Newsy

Karolina Pilarczyk: Drifting może być naprawdę podniecający, a ponadto poprawia nasze umiejętności na drodze

2020-01-23  |  06:21

Dwukrotna mistrzyni Europy w driftingu przyznaje, że w nadchodzącym czasie czeka ją dużo pracy. Po udanym sezonie pragnie skupić się na edukacji polskich kierowców. W okresie zimowym, kiedy na drogach jest ślisko i mokro, należy zachować wyjątkową ostrożność. Aby czuć się bezpiecznie, warto doskonalić swoje umiejętności jazdy. Zdaniem Pilarczyk pomaga w tym drifting – sport motorowy odpowiedni zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet.

W trakcie oczekiwania na kolejny sezon driftingowy Karolina Pilarczyk nie zamierza odpoczywać. W najbliższym czasie zajmie się głównie edukacją. Pragnie bowiem podnieść umiejętności jazdy oraz świadomość polskich kierowców, a przez to uczynić drogi bardziej bezpiecznymi.

– Jestem po sezonie driftingowym i zaczęłam się przygotowywać do przyszłego sezonu. Obecnie jesteśmy na etapie ściągania samochodów do Polski, żeby móc przygotować je na przyszły rok. Nadchodzący czas zapowiada się dla nas bardzo intensywnie. Będziemy budować samochody i edukować ludzi, jak należy przygotowywać je do codziennego użytku – mówi w rozmowie z agencją Newseria Lifestyle Karolina Pilarczyk, drifterka.

Zima jest jedną z najtrudniejszych pór roku pod względem poruszania się po drogach. Mokra nawierzchnia i słaba widoczność to częste przyczyny wypadków i stłuczek. Pilarczyk zwraca uwagę, że podstawą bezpieczeństwa jest dobre przygotowanie pojazdu do panujących warunków pogodowych.

– Zima to trudny okres dla kierowców, ponieważ jest ślisko i  mokro. Wiele osób nie potrafi odpowiednio przygotować samochodu do takich warunków pogodowych. Poprzez edukację staramy się poprawić bezpieczeństwo na drodze. Pokazujemy również, jak budować auta służące do sportu. Chcemy rozkochać ludzi w driftingu, bo to przepiękny i magiczny sport – tłumaczy.

Chociaż panuje powszechne przekonanie, że sporty motorowe bardziej fascynują mężczyzn, kobiety także dobrze odnajdują się za kółkiem. Pilarczyk zwraca uwagę, że adrenalina, którą odczuwa się podczas szybkiej jazdy, potrafi być uzależniająca. Aby przekonać panie do driftingu, należy pokazać im, jakie emocje wywołuje ta aktywność.

– Uważam, że aby przekonać kobietę do driftingu, należy wsadzić ją do samochodu i pokazać jej, że poślizg może być naprawdę podniecający. Za każdym razem, kiedy zabieram kobiety do samochodu, wychodzą z ogromnym uśmiechem. Niekiedy mówią, że to lepsze niż seks – zdradza Karolina Pilarczyk.

Kobiety coraz częściej próbują swoich sił w sportach motorowych. Najlepszym tego przykładem jest Karolina Pilarczyk, dwukrotna mistrzyni Europy w driftingu. Jej zdaniem ten rodzaj aktywności pomaga poczuć się pewniej za kierownicą.

– Motosport nie jest tylko dla mężczyzn, wiele kobiet odnosi ogromne sukcesy w sportach motorowych. Drifting można uprawiać również amatorsko, poprawi to nasze umiejętności na drodze – zwraca uwagę drifterka.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Firma

Polki są przedsiębiorcze. Wciąż mają jednak mniej wiary w swoje kompetencje i pewności siebie niż kobiety biznesu na świecie

Według danych PIE na koniec 2023 roku do kobiet należało 34 proc. jednoosobowych działalności gospodarczych w Polsce. To więcej niż średnio w skali całej UE, ale i tak kobiety wciąż rzadziej niż mężczyźni decydują się na prowadzenie własnej firmy. Powstrzymuje je przed tym głównie strach przed porażką, brak wiary w swoje umiejętności i wiedzy na temat narzędzi niezbędnych w prowadzeniu biznesu. Według danych przytaczanych przez Fundację LBC Business Women Foundation tylko 11 proc. przedsiębiorczych Polek uważa się za ekspertki w technologiach, a aż 60 proc. kobiet biznesu ocenia, że poziom ich kompetencji w tym zakresie jest niewystarczający. Kampania społeczna GO digital – realizowana przez Fundację LBC przy wsparciu Mastercard Strive, globalnej inicjatywy Caribou Digital i Mastercard Center for Inclusive Growth – ma zachęcić do sprawdzenia poziomu cyfryzacji firmy oraz testowania i wdrażania narzędzi cyfrowych, niezbędnych do rozwoju własnego przedsiębiorstwa.

Media

Katarzyna Pakosińska: Uwielbiam programy na żywo i nieprzewidziane sytuacje. Duże doświadczenie dała mi praca na estradzie

Gospodyni „Pytania na śniadanie” przekonuje, że zarówno występując na scenie, jak i prowadząc program realizowany „na żywo”, jest w swoim żywiole. I choć w obu przypadkach może się zdarzyć wiele nieprzewidzianych rzeczy, to absolutnie się tym nie stresuje. Zawsze ma w zanadrzu jakiś komentarz czy ripostę i potrafi wybrnąć z każdej sytuacji. Katarzyna Pakosińska zauważa, że widzowie lubią autentyczność, dlatego zamiast udawać, że nic się nie dzieje, ona sama woli odpowiednio zareagować i  w ten sposób rozładować napięcie.