Newsy

Jan Dratwicki: show-biznes to nie jest mój świat, wolę skupić się na nauce

2017-10-13  |  06:41

Mister Polski 2016 rzadko pojawia się na imprezach show-biznesowych. Zamiast pozować na ściankach, woli skupić się na nauce i samorozwoju. Dratwicki wkrótce rozpoczyna studia na Uniwersytecie Warszawskim i myśli o karierze w dziennikarstwie. Obecnie szuka mieszkania w Warszawie.

W listopadzie 2016 roku Jan Dratwicki zdobył tytuł Mistera Polski. Pochodzący z Łodzi 19-latek od początku był jednym z faworytów konkursu, wygranej nie potraktował jednak jako łatwej przepustki do świata show-biznesu. Rzadko pojawiał się na czerwonym dywanie, choć zapewnia, że dobrze się czuje w blasku fleszy.

– Show-biznes to nie jest mój świat, wolę się skupić na nauce i rozwijaniu siebie – mówi Jan Dratwicki agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

W październiku Mister Polski 2016 rozpoczął studia na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku dziennikarstwo. Twierdzi, że to właśnie w tym kierunku zamierza rozwijać swoją karierę zawodową.

– Polubiłem to, może teraz znajdę się po drugiej stronie mikrofonu. Myślę, że będzie to coś fajnego i do tego dążę – mówi Jan Dratwicki.

Rozpoczęcie studiów łączy się dla najprzystojniejszego Polaka ubiegłego roku z przeprowadzką z rodzinnej Łodzi do Warszawy. Obecnie Dratwicki szuka odpowiedniego mieszkania. Nie wyklucza zamieszkania ze współlokatorem lub współlokatorką, choć wolałby samodzielne lokum.

– Bardziej jestem samotnym wilkiem i szukam kawalerki, więc panie będą zawiedzione – mówi Mister Polski 2016.

Jan Dratwicki jest obecnie singlem i jak twierdzi, na razie nie chce się z nikim wiązać.

– Miłości się nie szuka, sama przyjdzie – mówi Mister Polski 2016.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Edukacja

W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.

Psychologia

Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.