Newsy

Michał Szpak: na maturę poszedłem z pomalowanymi paznokciami i z niebieskimi kreskami na powiekach

2017-05-15  |  06:55

Wokalista nawet podczas egzaminu dojrzałości nie zrezygnował z kontrowersyjnego wizerunku. Na maturę z języka polskiego stawił się w legginsach i makijażu. Jedna z nauczycielek stwierdziła wówczas, że w ten sposób chyba nie zda egzaminu.

Michał Szpak ukończył Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kołaczycach. Egzamin dojrzałości wspomina jako wydarzenie nie tyle stresujące, ile zabawne. Twierdzi, że przechodził wówczas etap nastoletniego buntu i fascynacji muzyką rockową. Był członkiem hardrockowego zespołu Whiplash, a swoją osobowość rockmana podkreślał strojem.

Byłem takim, że tak powiem, zbuntowanym aniołem i wyglądałem hardkorowo – mówi Michał Szpak agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Wokalista nie zamierzał rezygnować ze swojego rockowego wizerunku nawet podczas egzaminu maturalnego. Wspomina, że na egzamin z języka polskiego przyszedł z pomalowanymi paznokciami, kreskami na powiekach wykonanymi niebieskim eyelinerem, legginsach i koszuli z żabotem. Stylizacja ta nie przypadła jednak do gustu nauczycielom.

– Przyszedłem na salę i pani mówi do mnie, Panie Michale, ale tak to pan chyba nie zda matury. A ja mówię, proszę pani, jestem przygotowany, musimy przejść dalej – mówi Michał Szpak.

Nauczycielka uznała, że przymknie oko na niecodzienny wygląd artysty i pozwoliła mu przystąpić do egzaminu. Michał Szpak nie miał innych problemów na maturze, wszystkie egzaminy zdał za pierwszym podejściem. Dostał się następnie na studia psychologiczne, nie był jednak w stanie ich ukończyć ze względu na karierę muzyczną.

– Niestety, nie mogę tego kontynuować z racji tego, że nie mam w chwili obecnej możliwości i czasu mówi Michał Szpak.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Beata Tadla: Ludziom się wydaje, że na wizji wkładamy jakąś maskę, żeby nie pokazywać swojego stosunku do tego, o czym mówimy

Gospodyni „Pytania na śniadanie” bardzo ceni sobie to, że w porannym formacie nie trzeba przyjmować sztywnej pozy i karmić widza sztucznym uśmiechem, tylko można zachowywać się spontanicznie i naturalnie. Jak zapewnia, ona sama przed kamerami nie ukrywa emocji, czasem się wzrusza, a innym razem śmieje do łez. Zdaniem Beaty Tadli widzowie wyczują każdy fałsz, dlatego nie warto udawać i posługiwać się maskami. Trzeba być szczerym i otwartym. Ważna jest przy tym nić porozumienia ze swoim partnerem ekranowym, bo wtedy można sobie pozwolić na więcej.

Uroda

Wiktor Dyduła: W listopadzie wąsy są szczególnym symbolem dbania o zdrowie. Ale na nowy rok może je już zgolę

Co prawda charakterystyczny wąs od dłuższego czasu jest jego znakiem rozpoznawczym, ale wokalista nie chce się przywiązywać do takiego image’u. Już nawet był bliski zmiany, jednak postanowił jeszcze się wstrzymać, chociażby ze względu na to, że trwa listopad, który jest miesiącem solidarności z mężczyznami walczącymi z rakiem prostaty i rakiem jąder. Artyści, dziennikarze i sportowcy zapuszczają w tym czasie wąsy i tym samym zachęcają do badań profilaktycznych.

IT i technologie

Sztuczna inteligencja nie zastąpi pisarzy. Nie tworzy literatury, tylko książki dla zabicia czasu

Kwestia wykorzystania dzieł pisarzy do trenowania algorytmów sztucznej inteligencji budzi coraz większe kontrowersje. Część autorów kategorycznie zabrania takiego używania swoich prac, inni godzą się na to w zamian za proponowane przez niektóre wydawnictwa honoraria. Literaci są jednak zgodni co do tego, że teksty pisane przez SI nigdy nie wejdą do kanonu literatury pięknej. Technologia nie stworzy bowiem nowej wartości artystycznej, lecz powieli już istniejące schematy.