Newsy

Majka Jeżowska: Lubię flirtować. Mój najdłuższy poważny związek zaczął się od wakacyjnego flirtu

2018-08-17  |  06:18

Piosenkarka przyznaje, że lubi flirtować i kokietować, a jednocześnie ma przy tym ściśle wytyczone granice, których stara się nie przekraczać. Jak każda kobieta chce się czuć atrakcyjna i przyciągać spojrzenia mężczyzn. Jej zdaniem komplementy, miłe słowa i błysk w oku rozmówcy mają duży wpływ na poczucie własnej wartości. Piosenkarka zdradza też, że jej najdłuższy związek wywodzi się właśnie z wakacyjnego flirtu.

Zdaniem Majki Jeżowskiej warto flirtować, chociażby po to, by poprawić sobie humor i samopoczucie, zademonstrować pewność siebie i pokazać intrygującą kobiecość. Flirt jest także skutecznym sposobem nawiązania kontaktu z mężczyzną, który nas zainteresował.

Lubię flirtować, ale przez ostatnie dziesiątki lat chyba zapomniałam, jak się to robi. Uważam, że warto flirtować. Potraktujmy to jako ćwiczenie, sprawdzian swojej kobiecości i atrakcyjności, wcale nie musimy przekraczać jakiejś granicy, którą same sobie wyznaczamy zresztą, ale flirtowanie jak najbardziej pomaga nam się czuć atrakcyjnie – mówi agencji Newseria Majka Jeżowska.

Piosenkarka podkreśla, że czasem bywa tak, że kobiety flirtują nieświadomie. Po prostu ich styl bycia i urok osobisty tworzą wokół nich wyjątkową aurę, która przyciąga mężczyzn.

– Myślę, że czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że flirtujemy. Są takie dziewczyny, które nie wysilają się specjalnie, robią to tak od niechcenia, mają taki styl bycia. Podobno też rozsiewam nie taką aurę flirtu, ale dobrą energię i przyciągam do siebie fajnych ludzi, co mnie bardzo cieszy – mówi Majka Jeżowska.

Poradników na temat flirtu są tysiące. Fachowcy radzą, jak interpretować dane gesty i jak wysyłać odpowiednie sygnały do rozmówcy. Ale prawda jest taka, że nie zawsze to, co uznawane jest za flirt, flirtem być musi.

– Myślę, że flirtowanie mylimy czasami z naturalnym seksapilem czy z kobiecością. Kobiety na ogół są miłe i otwarte, dopiero jeśli zostaną bardzo zranione albo mają taki wojowniczy charakter, to są niedostępne. Prawdopodobnie te harde, niedostępne nie flirtują, ale mam takie koleżanki, które na wakacjach nagle odpuszczają, zdejmują z siebie tę maskę twardej businesswoman i nagle zaczynają inaczej się zachowywać – mówi Majka Jeżowska.

Jeżowska podkreśla, że każdy z nas ma potrzebę uznania i adoracji, a flirt ją zaspokaja. Latem, kiedy jesteśmy bardziej zadowoleni z życia niż w długie, zimowe wieczory, wszystko staje się przyjemniejsze i niezobowiązujące. Częściej wychodzimy też poza schematy i przydarzają się nam wakacyjne romanse, które mogą się przerodzić w coś więcej.

– Lato na pewno sprzyja flirtowaniu i muszę powiedzieć, że mój trzeci poważny związek, najdłuższy w życiu, który już nie jest aktualny, ale zaczął się od wakacyjnego flirtu, więc wiem, o czym mówię. Chwała za to tej aurze, bo ona powoduje, że ubieramy się inaczej, mamy odkryte ramiona, nogi i to wyzwala w nas naturalny seksapil. Inaczej się ruszamy w zwiewnych sukienkach, jesteśmy opalone, ciało nagrzane słońcem wydziela więcej endorfin i mówi nam: hej, jaka jestem fajna, zróbmy coś z tym – mówi Majka Jeżowska.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Edukacja

W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.

Psychologia

Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.