dzieli się z internautami za pośrednictwem bloga oraz niedawno otwartego kanału na platformie YouTube. Od jesieni projektantka prowadzi również warsztaty motywacyjne.

Ewa Szabatin przez wiele lat była odnoszącą sukcesy tancerką – wielokrotną mistrzynią Polski w tańcach latynoamerykańskich oraz wicemistrzynią Pucharu Świata. Twierdzi, że taniec, który zaczęła trenować w wieku 10 lat, był jej pierwszą prawdziwą pasją, z czasem jednak zastąpiły go kolejne fascynacje. Obecnie gwiazda tylko sporadycznie pojawia się na scenie, koncentrując się na rozwijaniu własnej marki modowej, którą założyła w 2013 roku.

– W tej chwili nie wypuszczam kolekcji, realizuję dużo zamówień prywatnych, czyli sukienek ślubnych, tanecznych i wieczorowych – mówi Ewa Szabatin agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Gwiazda podkreśla, że moda to druga z jej trzech życiowych pasji. Ostatnią z nich, odkrytą stosunkowo niedawno, jest promowanie zdrowego stylu życia. Projektantka intensywnie uprawia jogę, regularnie uczestniczy w zajęciach fitness i trenuje na siłowni, a ponadto mocno interesuje się zdrowym odżywianiem, zwłaszcza kuchnią w stylu slow food. Przepisami na odżywcze, ale niskokaloryczne dania dzieli się z fankami na swoim blogu.

– Blog wystartował już dawno, ale jego reaktywacja była w zeszłym roku. Teraz bardzo mocno zaczął funkcjonować – mówi Ewa Szabatin.

Niedawno projektantka otworzyła własny kanał na platformie YouTube, o nazwie Fit Fashion Freak. Podobnie jak blog, tak i kanał wideo łączy wszystkie obecne pasje gwiazdy – Ewa Szabatin pokazuje bowiem za jego pośrednictwem swoje stylizacje modowe i inspiracje żywieniowe, a także dzieli się z internautami nowinkami z dziedziny jogi i fitnessu.

– Realizuję dużo projektów tego typu, oprócz tego zaczęłam prowadzić warsztaty kulinarne i wykłady motywacyjne. Dużo się dzieje – podkreśla projektantka.

Pierwsze warsztaty motywacyjne Ewa Szabatin poprowadziła jesienią 2017 roku. Swoim słuchaczom opowiedziała wówczas o swojej drodze zawodowej od tancerki do projektantki mody i fitblogerki, koncentrując się na trudnych momentach jej życia, walce z nerwicą i odnalezieniu siły do spełniania dawnych marzeń.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Beata Tadla: Ludziom się wydaje, że na wizji wkładamy jakąś maskę, żeby nie pokazywać swojego stosunku do tego, o czym mówimy

Gospodyni „Pytania na śniadanie” bardzo ceni sobie to, że w porannym formacie nie trzeba przyjmować sztywnej pozy i karmić widza sztucznym uśmiechem, tylko można zachowywać się spontanicznie i naturalnie. Jak zapewnia, ona sama przed kamerami nie ukrywa emocji, czasem się wzrusza, a innym razem śmieje do łez. Zdaniem Beaty Tadli widzowie wyczują każdy fałsz, dlatego nie warto udawać i posługiwać się maskami. Trzeba być szczerym i otwartym. Ważna jest przy tym nić porozumienia ze swoim partnerem ekranowym, bo wtedy można sobie pozwolić na więcej.

Uroda

Wiktor Dyduła: W listopadzie wąsy są szczególnym symbolem dbania o zdrowie. Ale na nowy rok może je już zgolę

Co prawda charakterystyczny wąs od dłuższego czasu jest jego znakiem rozpoznawczym, ale wokalista nie chce się przywiązywać do takiego image’u. Już nawet był bliski zmiany, jednak postanowił jeszcze się wstrzymać, chociażby ze względu na to, że trwa listopad, który jest miesiącem solidarności z mężczyznami walczącymi z rakiem prostaty i rakiem jąder. Artyści, dziennikarze i sportowcy zapuszczają w tym czasie wąsy i tym samym zachęcają do badań profilaktycznych.

IT i technologie

Sztuczna inteligencja nie zastąpi pisarzy. Nie tworzy literatury, tylko książki dla zabicia czasu

Kwestia wykorzystania dzieł pisarzy do trenowania algorytmów sztucznej inteligencji budzi coraz większe kontrowersje. Część autorów kategorycznie zabrania takiego używania swoich prac, inni godzą się na to w zamian za proponowane przez niektóre wydawnictwa honoraria. Literaci są jednak zgodni co do tego, że teksty pisane przez SI nigdy nie wejdą do kanonu literatury pięknej. Technologia nie stworzy bowiem nowej wartości artystycznej, lecz powieli już istniejące schematy.