Newsy

Karolina Pilarczyk: Trzymam kciuki za Roberta Kubicę. Pokazuje klasę, jest fighterem, z którego trzeba brać przykład

2020-03-04  |  06:16

Pierwsza w Polsce licencjonowana drifterka przyznaje, że darzy Roberta Kubicę ogromnym szacunkiem. Ceni go między innymi za to, że pomimo dojrzałego, jak na kierowcę rajdowego, wieku nadal bierze udział w wyścigach i wciąż odnosi ogromne sukcesy. Według Pilarczyk Kubica udowadnia młodszemu pokoleniu, że w sportach motorowych liczy się nie tylko szybkość reakcji, lecz również doświadczenie, które zdobywa się z czasem.

DTM, czyli Deutsche Tourenwagen Masters, to najważniejsza seria wyścigowa samochodów w Niemczech. Startuje w niej wielu kierowców Formuły 1. Drifterka przyznaje, że tego typu wyścigi zawsze wzbudzają w niej ekscytacje i wywołują ogromne emocje.

– Wyścigi DTM-owskie kręcą mnie bardziej niż Formuła 1. Może dlatego, że te samochody mniej przypominają bolidy, więc można w większym stopniu odnieść je do codziennego życia – mówi w rozmowie z agencją Newseria Lifestyle Karolina Pilarczyk.

Już niedługo Robert Kubica rozpocznie starty w serii DTM. Polak będzie jeździł samochodem BMW M4. Zdjęcia pojazdu pojawiły się już w internecie i zrobiły ogromne wrażenie na fanach motoryzacji. Drifterka przyznaje, że sukcesy Kubicy bardzo ją cieszą. Uważa, że pierwsze miejsce w sesji treningowej jest zapowiedzią przyszłych powodzeń kierowcy.

– Trzymam kciuki za Roberta Kubicę. Bardzo się cieszę, że się rozwija, próbuje swoich sił w kolejnych samochodach, nowych dyscyplinach i odnosi sukcesy. Pokazał, że potrafi walczyć i że ma niesamowitą charyzmę. Życzę mu wszystkiego, co najlepsze, gdy oglądam go w coraz to nowych seriach i cały czas w Formule 1 – tłumaczy.

W ostatnim czasie media spekulowały o możliwym zawieszeniu kariery rajdowej przez Roberta Kubicę. Sportowiec miał rozważać przejście na emeryturę. Pogłoski okazały się jednak nieprawdziwe. Według Pilarczyk tą decyzją udowadnia on, że w sportach motorowych najważniejsze są umiejętności. 

– Często mówi się, że motosport jest zarezerwowany dla młodych, ponieważ ważny jest refleks. Jednak okazuje się, że są również takie dyscypliny, w których liczy się doświadczenie i opanowanie. Wiedza daje przewagę i w konsekwencji starsi zawodnicy odnoszą ogromne sukcesy. Robert jest na to dobrym przykładem. Pokazuje klasę, jest fighterem, z którego trzeba brać przykład – zwraca uwagę drifterka.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Handel

Podatki od żywności wysokoprzetworzonej mogą pomóc walczyć z otyłością. Wpływy z nich można przeznaczyć na dopłaty do zdrowego jedzenia

Nie tylko napoje słodzone, jak ma to miejsce w Polsce, ale i cała niezdrowa żywność powinna być objęta dodatkowym opodatkowaniem – przekonują badacze z Centrum Ekonomiki Zdrowia i Polityki Innowacji w Imperial College Business School, którzy przyjrzeli się wynikom badań w tym zakresie z całego świata. Pieniądze z podatku od żywności wysokoprzetworzonej, z dużą zawartością soli czy cukru, powinny ich zdaniem zostać spożytkowane na dopłaty do zdrowego jedzenia. Okazuje się, że zwłaszcza w krajach o niskich i średnich dochodach to czynnik ekonomiczny decyduje o wyborze niezdrowego jedzenia, które jest mocno reklamowane i często tańsze.

Gwiazdy

Aleksandra Popławska: Pomysł na trenowanie boksu zrodził się u mnie z fascynacji Sashą Sidorenko. Dyscyplina ta wymaga skupienia, a właśnie tego mi na co dzień brakuje

Aktorka zaznacza, że trenuje boks, bo pozwala jej nauczyć się trzeźwo myśleć, analizować i szybko podejmować decyzje. Z uprawiania tej dyscypliny czerpie sporą przyjemność, zwłaszcza że robi to pod okiem mistrzyni – Sashy Sidorenko. Aleksandra Popławska podkreśla, że dla niej nie tyle liczy się zwycięstwo na ringu, ile taktyka gry, jaką przyjmuje się wobec przeciwnika.